Hastane izni hakkında

Kodla Büyü
Tamamen okul idaresiyle alakalı bir durum.. Kendisi ilde toplantı olduğunda bütün gün gider gelmezken sizin hastane olayın mı takılıyor. Siz hastane randevunuzu belirten ve kaçta tedavi olduğunuzu, ilaç reçete bilgileri vb. şeyleri çıktı halinde elinizde tutun. Ulaşım bilgilerini de eklediğiniz dilekçeyi okula verin. Vaktinde gidip olması gereken zaman içinde işinizi halledip en erken araçla okulunuza dönüp bilgi verirseniz daha iyi olur. Bu tiplerin ağızlarına da laf vermemiş olursunuz.. Aday öğretmen olduğunuz için de ayrıca bir ego olayı olmuş gibi.. Kolay gelsin
hastalıkta zaten hastaneye gider gitmez geçiyor ya!
Hocam hemen geçmiyor ama bazı hastalıklar tahlil gerektiriyor tetkikler gerektiriyor, bunları yapabilmek içinde hastanede olmamız gerekiyor ki ilaç alıp kullanalımda iyileşelim sorunda büyümesin.
Hocam siz idareye haber verdiniz mi giderken. Yalnış anlamayın sizden gıcık olmuşlar bir şeyden dolayı
bi gün önceden söyledim hocam rapor getir dediler, doktorda rapor vermedi hastanede olduğuma dair kaşeli kağıt verdi. İdareyi aradım söyledim rapor dışında birşey kabul etmiyoruz geçersiz dediler o kağıt. Bilmiyorum hocam gıcık olmuş da olabilirler işleyişi bilmediğim için bi dahada ders saatimde hastanede bulunmadım derse döndüm, haftaya tekrar gittim falan uzadıkça uzadı o yüzden de tedavim aksadı işte , hocam sağlık bu eğer öyle gıcıklık olsun diye yaptılarsa çok ayıp etmişler . Halada tedavimi tamamlayamadım. O yüzden buraya yazdım çıkış arıyorum. Sağolsun arkadaşlar ayakta tedaviyi açıklamışlar bende öyle yapacağım

Biliyorum hocam bende öyle yapacaktım , illa rapor getir diye tutturdular dersin olduğu saat il değil ilçede bile olsan 1 ders saati bile doktorda olsan rapor getireceksin diyorlar , doktorun verdiği kaşeli kağıdı kabul etmiyorlar. Tedavim bitince okula dönüp derse giricem kabul etmiyorlar rapor olmadan hiçbirşey kabul etmiyorlar
Allah akıl fikir versin inşallah. Bunlar kendini ne zannediyor anlamadım.

Sizin müdür raporun ne için verildiğini bilmiyor heralde. Allah yardımcısı olsun sıkıntısı çok büyük, yazık farkında değil...

Arkadaşlar ayaktan tedavilerde çıkış saati işgüzarlığını kim başlattıysa millet peşinden gidiyor ,öyle bir şey yok.+ayaktan tedavi illa günü birlik olacak diye bir şey de yok.
Doktor tedavin bitti demeden istirahat da uygun görmediyse tedavim devam ediyorsa ben yarıda mı bırakacam,tabiki sonuçlandıracağım.
İdare şüphe duyuyorsa sorgulasın.
(Sorgulama da cevap 10 ar günler halinde sgk dan geliyor)
Adaylıkta malulen emekliliğe ramak kalmış biri olarak ,ayakta tedaviler beni kurtardı,kusura bakmasınlar ama idare bir halt yiyemez.hele ki günübirlik tedavilerde hiç bir şey yapamaz ,bizim idare kötü niyetli değildi ama iş bilmediği için malülen emeklilik işlerini başlattı,sonuç
Hala görevdeyim yakında uzman olacam inşallah,Ayaktan tedaviler mebbisten silindi istirahat raporu olmadığı için,ben de bu süreçte mevzuatta boşlukların neden bırakıldığını yaşayarak öğrenmiş oldum.
8 ay okula gidemedim,toplamda 50 günü istirahat kalanı ayaktan tedavi.(adaylıkta max süre 6 aydı)
Aha bu da belgesi
( bu arada sonraki yıllarda önce her ay sonra 3 ay sonra 6 ay uzun süredir de yılda 1 kontrole gidiyorum )

Ekli dosyalar

• IMG_8382.jpeg
    IMG_8382.jpeg
    15.3 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
Hocam sıkıntı edecek bir durum yok. Ders saati dışında doktora gideyim gibi arayışa da girmeyin. Siz kağıt almışsınız. Kağıdı ayakta tedavi beyanınızla beraber memura verip kayıt numaranızı alın gerekirse. Kayıt nosu ile de fotoğrafını çekin ekleri ile. Bunu yaptığınıza dair fotoğrafı da çekin bitsin. Bunu duyunca zaten işi çözülür.

