harddisk temizleme!!

Kodla Büyü

bb1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar hard diskime 3-4 defa format attım.
hard diskimin içini tamemen boşaltıp yeniden win 7 yükleme imkanım varmı varsa nasıl yapabilirim
yardımlarınızı bekliyorum
şimdiden teşekkürler

1 kg omo al ama matik olsun ön yıkamada çalıştır temizlenir ha unutmadan yarım bardak ta domestos eklemeyi ubutma :D

Harddiskinizdeki verileri geri getirilemeyecek şekilde silmek gibi profesyonel işlerle uğraşmıyorsanız windows 7 kurulumu esnasında formatlamanız (bçimlendirmeniz) yeterli .
Harddiskiniz birden fazla D, E gibi sürücüler de içeriyorsabu sürücüleri de kurulum esnasında formatlayabileceğiniz gibi Bilgisayarıma girdiğinizde o sürücüler üzerinde sağ tıklayıp Biçimlendir e girerek de tüm dosyaları silebilirsiniz

win 7 diskini takın kurulum sırasında gelişmiş seçenekleri açın oradan tüm disk bölümlerini silip biçimlendirin sonra c,d gibi yeni bölümler açın tamamdır

format atarken seçenekler kısmında bunu sana soruyor zaten biçimlendirirsen bilgilere artık normal yollardan erişemessin ancak dediğin tamamen bulunmaması yönünde silmek ise bu neredeyse imkansız. Çünkü adamlar 15 kere biçimlendirilmiş 4 kere işletim sistemi değiştirilmiş harddiskten 10 yıllık resimleri bile buldular.

SeA_' Alıntı:
format atarken seçenekler kısmında bunu sana soruyor zaten biçimlendirirsen bilgilere artık normal yollardan erişemessin ancak dediğin tamamen bulunmaması yönünde silmek ise bu neredeyse imkansız. Çünkü adamlar 15 kere biçimlendirilmiş 4 kere işletim sistemi değiştirilmiş harddiskten 10 yıllık resimleri bile buldular.
BEN BU DEDİĞİNİN İMKANSIZ OLDUĞUNA İNANIYORUM. HER YERDE HER DUYDUĞUNA İNANMA
BİÇİMLENDİRİLDİKTEN SONRA ÜZERİNE YAPTIĞIN HER KAYIT ESKİYİ ÖLDÜRÜR

Arkadaşlar, shrader işlemi ile hdd'nin boş alanı(mantıksal olarak sadece yeniden kayda açık anlamı taşır) 'na uygulama yaparsanız, boş alanda duran eski bilgiler bir daha geri getirilemez şekilde parçalanmış olur.

Bu işlemi yapabilecek programlara ulaşmak kolaydır. Örnek olarak
http://www.inndir.com/CCleaner-Portable-49660p.html#.UdjIvW3cPOE CCleaner,
system engineer ya da hiren boot tarzı yazılımlar.

saolun arkadaşlar öğretmenokan lütfen saçma sapan cevaplar yazmayın teşekkür ederim

Şaka içinde gerçek bilgi vardı kızma bilgisayardaki çöp kutusunu evimizdekine benzetemeyiz.Evimizden çöpleri atabilmek için dışarı çıkıyoruz ama bilgisayar öle değil istediğin kadar formatla,istediğin kadar geri dönüşümü sil mutlaka bir iz kalır.Çünkü çöpler halen içindedir.Sadece sektörlerin üzerine tabii sildiğin tarafa yazmış silmişse defalarca o zaman eskilerin büyük bölümü kaybolur.Eskiden iz istemiyorsan en güzeli yeni bir harddisk al bilg.tak.
Sorun win 7 kurmaksa kurmada hiç bir sorun olmaz en az 1gb ram varsa kolay gelsin

k.cokol' Alıntı:
SeA_' Alıntı:

İmkansız değil, pahalı. Bu işi yapan pro. firmalar var.

k.cokol' Alıntı:
SeA_' Alıntı:

inanmakla alakası yok gözlerimle gördüm veriyorsun 1500 tl'yi hepsini buluyor senin dediğin imkan dahilinde üzerine yazılınca veri kaybolmuyor sadece bozuluyor ancak bu kurtarılamayacağı anlamına
gelmiyor. Nitekim kaç yıllık harddiskten özel taramalar sayesinde istediklerimizi az eksiklerle elde etmeyi başardık...

arkadaşlar siz beni yanlış anladınız benim bilgisayarımın ilk işletim sistemi vistaydı ben 7 yükledim bilgisayarda bir sorun çıktı ben servise verdim onlarda vista yüklemişler sorun devam edince ben gene 7 yükledim 1-1,5 yıl kullandım hard diskimde önemli bir bilgi yok sadece 1 tb hard diskin 250 gb kullanabiliyorum eskiden 800gb tı gene aynı seviyeye çıkartma ihtimalım varmı benim asıl sorum buydu tam açıklamadığım için özür dilerim

bb1' Alıntı:
arkadaşlar siz beni yanlış anladınız benim bilgisayarımın ilk işletim sistemi vistaydı ben 7 yükledim bilgisayarda bir sorun çıktı ben servise verdim onlarda vista yüklemişler sorun devam edince ben gene 7 yükledim 1-1,5 yıl kullandım hard diskimde önemli bir bilgi yok sadece 1 tb hard diskin 250 gb kullanabiliyorum eskiden 800gb tı gene aynı seviyeye çıkartma ihtimalım varmı benim asıl sorum buydu tam açıklamadığım için özür dilerim
Bilgisayarıma sağ tıklayıp Yönet - Disk Yönetimi ne girdiğinizde aşağıdaki gibi ayrılmamış alan göreceksiniz.
O alan üzerinde sağ tıklayıp Yeni Mantıksal Sürücü Oluştur seçeneğine girerek kullanamadığınız 800 GB lık alanı da biçimlendirip kullanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• hata1a.jpg
    hata1a.jpg
    261.6 KB · Görüntüleme: 1,754
Geri