Hep birlikte BTY kitaplarını yazalım mı?

Kodla Büyü

Yeni BTY kitaplarını yazalım mı?

• Destekliyorum

Oy: 144 90.6%
  • Gereksiz buluyorum

Oy: 15 9.4%

• Kullanılan toplam oy
    159
  • Anket kapatılmış .
Değerli forum üyesi öğretmen arkadaşlarım, konu ile ilgili son gelişmeleri buradan iletmek istiyorum.
Zorlu, stresli ve zahmetli bir süreç sonrasında nihayet kitap basıma girmiş bulunuyor. Çok yakında bizlere ulaşacak ve isteyen herkes kitaplara ulaşabilecek. Biraz detay vermek istiyorum.
1) Ortaokul düzeyinde tüm sınıf seviyelerinde (5, 6, 7. ve 8. sınıf) Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Ders Kitabı hazırlandı.
2) 7. ve 8. sınıflar Seçmeli Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi için de ilk kez kaynak kitaba kavuşmuş olunacak.
3) Kitaplar, MEB son öğretim programına uygun olarak hazırlandı ve ilave konular eklendi.
4) Kitap içeriği;
- Düşünelim-Konuşalım
- Bölüm Kazanımları
- Konu Anlatımı
- Bunları Biliyor Musun?
- Etkinlik Zamanı
- Bilgimi Ölçüyorum
kısımlarından oluşuyor.
5) Konu anlatımları en güncel haliyle verildi.
6) Kitapta verilen karekodlar ile isteyen ilgili video, oyun vs. içeriğe kolaylıkla erişebilecek.

Şimdilik bu kadar. Şimdiden beğeneceğinizi ümit ederek 2020-2021 eğitim öğretim yılının sağlıkla geçmesini diliyor, tüm öğretmen arkadaşlarıma başarılar diliyorum.
Cok guzel haber emeğinize sağlık dört gözle bekliyoruz hocam

Her dersin her konunun işlenişi anlatımı farklıdır.sadece konuyu anlatmaya yönelik olmasın . Bilgisayar ve yazılım çok soyut konular bazen bu konuyu öğrenciye nasıl anlatsam da ilgilerini çeksem ya da daha iyi anlarabilirim diyorum. Bu yüzden her konuda öğretmene ipucu örnekler verecek uygulamalar da olsa çok güzel olur.

Son düzenleme:
Kitaplar çıktığında link atin hocam ellerinize sağlık
Elinize emeğinize sağlık arkadaşlar. Lütfen hazır olduğunda online satış linkini bırakın bizde destek olalım
Sayın hocalarım, eksik olmayın. Zaten yakında BBnet'de reklamını göreceksiniz. Bizlerde ayrıca paylaşırız tabii ki. Mutlaka desteklerinizi esirgemeyeceğinizi düşünüyoruz.
Emeği geçen herkezden allah razı olsun artık derslerde ne anlatacam diye düşünmeyiz herkeze hayırlı olsun
Kesinlikle bir rehber ve kaynak niteliğinde yardımcı olacaktır.
Destek veren bütün hocalarımızın emeğine sağlık. Kendi adıma büyük bir eksikliği tamamladığınızı düşünüyorum ☺️
Güzel düşünceniz için teşekkür ederiz.
Her dersin her konunun işlenişi anlatımı farklıdır.sadece konuyu anlatmaya yönelik olmasın . Bilgisayar ve yazılım çok soyut konular bazen bu konuyu öğrenciye nasıl anlatsam da ilgilerini çeksem ya da daha iyi anlarabilirim diyorum. Bu yüzden her konuda öğretmene ipucu örnekler verecek uygulamalar da olsa çok güzel olur.
Ünite başında yer alan Düşünelim-Konuşalım sorularıyla öğrencilerinizle bir beyin fırtınası yapıp ilgi uyandırabileceksiniz. Aynı zamanda konu anlatımı aralarına serpiştirilmiş örnek etkinlikler bolca yer aldığını göreceksiniz.
Çok emek verildi. Özellikle pandemi sürecinde, aynı zamanda stresli ve sıkıntılı günler yaşadığımız böylesi bir süreç içinde yazılmış olması kitaba ayrı bir değer katıyor. Tüm emekler, siz saygıdeğer meslektaşlarımız ve ülkemizin geleceği olan öğrencilerimize katkı sunmak içindi.

Uzun zanandır foruma girmiyordum.Bu haber çok sevindirdi beni.Farklı çalışmaları dersinde kullanan bir öğretmen olarak BBNet in hazırladığı kitapların bizi çok memnun edeceğinden ve rahatlatacağından hiç kuşkum yok.Emeği geçen tüm hocalarımızı tebrik ediyorum.En kısa zamanda inceleyebilmek dileğiyle...

Kıymetli Hocalarımız;

Sonunda beklenen gün geldi:) BBNET BTY kitaplarımız baskıdan çıktı:)

Kitaplarımıza ait tüm tanıtım ve bilgilendirmelere aşağıda sunulan linkten ulaşabilirsiniz!

Kitapların yazımı konusunda emek veren hocalarımıza ve bu kitapların yazılması için destek veren tüm üyelerimize canı gönülden teşekkür ederiz!

İyi ki varsın BBNET Ailesi!

upload_2020-9-1_13-19-7.jpeg

https://bilgisayarbilisim.net/konul...dersi-kitaplarimiz-cikti.175444/#post-1869540

Son düzenleme:
Hayırlı olsun camiamıza. Kitapları basılmış halde görmeyi büyük bir heyecanla bekliyorum.

Geri