Hani erkek öğretmenlere sivil kıyafet gelecekti?

Kodla Büyü
isbb80' Alıntı:
sisss' Alıntı:
başörtüsü inançla alakalı bişey normal kıyafetle mukayese edilmemesi gerekir. Bence de herkes serbest giyinmeli ama mantığımız kıyafet serbest olmadı diye başörtüsü de serbest olmasın şeklinde olmamalı bu daha öncekilerin yaptığı gibi vicdansızlıktan başka bişey değildir.. başörtüye muhalefet ama söyleyemeyen çok arkadaş var burada bayan arkadaşlar kusura bakmasın ama resmen karı gibi kıvırıyorlar.

Şimdi bak kıvırmayı önce bu mevzuyu ortaya atan eğitim bir senlilere sor sor da onlar sana doğruyu söylemez ben sana anlatayım Şimdi bunlar değilmiydi sivil itaatsizlik deyip de herkese özgürlük diye afişlerini bile asmışlardı öğretmenler odasına ne oldu da başörtüsüne sebestlik çıktı da diğerleri unutuluverdi işte kıvırmanın feriştahı budur. Bunların her işi böyle herşeyin içini boşalt sonra milletimiz böyle istiyor. Yalakalıkda yandaşlıkda tavan yaptınız be hükümetin verdiği zam oranının bile altında zam istediniz pes valla...

Doğru söze ne denir?

Sendikanın almış olduğu sivil itaatsizlik eylemi sadece başörtüsü için geçerliymiş. Ahanda burdan yazıyorum işte.. Kimse kimseyi kandırmasın ve kullanmasın. Şimdi hiçbir sendikacıdan ve eyleme destek veren hiçbir öğretmenden ses çıkmıyor. Hatta eylem sürecinde kravat takmayıp ceket giyen öğretmenlerimiz artık okula gelirken kravatlı ve ceketli geliyor...Olay bu kadar işte

zafer_can' Alıntı:
Sendikanın almış olduğu sivil itaatsizlik eylemi sadece başörtüsü için geçerliymiş. Ahanda burdan yazıyorum işte.. Kimse kimseyi kandırmasın ve kullanmasın. Şimdi hiçbir sendikacıdan ve eyleme destek veren hiçbir öğretmenden ses çıkmıyor. Hatta eylem sürecinde kravat takmayıp ceket giyen öğretmenlerimiz artık okula gelirken kravatlı ve ceketli geliyor...Olay bu kadar işte

hocam hangi sendikadan bahsediyorsun?ben Tes liyim, eylem kararı çıktığından beri okuluma kravatsız gidiyorum.

sinerjique' Alıntı:
zafer_can' Alıntı:

hocam hangi sendikadan bahsediyorsun?ben Tes liyim, eylem kararı çıktığından beri okuluma kravatsız gidiyorum.

Okulumda eyleme destek veren öğretmenlerin çoğu salıdan itibaren kravatlarını takmaya başladı

Sendikalıyım karar var erkekler kravat takmayabilir diye ama başka bir sendikanın yaptığı gibi kotla gitmeye de karşı (Erkekler için konuşuyorum) Türban serbest bırakılsın artık milleti bu numaralarla kandıramasınlar yeter sırf paketin üstünü örtmek için kullandılar gene türbanı.

Ayrıca sendikalıyım ama her aldığı karara uyacak değiliz hiçbirimiz koyun olmayalım şimdi. Ben kravatımı takarım pis iş yapacaksam ona göre giyinirim ama normalde takım elbisemi giyer kravatımı takarım.

isbb80' Alıntı:
sisss' Alıntı:
başörtüsü inançla alakalı bişey normal kıyafetle mukayese edilmemesi gerekir. Bence de herkes serbest giyinmeli ama mantığımız kıyafet serbest olmadı diye başörtüsü de serbest olmasın şeklinde olmamalı bu daha öncekilerin yaptığı gibi vicdansızlıktan başka bişey değildir.. başörtüye muhalefet ama söyleyemeyen çok arkadaş var burada bayan arkadaşlar kusura bakmasın ama resmen karı gibi kıvırıyorlar.

