HATAY il Mem- BT Öğretmenleri Görüşmesi ( 7 Aralık 16.00)

Kodla Büyü
Öncelikle mrb arkadaşlar ;
Yapılacak her çalışmada olmaya çalışacağım. Pazartesi ve Salı ordaydım. İl milli eğitim müdürüyle görüşemedim.
Salı akşamı bir kaza geçirdim ve ancak şu an toparlayabiliyorum. Bir günlük hafıza kaybıda eşantiyon yanına. Genede ne yapabileceğime bakayım.

Bakın size giderseniz tavsiyem , yönetmelikleri filan kimsenin salladığı yok. "Bakanlık atayın dedi biz atadık" demeye getiriyorlar. Sadace bu yönetmelikleri reysen atamada insiyatif kullanırlarsa koz olarak kullanabileceklerini irdak etmelerini sağlamalıyız.(Tabii işi öğretiyoruz gibi hissettirmeden).
Yola çıkmanız gereken en önemli yer Fatih Projesini kullanarak (hanifi bey ve ekibindenede randevuya katılım sağlayın) bilişim öğretmenlerinin yaptığı çalışmalar ve üstlendiği rolleri anlatın ve gelecekteki rollerini kafalarına çizmeye çalışın.

Üniversite görevlisi bir arkadaşımdan aldığım haberlere göre FATİH projesi bakanlık çalışanlarının elinde patlamak üzereymiş. Nasılmı ? Yazılım ve içerik desteği veremiyorlarda ondan . Şu an neden yan firmalardan ve bizlerden içerik alamya çalışıyorlar sanıyorsunuz. Bu projeye atılırken Üniversitelere danışmayan ve dahil etmeyen zihniyet şu anda üniversitelerin kapısını aşındırıyor. Niyemi? Çünük Onları dahıl edip "Bütün fiziki koşulları sağladık. Gerekli hizmetleri verdik. Ama onlar sorumluluklarını yerine getirmedi" diyerek günah keçisi arıyorlar.

arkadaşlar katılmak istiyorum ama çocuğumu o saate kadar nereye bırakacağımı düşünüyorum. annem bakıyor ama o da rahatsız bir kaç gündür ancak ben okuldan gelene kadar bakabiliyor. katılamasam da buradan bir katkım olsun bari. katılım konusunda kesin konuşan kişilerin listesi:

barthez
19siyahbeyaz03
mmercan
dndd
akrep4531
ferhaterkuş
menala
skolst
guraysen
mriza
alibal86
vikvik
elifinannesi
ozzzzz80
dndd
melisude

liste buradan devam ederek güncellenebilir

meslek liselerine atanan arkadaşlar ne hikmetse bt öğretmenlerinin sorunlarıyla ilgili bas bas bağırıyodu bu forumda, ne hikmetse unutuverdiler yaşadıklarını bencil olmamak lazım yarın nerde çalışacağınızı bilemezsiniz .................atamalar ilk açıklandığında onca mesaj atıp yakınan arkadaşlara sesleniorum ne çabuk unuttunuz..........

Arkadaşlar saat 16:00 da başlayan kursumu unutarak bende gelirim dedim ama :eek: :( olmazsa kursa biraz geç gitmeye çalışacağım eğer ciddi bir katılım olacaksa. Şuan için norm fazlası da değilim ama arkadaşların yaşadıkları sıkıntılara destek olma adına yanınızda olmaya çalışacağım.

