Hayırlı olsun baklayı çıkardılar sonunda-HÜSRAN

Kodla Büyü

cepola

Aktif Üye
Kodlama dersi beklerken :( . MEB den yine beklenen bir haber geldi. Sil baştan. Yalnız işin garibi paragrafın başında İngilizce için ders saatini artırmak çözüm değil diyor sonunda 5.sınıf hazırlık sınıfı olacak diyor.

Bir diğer konu çocuklarımızın yabancı dil ile ilgili problemleri. Burada MEB'e bağlı okullarda yabancı ders saati arttırılsın önerisi dile getirebilir. Maalesef bu çözüm değil. Türkiye'deki çocuklar ders saati üzerinden OECD ortalamasına göre 2 katı saat eğitim alıyor. Ama maalesef yabancı dil yeterlilikleri çok düşük. Bununla ilgili olarak 5'inci sınıfların yabancı dil yetkinliklerini arttırabildiği hazırlık sınıfı olarak hazırlama çalışmasındayız. Bunun hazırlıkları sürüyor. Bir aksilik olmazsa pilot uygulama ile başlatıp, bütün ülkeye yayacağız. 5'inci sınıfları bir anlamda çocukların yetkinliklerinin geliştirildiği ortamlar haline dönüştüreceğiz.

Kaynak:
http://www.ogretmenlersitesi.com/haber/5-siniflar-hazirlik-sinifi-olacak-30642

Bence bu açıklamadan birşey çıkmaz. Bu kadar kodlama reklamının üstüne bizim dersi değilde diğerlerini azaltırlar diye umut ediyorum... :roll:

Bu balon sitelerinin balon haberlerine itibar etmemenizi öneririm.

5. sınıfı İngilizce ağırlıklı hazırlık sınıfı yapsınlar. bilişim dersini de 4 saat yapsınlar. öğrenci 2 ders bilişim öğrensin 2 ders de dyned vb projeleri kullansın.

Eğer amaç İngilizce öğretmekse hazırlık sınıfı mantıklıdır en az 16 saat İngilizce dersi ile, ama bu sefer de yapılacak sınavlarda öğrencilerde matematik yetersizliği çıkacaktır kesinlikle. Sonra doğduğumuzdan beri konuştuğumuz, 1. sınıftan beri öğrendiğimiz ama hala öğrenemediğimiz Türkçe gerçeği çıkacaktır ortaya.... daha neler neler

Bir kişinin cebindeki parası yetersiz olduğunda alacağı şeyler arasında seçim yapması gibi, eğitim kalitesini yükseltmek için çalışmalar yapmak yerine dersler arasında seçim yapıp bir yerden yükseltip diğer yerden kısmaya gidiliyor.

:-1: :-1: :-1:

Geri