HazırTest -Soru bankası, test hazırlama ve paylaşma programı

Kodla Büyü

serhatdemirok

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar,

HazırTest programını ilk kez burada tanıtmıştım, o zamanlar ücretsiz dağıtıyordum. Şu an ücretli, tüm özelliklerini aşağıda listeledim. Demo sürümde e-okuldan sınıf-ders-öğrenci bilgilerini çekme, not yükleme, rastgele analiz oluştırma, android telefonla sms önderme özelliklerini ücretsiz-sınırsız kullanabilirsiniz.

İndirme linki: http://hazirtest.com/

HAZIRTEST 3.9.6 ÖZELLİKLERİ

SORU BANKASI
Sınırsız sayıda soru bankası oluşturabilir ve klasörler yardımıyla tasnifleyebilirsiniz.

WORD'E YAZDIRMA
Seçtiğininiz sorulardan word şeklinde sınav kağıtları üretebilirsiniz.

OPTİK OKUMA
Normal bir tarayıcı veya web kamerası kullanarak cevap anahtarlarını otomatik bir şekilde okutabilirsiniz.

PDF - WORD - TXT BELGELERİNDEN SORU ÇEKME
Eğer word veya pdf dosyalrında soru arşiviniz varsa bunları otomatik olarak soru bankasına aktarabilirsiniz.

RESİM ŞEKLİNDEKİ SORULARI TOPLU EKLEME
Kesilmiş resmler şeklinde bir soru arşiviniz varsa bunlarıotomatik olarak soru bankasına aktarabilirsiniz.

RASTGELE SORULARDAN SINAV OLUŞTURMA
Soru bankalarınızı kullanarak tamamen rasgele seçilmiş sorulardan sınav üretebilirsiniz.

SUNU ŞEKLİNDE YAZDIRMA
Seçtiğininiz sorulardan sunu şeklinde çıktılar üretip akıllı tahtada gösterebilirsiniz.

SORU AYRINTILARI
Zorluk tipi, soru düzeyi, etiket, konu gibi soru ayrıntıları ile daha kaliteli bir soru arşivi oluşturabilirsiniz.

ARAMA - FİLTRELEME
Soru bankasında istediğiniz kelimeyi veya ayrıntıyı aratarak bunları içeren soruları listeleyebilirsiniz.

EOKULDAN BİLGİ ÇEKME-AKTARMA
Eokuldan tüm okul, sınıf,ders bilgilerini ve öğrenci not, devamsızlık, anne, baba bilgilerini otomatik çekme. E-okula not aktarma

SINAV ANALİZ
Tek tıkla yapılan sınavların analizini oluşturma, sınav sonuç karneleri çıkartma. Gelişmiş madde zorluk ve ayırıcılık indeksi oluşturma.

PDF KIRPMA
Pdf ve resim dosyalarından fare ile seçip kırpma yoluyla hızlı şekilde resimli soru bankaları oluşturma

SMS GÖNDERME
İstenilen öğrenci bilgilerini (Not, devamsızlık v.s.) android telefon üzerinden sms ile gönderme.

AKILLI TAHTA DESTEĞİ
Akıllı tahta uygulaması sayesinde soruları akıllı tahta üzerinde çözme olanağı.

OCR ÖZELLİĞİ
Pdf ve Resim dosyalarınızdaki soruları Ocr yöntemiyle resimden yazıya çevirerek hızlı bir şekilde kaliteli soru bankaları oluşturabilme

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
jsd1l3.png

2vx28n4.png

2cr6dci.png

sd19om.png

2l9gjgp.png

raorh3.png

1zevxb8.png

Re: HazırTest beta - Test Hazırlama ve Paylaşma Programı

güzel bir programa benziyor :+1: teşekkürler

Harika bir çalışma bence devam edip bitirmelisin...

Teşekkürler. Emeğine sağlık

windows 7 de çalışmadı

Windows 7 de hiçbir deneme yapmadım. En kısa zamanda bu sorunu çözmeye çalışıcam.

Teşekkürler hocam bi deneyelim...

Program güzele benziyo :D

programı kurdum hatta soru kitapcığı oluşturdum çok güzel olmuş ellerinize sağlık.fakat ben hazırladığım soru kitapçığını sitede yayınlamak istesem ne yapacağım öğrencilerime soru kitapcığı olarak vermek istersem nasıl kaydedeceğim?

Elinize sağlık, güzel düşünce.

