HEM Grafik ve Animasyon Kursu

Kodla Büyü

sarix

Seçkin Üye
Seçkin Üye
halk eğitimde bu kursa talep oldu sürekli işletmenlik açtığımızdan bende değişiklik olsun diye açabilirim diye düşündüm
daha önce hiç bu kursu açan oldumu ?
hangi programları öğrettiniz
kaynak kullanabileceğim kitaplar yada siteleri tavsiye edermisiniz
13 yıllık öğretmenim hep ortaokul sonra da hem word excel anlatmakdan eskidim
bilgilendirmelerinize çok ihtiyacım var:)

meslek liselerinde çalışan hocalarım sizler nu dersleri veriyosunuz yönlendirme konusunda yardımlarınızı istiyorum

birde hemdeeki pcler core2 duo işlemci 1 gb raam bu donanımlı pclerde photosshop ve flash kaldırmaz
portable photoshop ve flash kursam ders vercek kadar işimi görürmü?

halk eğitimde bu kursa talep oldu sürekli işletmenlik açtığımızdan bende değişiklik olsun diye açabilirim diye düşündüm
Çizgi tagem ücretsiz eğitimlerden faydalanabilirsiniz

Değerli Öğretmenim öncelikle kolay gelsin. Meslek Liseleri Bilişim Teknolojileri Bölümlerinde Grafik ve Animasyon dersi eğitimi verilmekte. Bizler bu ders içerisinde Fireworks ve Flash derslerini verebiliyoruz. Ders materyalleri Bakanlık tarafından modüller haline getirilmiş, bu modülleri http://www.megep.meb.gov.tr/?page=moduller adresinden yada adres çubuğuna "Grafik ve Animasyon dersi modülleri" yazarak bir çok siteden indirebilir, dersinizde kaynak olarak kullanabilirsiniz. Fireworks ve Flash dışında eğitim vermek isterseniz güncel geçerliliği olan Photoshop programını anlatır planını bu şekilde hazırlarsınız. Photoshop için gerekli eğitim videolarını Youtube tarzı benzeri sitelerden ücretsiz yada Udemy gibi ücretli abonelik isteyen video ders izleme sitelerinden alabilirsiniz.

Arkadaş bütün dünya flash olayından vazgeçip html5 ile yoluna devam ediyor. Adobe firması bile flash çıkarmıyor ama biz okullarda hala ne yazık ki animasyon yapmak için flash programını kullanıyoruz. Sözlerim yanlış anlaşılmasın öğretmen arkadaşlarımı eleştirmiyorum sadece eğitim sistemi bu kadar geriden nasıl geliyor hala anlayabilmiş değilim. Zamanında flash çok önemli bir platformdu. flasharsivi.com gibi flash konusunda hatırı sayılır bir sitede yöneticilik ve eğitmenlikte yaptım o yüzden eleştirimi mazur görün. Benim nacizane eleştirim sistemin kendisine. Bütün dünya STEM eğitimine geçiyor. büyük web siteleri html5 kullanımına geçiyor 3d tasarım, robotik kodlama, programlama vs almış başını gitmiş ama biz öğrencilerimize nerede çöp var nerede geçmişte kalmış şeyler var onları pompalamaya devam ediyoruz ki üniversitelerin müfredatlarında bile böyleydi. Kusura bakmayın biraz içimi döktüm. Herkese iyi forumlar.

Geri