Hangi işletim sistemini seçmeliyim

Kodla Büyü

bidene

Süper Üye
Süper Üye
Merhabalar. Okulda intel g840 işlemcili 4 gb ramli 64 bit kasalar var
Bunların win7 ve 8 perdormansları çok iyi
Sizce win10 yüklemeli miyim.
Update kapatıp deepfreezele stabil şekilde kullanıyorum.
Win10 a geçsem sürekli her açışta update kapatınca eski haline gelme sistemi çok kasar mı. Win10 da update kapatmak sıkıntı.
Ayrıca genel anlamda performans çok düşermi win10 da merak ediyorum

kapatmak çok basit windows update yi. ben böyle kapattım. hiç güncelleme almıyor. (windows 10 için 1709 ve öncesi )

Başlat menüsünde yer alan Çalıştır (Windows + R tuşlarınada aynı anda basabilirsiniz) uygulamasını açıyoruz.
Aç alanına gpedit.msc komutunu yazarak yazarak tamam butonuna tıklayın.
Açılan ekranda (Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi) sırası ile belirttiğimiz sıralamayı izleyiniz. Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri > Windows Update > Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır seçeneğine çift tıklayarak açın

Yapılandırma ekranı açıldığında, öncelikle mevcut durumu etkin hale getirmeniz gerekiyor. Etkin hale getirdikten sonra seçenekler kısmından 2- Karşıdan yükleme ve kurma için uyar seçeneğini seçin. Tamam butonunu tıklayarak ayarları kaydedin.

en son olarak ise

services.msc den windows update devre dışı ve stop yapınız. yeniden başlattığınızda devre dışı kalacakıtr.

hocam windows 8 performansı iyi ise büyük ihtimalle windows 10 da kaldıracaktır. Ama deepfreze li sistemler ile windows 10 un arası pek iyi değil diye biliyorum. sık sık çökme yaşayabilirsin. belki de son güncellemelerle bu aşılmıştır. ama ben toolwiztime kullandığım zamanlar çökmeyen yoktu. başlangıç onarma da başarısız oluyordu.

teşekkür ederim hocam.
windows 8 in desteği 2023 ocak ayına kadar sürüyor.
olmadı 5 sene win8 le giderim. sonra çaresine bakarız :)

bidene hocam pardus kişisel bilgisayar için yeni bir versiyon çıkardı pardus17.1 bidene hocam :DA:SD:AS:DA

Geri