Harici diski 3 e böldüm ancak rufus ile iso oluşturamıyorum

Kodla Büyü

ybilgin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar eski laptop hardiskini harici olarak kullanmak istiyorum. Harddiski 3 e böldüm. Bir bölümüne okul dosyalarını, 2.bölüme adem hocanın verdiği multiboot dosyalarını, 3. bölüme de fatih tahta imajını atmak istiyorum. rufusu açtım harici bölümlerini görmüyor. Yazdığım işlemleri nasıl yapabilirim.

Rufus sanki harici sabit diskleri görmüyor diye bir başlıkta bahsedilmilti. İsterseniz aynı işi yapan farklı programları deneyin.

arkadaşlar yumi ile fatih imajını attım bir bölüme tahtaya taktım boot ayarlarını yaptım yumiden fatih imajını seçtim booting... ekranında kaldı çözüm önerisi olan

hocam ben de elimdeki 500 gb lık harddiski sizin dediğiniz gibi kullanıyorum. bir bölümünde okul dosyaları var. birinde yumi ile kurduğum bootable clonezilla kısmı var. diğer tarafta da moltiboot adem hocanın dosyaları var. siz ilk önce ademhoca dosyalarını bir bölüme yapın ama bunu ademhocanın anlattığı gibi yapın sonra diğer bölüme yumi ile clonezillayı kurun. tahyata yedek yükleyeceğiniz zaman harddiskten başlatınca(f7 ile) bir ekran gelecek. orda multiboot seçeneğini seçip intel veya amd clonezillayla devam edeceksiniz. eğer ademhocanınki ile devam edecekseniz de onu seçeceksiniz

hocam ben de elimdeki 500 gb lık harddiski sizin dediğiniz gibi kullanıyorum. bir bölümünde okul dosyaları var. birinde yumi ile kurduğum bootable clonezilla kısmı var. diğer tarafta da moltiboot adem hocanın dosyaları var. siz ilk önce ademhoca dosyalarını bir bölüme yapın ama bunu ademhocanın anlattığı gibi yapın sonra diğer bölüme yumi ile clonezillayı kurun. tahyata yedek yükleyeceğiniz zaman harddiskten başlatınca(f7 ile) bir ekran gelecek. orda multiboot seçeneğini seçip intel veya amd clonezillayla devam edeceksiniz. eğer ademhocanınki ile devam edecekseniz de onu seçeceksiniz

yumi ile clonezillayı attıktan sonra fatih imajını nereye atıyoruz hocam

Geri