harici harddisk bölümleme

Kodla Büyü

formator_55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar okula 1 tb harici harddisk aldık. ben tüm işlerde kullanmak istiyorum.
1-arşiv
2- etkileşimli tahtaların clozellila imajı fat 32 olacak
3- windows 7 yükleme ntfs bildiğim kadarıyla
bu şekilde 5 e ayrılabilir mi? kullananlar yardımcı olursa sevinirim.

2- etkileşimli tahtaların clozellila imajı fat 32 olacak
yi
anlamadım ama 2 ye ayır gitsin. sonra partition ların biri dolduğunda boyutlarını değiştirecem diye uğraşacan.
part1 windows7 sistem
part2 geriye ne varsa

Disk yönetimi yardımıyla bölüm sil komutu ile sildikten sonra, istediğiniz boyutlarda bölümler oluşturabilirsiniz. Harici diske Windows kurulumu için arama yaparsanız resimli anlatımlarda internette mevcut.

Hocam istediğin kadar bölerbilirsin Harici diski ancak active alan 1 tane olabilir yani boot da kullanabilecğin. Örneğin ben söyle kullanıyorum. 3 e böldüm tahtanın yedeği clonezilla bootlu. 2.cisinde Pascal Multiboot oda bootlu. 3.Cusude çeşitli program yedekler diye. Ancak bunlardan Active olanı tahtanınki. Eğer Pascal Multiboot alanı ile pc yi acmam sistem kurmma gerekirse Pascal'ın partition ını EASEUS Partition Master programı ile 10 sn ye sürmüyor active etmek.

cepola hocam sağol. anlatmak istediğim buydu.
1 clonzeilla ile tahta imajı olacak
2 windows 7 hazır olacak format atmak için
3 bilgisayarların imajı olacak
4 arşiv olacak
istediğim zaman bilgisayara format atabilmeliyim istediğim zamna da tahtaya imaj .
clonezilla ile flash belleğe imaj atarken fat 32 olacak diyordu. harddisk için de öyle mi acaba kullananlar anlatabilir mi?

Geri