Hangi tansiyon aletini tavsiye edersiniz?

Kodla Büyü

mızrap

Üye
Koldan veya bilekten ölçüm yapan dijital bir tansiyon aleti almam gerekiyor. Sitede aradım ama bu konuda bir başlık göremedim. İnternette Omron için çok fazla olumlu yorum gördüm ama bilişimci dostlardan fikir almadan olmaz dedim. Samimiyetinize güvenerek, kullandığınız ve ölçümüne güvendiğiniz marka ve model tavsiyelerinizi memnuniyetle değerlendireceğim. Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

Benim babam kullanıyor. Dediğniz gibi Omrom'du sanırım ama 3lü bişeyi vardı. Omrom 3 gibi

hocam marka söyleyemem ama bilekten ölçen tamamen dijitaller çok kolay bozuluyor hangi marka olursa olsun ve bunların hata payları da olabiliyor. yarı dijital yarı analog olanlar var kola bağlanıyo yine eski tiplerdeki gibi pompayla şişiriyosun filan. onlardan almanı nacizane tavsiye ederim. annem de babam da tansiyon hastası olunca deneme yanılma-doktorlara danışma sonucu en verim aldığımız bu oldu çünkü.

Arkadaşlar benim de almam gerekiyor. Netteki araştırmalarıma göre, klasik olanlar daha iyiymiş ve daha da önemlisi kalibrasyonu güncel olmasıymış. Bilekten değil koldan ölçenler tavsiye ediliyor. Omron ve Panasonic tavsiye ediliyor digital olanlarından. Klasikte Erka tavsiye ediliyor. En son alanlar fikirlerini yazarlarsa memnun olurum.

Parasını sıkıntı etmiyorsan koldan ölçer ömron (bilekten ölçenlerden sağlık sonuçlar alamadım) biraz da tasarruflu olsun diyorsan braun koldan ölçer ,
bende her ikiside var biri evde biri seyyar her ikisinden de memnunum.

en iyisi kesinlikle eski usul koldan ölçenlerdir. ama yanında biri yoksa zor olduğundan koldan elektronik olanları tercih etmelisin.

Geri