Hangi notebook? acill yardım

Kodla Büyü

hedef023

Üye
Arkadaşlar iki laptop arasında kaldım asus ve lenovo bugün vatan da indirim var siz hangisini önerirsiniz fiyat olarak ta yaklaşık 400 tl fark var....

lenovo hakkında bir kaç yorum okudum özellikle işletim sistemini yükseltince driver sıkıntısı çekenler olmuş wifi sıkıntısı varmış..

asus hakkında bişet duymadım asus da ek olarak usb3.0 blue 3.0 1920 1080 full hd özellikleri var..
yardımcı olursanız sevinirim
ASUS
http://www.vatanbilgisayar.com/notebook ... I_ID=53640
LENOVO
http://www.vatanbilgisayar.com/notebook ... I_ID=56737

hocam ben okula aldırıyorum araştırdım en güzeli ACER TM 5742G 434G50 MN Bİ ARAŞTIR İSTERSEN HOCAM

NB ASUS N53JF-SX267V Ci5 480M 2.66GHZ 4GB 500GB 1GB GT425 15.6" 1 1.388,04 TL 1388,04 TL
2 MOUSE INCA IWM-700GL NANO KABLOSUZ LAZER 1 21,38 TL 21,38 TL
3 AKS NB FOREX FC-53 SOĞUTUCU 1 12,00 TL 12 TL
4 Kargo Bedeli 1 1,90 TL 1,9 TL

Toplam : 1.423,32 TL
KDV : 254,04 TL
KDV Dahil Toplam : 1.665,36 TL
İndirim Tutarı : 12,00 TL
Komisyon Tutarı : 0,00 TL

Genel Toplam : 1.665,36 TL

24.04.2011 tarihinde Hizlial.com sitesinden sipariş etmiştim bir arkadaşıma şuan kullanıyor gayet memnun.bende 2009 dan beri Asus kullanıcısıyım çok şükür herhangi bir sıkıntı yaşamadım arkadaşa sipariş ettiğim labtopta dikkatimi çeken ses kalitesini en yüksek düzeye çıkarmaları olmuş.senin paylaştığın asus marka labtop özelliklerine bakıldığında fiyatı uygun dolar kurunun yükseldiği şu sıralar bu özellikte bir bilgisayarın bu fiyatta kalması iyi.

Lenova(IBM) gelince özelliklerine bakıldığında gerçekten fiyatı çok uygun bu özelliklere sahip başka bir labtop bu fiyata bulmak biraz zor ama özelliklere bakınca dikkatimi çekti BlueTooth, Kart Okuyucu, Wireless, Kamera vs. özellikler kısmında yazmıyordu.labtop mevcut ama yazmıyorsa sorun yok.arkadaşım geçen gün 1,500 tl civarında labtop düşünüyorum demişti kendisine bunu önereceğim bayan arkadaşıma bu özellikteki bir labtop fazla bile:)))

hocam fiyat aralığınız belli ama ram ve harddiskler arasında zaten fark var.tercih lenova olmalı yani. ama ben toshiba veya dell derim sağlamlık çok önemli.i5 işlemci alacaksanız onlarda da uygun fiyatlar mevcut. vatan her zaman en uygununu satıyor diye düşünürdüm ama dün araştırdım. bimeksin ve istanbulbilişimin sitesinde vatandan daah ucuz makineler buldum.

Casper hocam, aldım kullandım çok memnun kaldım ki 7 senede ömrünü tamamladı... HEr marka belirli parçaları birleştirip yapıyor neden fazla para vereyim ki?

asus'u salla hocam tabiki ikisi arasından lenovo..
eyolcu hocam casper mi dedin aman uzak durun.

ejdeharr' Alıntı:
asus'u salla hocam tabiki ikisi arasından lenovo..
eyolcu hocam casper mi dedin aman uzak durun.

NEden hocam? toshiba , hp yada baska markalar kendi işlemcisini mi yapıyor yoksa ram mi yapıyor yada anakartını mı? Hepsi belli markaları topluyor ve satıyor. Kasayı sadece kendileri yapıyor ki dediğim gibi sorun yasamadım hiç, tavsiyem ile alan arkadasta çok memnun şu an...

TOS-Hİ-BAAAA

elimde 2 tane var. Biri 6 yıllık biri 7 yıllık. Sapasağlamlar. Bana mısın demiyor. Gece gündüz açık. Gelen kullanıyor. Giden kullanıyor.

eonsul' Alıntı:
hocam fiyat aralığınız belli ama ram ve harddiskler arasında zaten fark var.tercih lenova olmalı yani. ama ben toshiba veya dell derim sağlamlık çok önemli.i5 işlemci alacaksanız onlarda da uygun fiyatlar mevcut. vatan her zaman en uygununu satıyor diye düşünürdüm ama dün araştırdım. bimeksin ve istanbulbilişimin sitesinde vatandan daah ucuz makineler buldum.

hocam önerdiğiniz bilgisayar varsa link verebilirmisiniz? acer casper ve hp istemiyorum...

oziie' Alıntı:
http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/sony-eh1s8eb-eh1s8eb-core-i5-2410m-2.3ghz-4gb-ddr3-500gb-15.5-dvdrw-max.intel-bt-cm-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=56283#allImages

1350 Tl ye Sony Vaio var hocam.. Özellikleri de aynı

hocam ben bu pc ye ulaşamıyorum... !

Hocam naptınız bu laptopa o para verilir mi hiç?

aynı paraya Şunu alırsınız ki;

işlemci olarak i7 i5ten üstündür
ramları 4 gb aynı
ekran kartı 6770 550m den iyidir
harddiski 7200rpmdir

vs vs her türlü ezer geçer aynı paraya

sunny' Alıntı:
Hocam naptınız bu laptopa o para verilir mi hiç?

aynı paraya Şunu alırsınız ki;

işlemci olarak i7 i5ten üstündür
ramları 4 gb aynı
ekran kartı 6770 550m den iyidir
harddiski 7200rpmdir

vs vs her türlü ezer geçer aynı paraya

hocam dediğin bilg. hepsiburada da fiyat yok diğer sitelerde de 2100 tl civarı bişey nasıl aynı para asus 1800 lenovo 1400 :?

hepsiburada indirimli fiyatı vardı benim paylaştığımda fiyatı da 1856 liraydı, birkaç güne stoğa girer tekrar bekle ve al derim diğerleri oyuncak gibi gelir yanında :+1:

6-7 yıllık bilgisayarlara bakıp karşılaştırmak doğru değil.. 6-7 yıllık bilgisayarların bataryaları hiç yoktan 15 -20 dk gidiyor... şidikiler 2 senede pert..

İkisi arasında fiyat + Ekran + Ekran kartı özellikleir olarak uçurum var.
1700 tl vermeye değermi elbetteki asus için değimez.
15,6 ekranda 1920 x 1080 çöznürlüğün çok fazla kullanım realitesi yok.
3d oyunlarla aranız iyi değil, 3D modelleme, graifk animasyn işi ile uğraşmıyorsanız yüksek grafik kartı demek daha az giden piy süresi demek. Kullanacak kişi standart bir bilgisayar öğretmeni ise yükske ekran kartı keseye de zarar, bataryaya yada zarar.

sonuç bir bilgisayar öğretmeni için iki tercih arasında Lenovo en iy tercih olacaktır. Asusun fiyakasına diyecek yok tabii

Geri