Buarada randevu alınırken içerikten bahsedildi mi aceba. Yani Müdür beyin bu atamalar ve norm ile ilgili görüşeceğimizden haberi varmı?

lolyone' Alıntı:
arkadaşlar katılmak istiyorum ama çocuğumu o saate kadar nereye bırakacağımı düşünüyorum. annem bakıyor ama o da rahatsız bir kaç gündür ancak ben okuldan gelene kadar bakabiliyor. katılamasam da buradan bir katkım olsun bari. katılım konusunda kesin konuşan kişilerin listesi:

barthez
19siyahbeyaz03
mmercan
dndd
akrep4531
ferhaterkuş
menala
skolst
guraysen
mriza
alibal86
vikvik
elifinannesi
ozzzzz80
dndd
melisude

liste buradan devam ederek güncellenebilir
bu başlık önceden açılmış bana pmden katılacagını bildirenlerle beraber güncel liste
barthez
salih01tr
dejavuas
dndd
ferhaterkuş
skolst
hikivhiki
elifinannesi
ozzzzz80
dndd
melisude
lolyone
fatih
elifinannesi hocam 14.30da erken gidip ortak metin konusunda prova yapalım aramızdan sözcü seçelim diyor.bende katılıyorum. metni kendisi hazırlıyor şuan pmden yollayacak katılacak arkadaşlara

salih01tr' Alıntı:
Arkadaşlar saat 16:00 da başlayan kursumu unutarak bende gelirim dedim ama :eek: :( olmazsa kursa biraz geç gitmeye çalışacağım eğer ciddi bir katılım olacaksa. Şuan için norm fazlası da değilim ama arkadaşların yaşadıkları sıkıntılara destek olma adına yanınızda olmaya çalışacağım.

Buarada randevu alınırken içerikten bahsedildi mi aceba. Yani Müdür beyin bu atamalar ve norm ile ilgili görüşeceğimizden haberi varmı?
evet hocam haberi var

Ya bu benim aylar önce açtığım yemek başlığıydı sanırım, yada il başlığı kim çevirdi acaba? :)

hasariye rica ettim değiştirmesi için.Arkadaşlar lütfen sizde bilişimcileri arayın haberdar edin ne kadar kalabalık olursa okadar iyi.bakın bu norm meselesi bir kaç yıla kadar herkese dokunacak.bizim bölgeden ayrılmamızla bölgede ders havuzuna olan katkımız gidecek bölge normu dahada azalacak ve şuan norm fazlası olmayanlar bizim durumumuza düşecek

Bir kaç gündür bayağı meşgulüm foruma giremiyorum. Şimdi haberim oldu bir iki önemli işim vardı onları halledip gelmeye çalışacağım.

çok pis demorilize oldum bugün bana hayrı olmayan devrin padişahını........ boşuna dememişler bu sene bol bol hasta olacam şimdiden geçmiş olsun bana ve benim gibi hasta olacaklara

İl ile görüşmeye giden arkadaşlardan bir daha haber alınamadı galiba :| neden hiç kimse bişey yazmıyor...

işin özeti :
hiç bir yerde değerimizin olmadığı öğretmen olarak meb de bile.... kaile alıp dinlemiyorlar bile... saygı görmüyoruz ...
bilişimci olarak ise bilişimcilerin sorunları kimsenin umrunda değil meb müdürünün hele hiç umrunda değil muhattabınız ben değilim deyip çıkıyor ne haliniz varsa görün diyor kısaca

BTR çıkınca herşey çözüldü gözüyle bakanlar acaba olaylara yapılan uygulamalara hangi gözleriyle baktılar acaba ..
o baktıkları üçüncü göz ile bakıyorlarsa herşeye çölde kutup ayısı görseler şükrederler kısmetliyim diye

mesut senu belkı btr kurtarır dıye dusunuyordum kendı okuluma (yenı okuluma ) sordum meslek ogretmenlerı basvuramıyormus galıba :( senın bu sene hasta olacagın tutacak kesın

19siyahbeyaz03 hocam hiç unutur muyuz olanları.12 saat derse girerken 50 km uzağa 8 saat için gönderiliyorum.hiç unutulacak şey değil eminim diğer arkdaşlar da unutmamıştır.sadece hak arama konusundaki şevkimiz kırıldı malum olaydan sonra o da geçici bir durum .ama vazgeçtik sanma........

Geri