Şimdi bak kıvırmayı önce bu mevzuyu ortaya atan eğitim bir senlilere sor sor da onlar sana doğruyu söylemez ben sana anlatayım Şimdi bunlar değilmiydi sivil itaatsizlik deyip de herkese özgürlük diye afişlerini bile asmışlardı öğretmenler odasına ne oldu da başörtüsüne sebestlik çıktı da diğerleri unutuluverdi işte kıvırmanın feriştahı budur. Bunların her işi böyle herşeyin içini boşalt sonra milletimiz böyle istiyor. Yalakalıkda yandaşlıkda tavan yaptınız be hükümetin verdiği zam oranının bile altında zam istediniz pes valla...
Arkadaşım bir yerlerden element uydurma. Ben Eğitimbirsenle alaka hiçbir şey söylemedim. Siz şunu diyorsanız herşey serbest olmayacaksa başörtüsü serbest olmasın. Ben sadece ona karşı çıktım. Eğitim bir-sen'i sevmiyorsan üye olma kardeşim zorla mı üye yapıyorlar.

Buzkırıcı' Alıntı:
bugün türbanlı pardesülü kardeşlerimiz giriyordu ve hatta müfettişler birşey demedi.Ama biraz dar giydi diye açık bir kardeşimiz başka bir okula gönderilecek.Bu mu adalet??
ciddi misiniz hocam ?

Eylemin amacı erkeklere sivil kıyafet geldin değildi zaten, bunu bilmeyen var mıydı? Eylem başladığından beri kot, spor ayakkabı, t-shirt ve benzeri kıyafetlerle okula gidiyorum. halen devam ediyorum. Elbette bende isterdim ki bu rahatlık devam etsin, çok mükemmel olurdu. Lakin protesto yapan 20 yıllık öğretmenlerin bile kravatlarını çıkarttıkları zaman kendilerini çıplak hissettiklerini görünce yıllanmış ve sistemin içerisinde kalmış insanların sistemi kabullenme ve koruyucusu olma durumuna geçtiklerini görüyorsunuz, dolayısı ile bu ilk adımın atılabilmiş olması eşiğin aşılması için çok önemlidir.

Burada sendika işi beceremedi diyen arkadaşlar, bu protestolara destek vermedikleri gibi, elini taşın altına koymayan sadece yakınan tipler olmaktan öteye ne zaman geçeceksiniz? Burada veya başka forumlarda yazarak birşeyleri değiştiremezsin. Hangisi olduğu önemli değil, git ve sendikaya üye ol hoşuna gitmeyen şeyleri değiştir, aksi halde kahvede atıp tutan kimselerden bir farkın olmuyor.
sende madem erkeklere serbestlik gelsin diyorsun, sendikaya gir (hangisine istersen) orada sendikanı bu konuda faaliyete geçir. Lafla peynir gemisi yürümüyor.

Bu rahatlıktan geçmesi çok zor ama, benimkisi keyfimden fedakarlık olacakken, bacılarımın elde ettiği, onların inandıkları zorunluluktu. Varsın benim keyfim kaçsın.

Yaw neyi tartışıyorsunuz bir sonraki toplu sözleşmede de Kravat için iteatsizlik yaparlar olur biter, şimdi Başörtüsünü kullanarak istedikleri yetkiyi aldılar niye size dönüp baksınlar! O zamanda Kravat diye sizi uyutup, yine hepimizi %3 zamma talim ettirirler...

(EBS hükümetin yapmayacağı yada izin vermeyeceği bir konuda eylem başlatabilir yada yapabilir mi ki! Zaten olması gereken ve olacak birşeyi kullandılar yine, yoksa ortada söke söke aldık diye bir durum YOK)

Geri