Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
  1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Hayırseverlerden, öğretmen okula pc istiyebilir mi?

Konu, 'Sorunlara Resmi Kurumlardan Gelen Cevaplar' kısmında recepata tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

  1. recepata

    recepata Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    30 Aralık 2007
    Mesajlar:
    418
    Beğeni:
    2
    Merhaba arkadaşlar, okulumuzun malum bilgisayarları çok kötü?

    Yardım severlerden bilgisayar isteyecez, bu işin yönetmeliği var mı?
    Direk biz istesek sıkıntı olur mu?
     
  2. turapt

    turapt Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    26 Aralık 2009
    Mesajlar:
    547
    Beğeni:
    1
    ben acemiyken istemiştim müdürümüz olacak ... la beraber. bilgisayarı laboratuvara istedik, gelince kendi odasına koydu. sarı zarf verecek kadar uğraştı benimle. neymiş ona ilçe milli eğitim şube müdürünün yanında döneklik etti demişim. dedim de gerçi. bir ay canım sıkıldı yüzünü gördükçe. sonra anladı hödüklüğünü ama sıkıntı yaşadık bi kere. ben olsam uzak dururum..
     
  3. Kilit

    Kilit Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    22 Kasım 2013
    Mesajlar:
    534
    Beğeni:
    1
    Hocam bildiğim kadarıyla bilgisayarı istiyorsunuz.Sözlü olarak.Adam ben okula bilgisayar bağışlıyorum diyor.Aldığı bilgisayarlar vergilendirilmiyor.tam prosedürü bilmiyorum.
     
  4. recepata

    recepata Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    30 Aralık 2007
    Mesajlar:
    418
    Beğeni:
    2
    hocam işin açığı yazılı olarak istedik bi kaç yerden , ilçenin üst kademeside duymuş, araştırılmasını istemiş, soruşturma değil ama, bi yönetmelik var mı bununla ilgili,
     
  5. Kilit

    Kilit Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    22 Kasım 2013
    Mesajlar:
    534
    Beğeni:
    1
    Hocam bilmiyorum yönetmelik durumunu.
     
  6. AKADEMİA

    AKADEMİA Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    23 Kasım 2011
    Mesajlar:
    2.396
    Beğeni:
    2
    Hocam önce ilçe milli eğitime bilgi vermeniz daha doğru olurdu. Bu şuna benziyor:

    Benim bir tanıdık okuluna gelen komşu ilin valisinden (komşu ilin valisi o okulu bitirmiş, kendi okulumu ziyaret edeyim demiş) fotokopi makinesi istemiş. Sonra bir şekilde kendi valisi durumu duyunca "neden benim haberim yok ben dururken başka valilerden istekte bulunmakta neymiş" diye arkadaşa soruşturma açmışlar. :cry:
     
  7. recepata

    recepata Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    30 Aralık 2007
    Mesajlar:
    418
    Beğeni:
    2
    hocam varsa yönetmelik lazım,
    okul müdürü ve ilçe mem'in haberi var
     
  8. c1han

    c1han Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    14 Eylül 2009
    Mesajlar:
    383
    Beğeni:
    0
    Başlığa göre bu yazılı isteği öğretmen mi yapacak?
    Öğretmenin yazdığı resmi yazının yönetmeliğini mi istiyorsunuz?
    DEVLET MEMURLARININ ŞİKAYET VE MÜRACAATLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    http://mevzuat.meb.gov.tr/html/139.html Madde 11
    Öğretmenin silsileyi takip etmesi gerekiyor. Yani eksiği okul müdürlüğüne bildirecek, okul müdürlüğü ilçe mem'e bildirecek ve böyle devam edecek.

    Fakat yazı resmi yazı değil de gayri resmi bir istekse mesela bir hayır kurumuna veya hayırsevere email atmak gibi, o zaman direk istesin. Kim görecek, kim bilecek? PC gelince demirbaş kaydı yapılacak nasılsa...
    Eğer bir hayırsever okula PC bağışlamak istiyorsa bunu yazıyla istemenize gerek yok.
    Hayırsever PC'yi bağışlar, okul Ayni Bağış olarak TEFBİS'e kaydeder, makbuzunu hayırsevere verir, o da vergiden düşer...
    Fakat KDV muafiyeti ile alınacaksa; KDV istisna belgesi doldurulur, milli eğitim müdürüne onaylatılır ve bu form ile KDV'siz alınır.
     
  9. Anonymous

    Anonymous Misafir

    :idea:
     
  10. mevzuat

    mevzuat Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    12 Ekim 2015
    Mesajlar:
    595
    Beğeni:
    16
    2 sene önce bende böyle bir teşebbüste bulundum. Sıkıntı çıkıyor. işin özü, MEB diyor ki: "madem ihtiyacın var neden benden istemedin" ama yinede siz bağış yapacak birisini bulursanız okul aile birliğinize şartlı bağış yapsın. yani şu paranın şu kurumda şu amaçla kullanılmasını istiyorum diye. okul aile birliğinize verirse vergi muafiyetinden yararlanarak ucuza bilgisayar alabilirsiniz.
     
  11. HSBA

    HSBA Site Gezgini

    Kayıt:
    13 Şubat 2015
    Mesajlar:
    32
    Beğeni:
    6
    Hocam yardım edecek adamı bul sen adam pc leri alıp okula bağışlıyorum dedikten sonra sıkıntı yok geçerler demir başa olur biter adamada bir plaket yaptırısınız okadar pc ler okulda olduktan sonra kimse sesini çıkaramaz prosedür kendiliğinden hallolur
     
Yüklüyor...
BENZER KONULARA BAKMAK İSTER MİSİNİZ? - Hayırseverlerden öğretmen okula
  1. akarakilcik
    Cevaplar:
    2
    Okunma:
    121
  2. ok_series
    Cevaplar:
    4
    Okunma:
    187
  3. istanbul9906
    Cevaplar:
    6
    Okunma:
    366
  4. büşra_can
    Cevaplar:
    3
    Okunma:
    332
  5. soncizgi
    Cevaplar:
    26
    Okunma:
    902
  6. coook
    Cevaplar:
    10
    Okunma:
    684
  7. GND
    Cevaplar:
    35
    Okunma:
    2.165
  8. coook
    Cevaplar:
    7
    Okunma:
    1.484

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal