Hem Köşeli , Hem Yuvarlak

Kodla Büyü

chernobil

Aktif Üye
Merhaba arkadaslar bu resimdeki gibi resmin kenarları siyah bir şerit ile çekilmiş , Fakat bir kenerı yuvarlak , bir kenarı sivri ( köşeli) bu şekilde başka bir resmi ben nasıl yapabilirim ?

Dikdörtgen ve daire seçim aracını birlikte kullanabilirsin. Önce daire seçim aracıyla yuvarlak bir çizim yap iki köşe içinde. daha sonra dikdörtgen(köşeli) seçim aracıylada shift tuşuna basılı tutarak diğer köşeleri oluşturabilirsin böylece bir alan oluşturursun. :wink:

yuvarlatılmış dörtgen çizdikten sonra köşelerini silip düz çizgiyle birleştirebilirsin...

chernobil' Alıntı:
Arkadaslar bunun nasıl yapıldıgını anlatabilecek olan yokmu hic ?

hocam önce photoshopu açın..aşagıdaki kırmızı daire içindeki rounded aracı ile köşeleri yumuşak dikdörtgen çizin..sonda içini seçip siliniz ve çerçeve kalsın.sağ köşeleri yuuşak yapmak istemiyorsanız mavi ile belirttigim araç ile seçip o kısımları ALT+DEL tuş kombinasyonu ile renkle doldurun..(çerçeve rengi yani) veya dikdörtgen seçim aracı ile sağ trarafı dikine seçip silin bu daha kolay..

umarım karışmamıştır..adım adım yaparsanız halledersiniz.

hocam bu hem yuvarlak hem köşeli kareyi Corel Draw da hiç uğraşmadan yapabilirsin. zaten matbaacıların çoğu corel kullanarak yapıyor bu şekli.

Geri