Kendileri her doktora gittiklerinde rapor mu alıyor? Alıyorsa da ek dersini siliyor mu?

Doktor muayene olduğunuza dair kağıt vermiş. Vermese bile enabızda kayıt var. Tedavi süresi ne kadar sürer idareyi ilgilendirmez. Çıkış saatine bile gerek yok bence ama yazarsa da sorun olmaz.

Arkadaşlar ayaktan tedavilerde çıkış saati işgüzarlığını kim başlattıysa millet peşinden gidiyor ,öyle bir şey yok.+ayaktan tedavi illa günü birlik olacak diye bir şey de yok.
Doktor tedavin bitti demeden istirahat da uygun görmediyse tedavim devam ediyorsa ben yarıda mı bırakacam,tabiki sonuçlandıracağım.
Adaylıkta malulen emekliliğe ramak kalmış biri olarak ,ayakta tedaviler beni kurtardı,kusura bakmasınlar ama idare bir halt yiyemez.hele ki günübirlik tedavilerde hiç bir şey yapamaz ,bizim idare kötü niyetli değildi ama iş bilmediği için malülen emeklilik işlerini başlattı,sonuç
Hala görevdeyim yakında uzman olacam inşallah,Ayaktan tedaviler mebbisten silindi istirahat raporu olmadığı için,ben de bu süreçte mevzuatta boşlukların neden bırakıldığını yaşayarak öğrenmiş oldum.
8 ay okula gidemedim,toplamda 50 günü istirahat kalanı ayaktan tedavi.(adaylıkta max süre 6 aydı)
Aha bu da belgesi
( bu arada sonraki yıllarda önce her ay sonra 3 ay sonra 6 ay uzun süredir de yılda 1 kontrole gidiyorum )
Hocam sıkıntı edecek bir durum yok. Ders saati dışında doktora gideyim gibi arayışa da girmeyin. Siz kağıt almışsınız. Kağıdı ayakta tedavi beyanınızla beraber memura verip kayıt numaranızı alın gerekirse. Kayıt nosu ile de fotoğrafını çekin ekleri ile. Bunu yaptığınıza dair fotoğrafı da çekin bitsin. Bunu duyunca zaten işi çözülür.

Kendileri her doktora gittiklerinde rapor mu alıyor? Alıyorsa da ek dersini siliyor mu?

Doktor muayene olduğunuza dair kağıt vermiş. Vermese bile enabızda kayıt var. Tedavi süresi ne kadar sürer idareyi ilgilendirmez. Çıkış saatine bile gerek yok bence ama yazarsa da sorun olmaz.
Hocam çok teşekkür ederim. Öyle yapıcam bundan sonra

Allah kolaylık versin hocam,
şimdi sizin okul idarecilerinizde nüfus müdürlüğünce insan sayılıyor,
yemin ediyorum bu haberleri okumamak adına foruma daha az giriyorum,
tiksindim artık.

Aha bu da belgesi
Hocam çok geçmiş olsun. Bilgiler içinde çok teşekkür ederim.

Hazırlayan güzel hazırlamış..

Madde 7 3.fıkra

Siz belgeleri, gerekirse e nabızdan ekran görüntüsünü varsa işlem belgesini okulun e posta adresine ve idareye anında gönderin.

Bir sıkıntı olursa idarenin kötü niyetine girer ve birşey yapamazlar. Adabınızı koruyun. Haklı iken haksız konuma düşmeyin.

Yazıdan farkedeceksiniz, izin almaktan bahsetmiyor, bildirmekten bahsediyor. Doktora gideceğinizi bildirmeniz iyi niyet göstergesidir.
Doktor işleminizden sonra belgeleri gönderin, gönderdiklerinize itibar etmezlerse kaza sonucu raporu veya doktordaki işleminizi (özel bilgiler içermiyorsa) okul watsapp grubuna atabilirsiniz.

Birde devlet okul idarelerine sağlık bakanlığının sisteminde memurlarının rapor ve işlemlerini görme yetkisi verdi. Parola almadıkları, haberleri olmadıkları veya ciddiye almadıkları için ....
Parola ile giriş yapılınca okulda hangi öğretmenin rapor aldığı gözüküyor.

Geri