Elinize sağlık hocam...
Programda birden fazla aynı isim veya numarayla girişi engelleyebiliyormuyuz? Bu özellik olursa çok rahat online sınav yapabiliriz...

hocam gayet güzel bir çalışma benimde buna benzer bir çalışma fikrim var inşallah okullar kapanmaya yakın başlıyacağım.
sizin programdan fikir edinmiş olurum.

hocam programı kendiniz mi yaptınız
birde hangi dilde acaba? .net? delphi?

eyvallah hocam iyi programmış.... :++:

Oluşturduğunuz kitapları belgelerim\hazirtest\kitaplar klasöründe, testleri ise belgelerim\hazirtest\testler klasöründe bulabilirsiniz. Bunları kopyalayarak dağıtabilirsiniz. Kitap ve testlerin açılabilmesi için bilgisayarlarda programın kurulu olması gerekir. Sitede yayınlama işi için biraz süre gerekli bana, üzerinde çalışmaya başlıcam.

Programda birden fazla aynı isim veya numarayla girişi engelleme özelliği koymadım. Çünkü daha aynı ağda client-server şeklinde çalışan bir yapı oluşturmadım. Bu ağ olayı olduğunda engelleme özelliğide olacak.Fakat test cevaplarını içeren dosyada testin çözüldüğü bilgisayarın adı, ip adresi, testi çözen kişinin adı, soyadı v.s. bilgileri mevcut. Test sonuçlarını inceleme bölümünden bunları kolaylıkla görüp inceleyebilirsiniz.

Programda bir hata tespit ettim. Yapılan test kapatılırken bir taşma oluyor ve program kapatılıyor.Ve bazı simgelerin görüntüsü bozulmuş. Çözümü basit. Yarınki pakette bunları düzelticem. Programı vb.net ile yaptım ama c# ile geliştirmeyi düşünüyorum, daha esnek bir dil.

Bu arada programın beğenilmesine sevindim,İnşallah daha da güzel olacak.

serhatdemirok' Alıntı:
Oluşturduğunuz kitapları belgelerim\hazirtest\kitaplar klasöründe, testleri ise belgelerim\hazirtest\testler klasöründe bulabilirsiniz. Bunları kopyalayarak dağıtabilirsiniz. Kitap ve testlerin açılabilmesi için bilgisayarlarda programın kurulu olması gerekir. Sitede yayınlama işi için biraz süre gerekli bana, üzerinde çalışmaya başlıcam.

Programda birden fazla aynı isim veya numarayla girişi engelleme özelliği koymadım. Çünkü daha aynı ağda client-server şeklinde çalışan bir yapı oluşturmadım. Bu ağ olayı olduğunda engelleme özelliğide olacak.Fakat test cevaplarını içeren dosyada testin çözüldüğü bilgisayarın adı, ip adresi, testi çözen kişinin adı, soyadı v.s. bilgileri mevcut. Test sonuçlarını inceleme bölümünden bunları kolaylıkla görüp inceleyebilirsiniz.

Programda bir hata tespit ettim. Yapılan test kapatılırken bir taşma oluyor ve program kapatılıyor.Ve bazı simgelerin görüntüsü bozulmuş. Çözümü basit. Yarınki pakette bunları düzelticem. Programı vb.net ile yaptım ama c# ile geliştirmeyi düşünüyorum, daha esnek bir dil.

Bu arada programın beğenilmesine sevindim,İnşallah daha da güzel olacak.

Yeni halini sabırsızlıkla bekliyoruz.
Ha bir de Testler Adobe .pdf olarak mı kaydediliyor/çıktı alıınıyoor hocam? öyle olsa daha iyi olur.

Testler .hzt ile veritabanı formatında kaydediliyor. Fakat kitap ve testleri word belgesi şeklinde kaydedip,istediğiniz şekilde düzenleyerek yazdırabilirsiniz.

Elinize sağlık, güzel düşünce.

elinize sağlık.... en son halini bekliyoruz sabırsızlıkla.

havuz oluşturabiliriz öyleyse

Evet amacım zaten soru havuzu oluşturmak. Programın açılış ekranındaki bölüm vasıtasıyla paylaşma ve indirme mümkün olacak. Bu arada dünkü hataları düzeltip tekrar yükledim kurulumu, test edin, kötü taraflarını söyeyinki geliştirebileyim.

Re: HazırTest -Test Hazırlama-Paylaşma Programı (link yenilendi)

Programda artık soru kitabı yükleme ve indirme özelliği çalışıyor. Ayrıca indirme linki de güncellendi. İndirip kuranlar iyi veya kötü bir yorumda bulunurlarsa yardımı dokunur, sevinirim.

hocam, dosya bulunamadı yazısı çıkıyor.

ellerine, emeklerine sağlık hocam çok başarılı bence.

ELLERİNE SAĞLIK ÇOK GÜZEL OLMUŞ

Geri