hangi office anlatsam

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
mrb arkadaşlar anadolu lisesinde görev yapıyor.
bilgisayar ders kitabında office2003 anlatılmış. ben de bu yıla kadar hep 2003 anlattım. ama bunun öğrenciler için çok faydalı olmadığını gördüm. sizce ne yapabilirim.2007 mi 2010 mu anlatayım.
birde eğer kitap dışında anlatırsam öğrenciler tepki gösterebilir (hepsi değil tabi). onlara çalışmaları için kaynak ayarlamam gerekebilir.....

2010 anlatın hocam. 2003 artık kim kullanıyor üzerinden iki farlı sürüm çıkmış bir yazılımı anlatmak gereksiz.

Hocam merhabalar;

Office 2003 artık güncelliğini yitirmiş durumda, Mezun olacak arkadaşlarda zaten, bir şekilde piyasada bulunacaklar son kullanıcı dahi olsalar bile office nin bir kıyısından tutacaklar. Hali ile güncel bir office öğreniyor olmaları alışma süreçlerini hem hızlandıracaktır hem de excel gibi daha önceden data oluşturulmuş formlara yaklaşırken korkarak yanaşmayacaklardır. Buda özgüven kazanmalarına yardımcı olur. Güncel office bilgisi işe alımlarda olmazsa olmazlar arasındadır.

Not: Bu arada ben bir eğitimci değilim, İşin Meb, Yönetmelik gibi kısmında birşey diyemem, sadece piyasada ki gözlemlerinden bahsettim.

İyi çalışmalar.

bende office 2003 alışkanlığı var. ani sorular geliyor.bildiğim için hemen cevaplayabiliyorum. 2010 fazla kullanmadım. önce benim iyice bir kurcalamam lazım. yorumlar için teşekkürler. çok haklısınız. her yıl acaba geçsem mi diye düşünmekdense bir an evvel yoğunlaşıp geçmek lazım. biraz çalışmak lazım

arkadaşlar tavsiyerinizi uygulayacam inş. bi tane bile 2003 devam et diyen olmamış.geç kalmışım ... :D

bu arada aklıma bişey takıldı. ben 2010 anlatınca kitabı hiç takip etmeyecem. başlıkları da peki müfettiş gelince ne olacak. bir de yıllık planı hangisine göre yapmalıyım

libreoffice, openoffice gibi açık kaynak yazılımlarını da düşünün derim hocam.hem ücretsiz,hem kimse bişede diyemez. modülde illa ki microsoft officeyi anlatın demiyor.

hocam bırak kitabı en kötü ihtimalle 2007 anlat,
kitaptada 2003 de neyi anlatmışsa 2007-2010 da sen ona göre uyarla müfredatını,
microsoft belki 2003 ün kodlarını bile sildi sizde silin :D

Geri