Hangi Programlama Dilini öğrenmek gerekiyor?

Kodla Büyü

MEMEK

Süper Üye
Süper Üye
Bir Programlama Dilini çok iyi öğrenmek istiyorum ve sadece o dile yoğunlaşmak istiyorum. onun için hangi dili öğrenmeyi önerirsiniz ve neden?

python
açık kaynak, çok fazla kaynak bulabilirsin, pek çok kütüphanesi var, pek çok ihtiyacı karşılıyor, veri analizi ve yapay zeka konularında R ile beraber rakipsiz

@bidene hocam amacım bir programlama dilini çok iyi bilmek ve okul için lazım olan kütüphane, zil, öğrencilerin sınav sistemini gibi programları yapabiliecek bir porgramlama dili öğrenmek.

Son düzenleme:
C tabanlı herhangi bir dili, spagetti kod yazacak şekilde değil de nesne tabanlı programlama yapabilecek şekilde öğrenin, diğer C tabanlı dilleri öğrenmeniz çok daha kısa sürecektir.
Benim de tercihim C#'dan yana. Hem visual studio ile PC'ler için, hem de asp.net ile web uygulamaları için hem de unity ile birlikte mobil programlama/oyun için kullanabilirsiniz.

@bidene hocam amacım bir programlama dilini çok iyi bilmek ve okul için lazım olan kütüphane, zil, öğrencilerin sınav sistemini gibi programları yapabiliecek bir porgramlama dili öğrenmek.

@yakuphan hocamızın söylediği gibi bu işler için C# fazlasıyla yeterli. C# yazmadım hiç ama Java epey kullandım. C# kodunu kopyala yapıştır ile Java'ya aktarsanız doğruca çalışır muhtemelen. Neredeyse aynılar. Milli eğitimde Microsoft teknolojileri kullanıldığı için C# daha mantıklı.

Okul ihtiyaçları için bence hızlıca program yazmanızı sağlayan python da iyi. Eğer bu programlar performans ihtiyacı duyuyorsa C#/Java/Go programlama dilleri de iş görür.

Kafan karıştı mı yeterince ? :)
Birazda ben karıştırayım.

Javascript + HTML + CSS öğren.
Masaüstü , mobil , web
okul için ihtiyacın olan her şeyi yaparsın.
İşletim sistemi hariç :)

Geri