Hayırseverlerden, öğretmen okula pc istiyebilir mi?

Kodla Büyü

recepata

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar, okulumuzun malum bilgisayarları çok kötü?

Yardım severlerden bilgisayar isteyecez, bu işin yönetmeliği var mı?
Direk biz istesek sıkıntı olur mu?

ben acemiyken istemiştim müdürümüz olacak ... la beraber. bilgisayarı laboratuvara istedik, gelince kendi odasına koydu. sarı zarf verecek kadar uğraştı benimle. neymiş ona ilçe milli eğitim şube müdürünün yanında döneklik etti demişim. dedim de gerçi. bir ay canım sıkıldı yüzünü gördükçe. sonra anladı hödüklüğünü ama sıkıntı yaşadık bi kere. ben olsam uzak dururum..

Hocam bildiğim kadarıyla bilgisayarı istiyorsunuz.Sözlü olarak.Adam ben okula bilgisayar bağışlıyorum diyor.Aldığı bilgisayarlar vergilendirilmiyor.tam prosedürü bilmiyorum.

hocam işin açığı yazılı olarak istedik bi kaç yerden , ilçenin üst kademeside duymuş, araştırılmasını istemiş, soruşturma değil ama, bi yönetmelik var mı bununla ilgili,

recepata' Alıntı:
hocam işin açığı yazılı olarak istedik bi kaç yerden , ilçenin üst kademeside duymuş, araştırılmasını istemiş, soruşturma değil ama, bi yönetmelik var mı bununla ilgili,

Hocam önce ilçe milli eğitime bilgi vermeniz daha doğru olurdu. Bu şuna benziyor:

Benim bir tanıdık okuluna gelen komşu ilin valisinden (komşu ilin valisi o okulu bitirmiş, kendi okulumu ziyaret edeyim demiş) fotokopi makinesi istemiş. Sonra bir şekilde kendi valisi durumu duyunca "neden benim haberim yok ben dururken başka valilerden istekte bulunmakta neymiş" diye arkadaşa soruşturma açmışlar. :cry:

Başlığa göre bu yazılı isteği öğretmen mi yapacak?
Öğretmenin yazdığı resmi yazının yönetmeliğini mi istiyorsunuz?
DEVLET MEMURLARININ ŞİKAYET VE MÜRACAATLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/139.html Madde 11
Öğretmenin silsileyi takip etmesi gerekiyor. Yani eksiği okul müdürlüğüne bildirecek, okul müdürlüğü ilçe mem'e bildirecek ve böyle devam edecek.

Fakat yazı resmi yazı değil de gayri resmi bir istekse mesela bir hayır kurumuna veya hayırsevere email atmak gibi, o zaman direk istesin. Kim görecek, kim bilecek? PC gelince demirbaş kaydı yapılacak nasılsa...
Eğer bir hayırsever okula PC bağışlamak istiyorsa bunu yazıyla istemenize gerek yok.
Hayırsever PC'yi bağışlar, okul Ayni Bağış olarak TEFBİS'e kaydeder, makbuzunu hayırsevere verir, o da vergiden düşer...
Fakat KDV muafiyeti ile alınacaksa; KDV istisna belgesi doldurulur, milli eğitim müdürüne onaylatılır ve bu form ile KDV'siz alınır.

Başlığa göre bu yazılı isteği öğretmen mi yapacak?
Öğretmenin yazdığı resmi yazının yönetmeliğini mi istiyorsunuz?
DEVLET MEMURLARININ ŞİKAYET VE MÜRACAATLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/139.html Madde 11
Öğretmenin silsileyi takip etmesi gerekiyor. Yani eksiği okul müdürlüğüne bildirecek, okul müdürlüğü ilçe mem'e bildirecek ve böyle devam edecek.

Fakat yazı resmi yazı değil de gayri resmi bir istekse mesela bir hayır kurumuna veya hayırsevere email atmak gibi, o zaman direk istesin. Kim görecek, kim bilecek? PC gelince demirbaş kaydı yapılacak nasılsa...
Eğer bir hayırsever okula PC bağışlamak istiyorsa bunu yazıyla istemenize gerek yok.
Hayırsever PC'yi bağışlar, okul Ayni Bağış olarak TEFBİS'e kaydeder, makbuzunu hayırsevere verir, o da vergiden düşer...
Fakat KDV muafiyeti ile alınacaksa; KDV istisna belgesi doldurulur, milli eğitim müdürüne onaylatılır ve bu form ile KDV'siz alınır.

:idea:

2 sene önce bende böyle bir teşebbüste bulundum. Sıkıntı çıkıyor. işin özü, MEB diyor ki: "madem ihtiyacın var neden benden istemedin" ama yinede siz bağış yapacak birisini bulursanız okul aile birliğinize şartlı bağış yapsın. yani şu paranın şu kurumda şu amaçla kullanılmasını istiyorum diye. okul aile birliğinize verirse vergi muafiyetinden yararlanarak ucuza bilgisayar alabilirsiniz.

Hocam yardım edecek adamı bul sen adam pc leri alıp okula bağışlıyorum dedikten sonra sıkıntı yok geçerler demir başa olur biter adamada bir plaket yaptırısınız okadar pc ler okulda olduktan sonra kimse sesini çıkaramaz prosedür kendiliğinden hallolur

Geri