HEM- Temel Robotik ve Kodlama Kursu

Kodla Büyü

gül1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bir halk eğitim merkezinde bu dönem Temel Robotik be Kodlama kursu açmak istediklerini söylediler.
https://hbogm.meb.gov.tr/modulerpro...ileri_Temel Robotik Kodlama Kurs Programı.pdf

Kurs programı paylaştığım linkte.
Iki adet lego tarzi robot alınmış bunlar üzerinden önce öğrencilere daha sonra öğretmenlere kurs vermek istiyorlar. Ancak kursun modülü vs. Yok henüz. Ben daha önce hiç bu robot tarzi ürünlerle uğraşmadım. Arduino ile çalışmalar ve kurs yaptim. Robotlarin görselini de paylaştım.
Sormak istedigim konuyla ilgili bilgisi olan bu kursu açan var midir ?
Elinde bu robotlarla ilgili kaynak olan var mi ? Paylaşılan plana uygun olan izleyebileceğim kaynak vs ?
Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 20190809_162643.jpg
    20190809_162643.jpg
    175.6 KB · Görüntüleme: 534
  • 20190809_162628.jpg
    20190809_162628.jpg
    204 KB · Görüntüleme: 476
Cyber robot keşke alınmasaymış. Clementoninin başka robotunu kullandım, eğitim amaçlı kullanıma uygun değil. Daha çok hobi amaçlı. Fiyatı uygun diye alınmıştır. Geri verebilirseniz mbot alın, fiyat 650 TL vivarıdır. Blok kodlama için daha mantıklı.

Hocam ben halk eğitimin öğretmeni değilim başka bir kurumda çalışıyorum. Sadece kurs için görüştüm onlarla. Benim yorumumla hareket ederler mi bilmiyorum. Bunlar üzerinden bir kurs yapmak istiyoruz dediler.
Bende hic robotlarla ilgilenmemiştim bugüne kadar.

Hocam teşekkürler.
Arkadaşlar konu hakkinda başka yardimci olabilecek olan var mi ?
Robotlar elimde olmadığı için yapabilir miyim diye tereddüt ediyorum.
Bu kurs ile ilgili plan, doküman paylaşabilecek var mi ?

Lego mindstorm ev3 ile ilgili youtubeda en baştan baslayan videolar var. Egitim versiyonuyla ilgili videolar da var ama mantik aynı parcalar bunda daha az. Bende de var 1 mindstorm ama birden fazla gruba tek robotla nasil ders yapabilirim bilemiyorum.

Ordu ili olarak gecen yil halk egitimler adina modul yazildi hocam.kodlama robotik uzerine.bakanlik birimlerine gonderildi bakalim onaylanacakmi onaylanirsa hepimiz rahatlicaz sanirim.

Sayın hocam cyber robot keşke alınmasaymış. Mindstorm iki tane alınsaydı. Doğrusu 2 tane ile eğitim vermekte çok zor. Mbot alınabilirdi. Sizin için bu kadar az robot kitiyle eğitim vermek çok zor olacaktır?

Modül 46 saat. Önce parçaların tanıtımı ve çalışma şeklinden bahsedersiniz, daha sonra ayrıntıya girersiniz. Parçaları tanıtırken kodlama bölümüyle birlikte hareket ettiğinizde gayet başarılı olursunuz. Lego tarzı bir set olduğu için lego EV3 ün anlatım ve kodlama şeklini uygulayabilirsiniz. Zaten benzer uygulamalardır. Aldığınız legonun kodlama ile ilgili bölümü varsa, lego ev3 tarzı temel programlar gösterebilirsiniz.

Geri