Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Hangi Laptop?

Konu, 'Pc Notebook ve Çevre Birimleri' kısmında CaglayanOzkaya tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. CaglayanOzkaya

CaglayanOzkaya Üye

güle güle kullan hocam hayırlı olsun, ben daha karar veremedim sürekli kafam karışıyor :D msi mı monster mı dell mi acer mi :D of of

Şeref bunu beğendi.
  2. eagle50

eagle50 Site Gezgini

Üç modelin arasında neredeyse hiç fark yok zaten. Burada bakacağınız şey: kronik sıkıntı var mı, pil süresi nasıl, uyumluluk sıkıntıları var mı, servis ve müşteri hizmetleri nasıl?

Ben bunları değerlendirerek Lenovo tercih ederdim. Bu arada freeDOS alıp Windows10 Retail key satın almanızı (SağlamLisans öneririm) öneriyorum. Veya Linux da kullanabilirsiniz.

Win10 OEM keyli bilgisayarlar +1000TL daha pahalı oluyor.

3. CaglayanOzkaya

CaglayanOzkaya Üye

4. CaglayanOzkaya

CaglayanOzkaya Üye

Şeref ve yuci81 bunu beğendi.
  5. Şeref

Şeref Aktif Üye

6. CaglayanOzkaya

CaglayanOzkaya Üye

teşekkürler hocam deneyimlerimi buradan yazarım yine :)

7. CaglayanOzkaya

CaglayanOzkaya Üye

Bir süredir kullanıyorum, yazayım dedim, laptopun tasarımı hoş, plastik biraz bolca, soğutması fena değil, oyunlarda herhangi bir problem yaşamadım, ancak orta kısıma doğru aşırı ısınma durumu var, orada sanırım ekran kartı var oyun oynarken bu durumu yaşıyorum gamer laptop soğutucu kullanacağım daha alamadım :D üstündeki kendi ekran kartı bile benim eski laptopun ekran kartından iyi, ama rtx devreye girince çok fark ediyor. genel olarak şu an memnunum inşallah bir sorun olmadan uzun süre kullanırım

8. ugurkorkmaz

ugurkorkmaz Seçkin Üye Seçkin Üye

Bilgisayarı ne amaç ile kullanacağınız ile alakalı. Sizin önceliğiniz nedir. Pc oyunlar, grafik programları, mühendislik programları, web de sörf mü. ? Açıkça belirtmeniz gerekiyor. Benim tercihim bir m1 işlemcili macbook cihaz olurdu. İster masaüstü ister dizüstü. Grafik programları, programlama, jetbrains programları, mac yazılımları ve de stabil sistem, windows cihazlara göre iyi bir performans sunması. Uzun süreli kullanım ve yazılım desteği. Oyun konusunda windows ile karşılaştırma da alacağınız makineler daha önce olabilir. Tercih sizin.

9. CaglayanOzkaya

CaglayanOzkaya Üye

Almıştım hocam, ben oyun oynamayı severim, ondan biraz yüksek performanslı bir ürün tercih ettim, ama fusion 360 falan da kullanıyorum derslerde, o da biraz yüksek sistem istiyor, genel olarak ısınması haricinde memnunum ama ısı problemini bilerek aldım. umarım toshiba gibi uzun süre kullanabileceğim bir ürün olur , tee 2007de aldıydım :D

10. dikistutmazsabri

dikistutmazsabri Seçkin Üye Seçkin Üye

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal