Hangi Yazıcı

Kodla Büyü

marcel

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar. Yazıcı almayı düşünüyorum.

Hp Start 519

Canon 2470

Epson 3251

Hangisini önerisiniz

Hp 415 kullanıyorum 2020 den beri memnunum. Komşuda bana sordu 519 aldı 2 sene oldu. Sıkıntı yok şimdilik.

HP bende kullanıyorum ama yazma hızı bana biraz yavaş geldi. Okulda brother dcp-T520W var çok hızlı ve çift taraflı yazıyor.

HP bende kullanıyorum ama yazma hızı bana biraz yavaş geldi. Okulda brother dcp-T520W var çok hızlı ve çift taraflı yazıyor.
415 biraz yavaş ama ben baskıyı taslak olarak alıyorum çocukların ödevi vs durumunda iyi yazıyor.

Fotoğraf bastım en iyi kalitede 10 daki falan sürüyor.

Mürekkepli tanklı yazıcıda çift tarafa denk gelmedim ama varsa güzel.

Bende de hp 415 tankli var.40 bini devirdi makine.Baski kafası aldım taktim muadil mürekkep ile yola devam.Epson 3251 yanlış görmedi isem şok marketlerde 5200 lira

Epson baskı kafası çok uzun ömürlü, HP ve canonda eski tip kartuş benzeri baskı kafası var. Yaklaşık 20 30 bin sayfada değişmesi gerekiyor.
Brother baskı kafası da epsona benzer ama kullanmadığım için yorum yapamam. Fiyatları yakınsa kesinlikle Epson iyidir.
Bu arada brother 520 modeli çift taraflı baskı yapmıyor, brother 720 , 820,920 modelleri otomatik arkalı önlü baskı yapıyor

Dayanıklılık için: EPSON
Okulda sıkıntısız bir şekilde 50.000 baskıyı geçen birçok epson var. Benim sınıftaki epson 65.000 oldu galiba.. 75.000 yapan ve hâlâ sorunsuz çalışan var.. mürekkepler de hep muadil.. Diğerlerini kullanmadığım için yorum yapamayacağım..

Son düzenleme:
Epsonu al geç. Bitince sıvı şişesinden alıp doldurursun. Bimde var şu sıralar. Aynı paraya siyah beyaz yazıcı satıyorlar. Ben Xerox phaser 3020 almıştım zamanında. Güzel yazıcı ama toner devri bitti artık. Şimdiki aklım olsa Epson tanklı yazıcı alırdım.

Hocam, mümkün mertebe baskı hızı yüksek ve çift taraflı yazma özelliği bulunan bir model tercih edin.

Bende benzer özelliklerde yazıcı alacağım. Bu konuya bakmadan önce

HP Smart Tank 519​

modelini beğenilerime almıştım. Fakat burada çoğu Epson önermiş. Ben de kararsız kaldım. Epson model olarak pek hoşuma gitmedi ama performans ve dayanıklılık olarak bilemiyorum.
Ben Canon Pixma G3410 kullanıyordum fakat aldığımdan beri hep sorun yaşadım. Renkli olarak yeşil çıktı vermeye başladı. Şimdi siyah yazdırmıyor. Tamire verdim yazıcı kafası arızalı olduğunu ve içine de mürekkep aktığını ve kuruduğunu temizlenmesi gerektiğini söyledi. Tamiri için 3750 TL fiyat verdi. Bende yenisini alırım daha iyi dedim.
HP kalitesi de iyi fakat Epson kullananlar arıza durumu yaşamıyor herhalde anladığım kadarıyla. Doğru mu=?

Arkadaşlar ayrıca

HP Smart Tank 520 Çok Fonksiyonlu Yazıcı​

için ne diyorsunuz? Fiyatı 3600 TL gibi uygun bir ücretle satılıyor. Evde çıktı almak için işimi görür mü? Çok para harcamak da istemiyorum. Am bunda Wi-Fi özelliği yok sanırım.

Bende benzer özelliklerde yazıcı alacağım. Bu konuya bakmadan önce

HP Smart Tank 519​

modelini beğenilerime almıştım. Fakat burada çoğu Epson önermiş. Ben de kararsız kaldım. Epson model olarak pek hoşuma gitmedi ama performans ve dayanıklılık olarak bilemiyorum.
Ben Canon Pixma G3410 kullanıyordum fakat aldığımdan beri hep sorun yaşadım. Renkli olarak yeşil çıktı vermeye başladı. Şimdi siyah yazdırmıyor. Tamire verdim yazıcı kafası arızalı olduğunu ve içine de mürekkep aktığını ve kuruduğunu temizlenmesi gerektiğini söyledi. Tamiri için 3750 TL fiyat verdi. Bende yenisini alırım daha iyi dedim.
HP kalitesi de iyi fakat Epson kullananlar arıza durumu yaşamıyor herhalde anladığım kadarıyla. Doğru mu=?

Arkadaşlar ayrıca

HP Smart Tank 520 Çok Fonksiyonlu Yazıcı​

için ne diyorsunuz? Fiyatı 3600 TL gibi uygun bir ücretle satılıyor. Evde çıktı almak için işimi görür mü? Çok para harcamak da istemiyorum.
Epson'u iyi diye çok duydum. Okula almışlar. 1600 sayfa çıktı aldı toplam 2 kez doldurdular. Ayda bir donuyor temizliyoruz. Yazın kullanılmadı donmuş. Temizlik açmadı bilgisayarcı bakım için götürdü salı günü
Elektronik şans işi birazda ama ne bileyim epson beni sarmadı.

Arkadaşlar ilk konudaki yazıcı modelleri dışında bugün Vatan Bilgisayara gittiğimde satış elemanı bana BROTHER DCP-T720W modelini önerdi. Bu yazıcı japon markası. Çift taraflı baskı yapabiliyor. Üstelik 17 sayfa/dk ve renkli de 11 sayfa/dk gibi hızlı yazdırıyor. Ayrıca Epson HP ve Canondaki gibi mürekkep donma sorunu yaşanmadığını ve performans olarak da uzun ömürlü olduğunu söyledi. Özellik ve yorumları inceliyorum ama siz ne dersiniz?

Geri