Her Kademede Bilişim Dersi Olsun

Kodla Büyü
maverick07' Alıntı:
ortaokullarda haftalık ders saatinin 35 den 30 a inme durumu var. 19. Milli Eğitim Şurasında alınan tavsiye kararına göre bana kalırsa 7 ve 8. sınıflarda dersimizin zorunlu olmasını bırakın 5 ve 6 larda ders saatlerimiz azalabilir. Belki tekrar seçmeliye dönebilir.

http://www.trtturk.com/haber/ogrenciler ... 93502.html

adamlar başlık kaldırdı konu ile ilgili olumsuz şeyler konuşulmasın diye ama faydası yok. en kötü senaryoları anında yazmayı iyi biliyoruz maalesef

yadigartbaykal' Alıntı:
mzuğa' Alıntı:
maverick07' Alıntı:
ortaokullarda haftalık ders saatinin 35 den 30 a inme durumu var. 19. Milli Eğitim Şurasında alınan tavsiye kararına göre bana kalırsa 7 ve 8. sınıflarda dersimizin zorunlu olmasını bırakın 5 ve 6 larda ders saatlerimiz azalabilir. Belki tekrar seçmeliye dönebilir.

http://www.trtturk.com/haber/ogrenciler ... 93502.html

adamlar başlık kaldırdı konu ile ilgili olumsuz şeyler konuşulmasın diye ama faydası yok. en kötü senaryoları anında yazmayı iyi biliyoruz maalesef

ister istemez oraya çekiyoruz, çünkü daha önce sabıkamız var hocam. her kademede 2 saat zorunludan seçmeli 1 saate kadar düşürdüler, hatta bir ara bakan avcı düşünmüyoruz bile demişti. O yüzden 30 saat olayında tüm gözler bizim branşta. :verymad:

o yüzden her kademe de zorunlu olsun diyelim de... o gözler 6 saat lik Türkçeye 5 satlik matematiğe çevrilsin.
6 saat Türkçe çok fazla... 5 saat matematik 5. sınıf çocuğuna fazla.. bi yararı da olmuyor. Müfredatı azaltsın 4 saate düşürsün. Türkçe dersini de 1 saat düşürsünler. Seçmelilderi azaltsın ya da kaldırsın. bilgisayarı 4.sınıfa da koysunlar..

Finlandiya hükümeti tarafından 2016 yılı Eylül ayından itibaren ülkede eğitim gören tüm ilkokul öğrencilerine el yazısı yerine bilgisayarda yazı yazma dersleri verileceği açıklandı.
Ulusal Eğitim Kurulu'ndan Milla Harmanen konu ile ilgili yayınladığı basın açıklamasında “Klavyede hızlı yazı yazmak ulusumuz için önemli bir beceri” dedi.

Harmanen “El yazısı derslerinden vazgeçmenin büyük bir kültürel değişim olduğunu” kabul etti ancak “Bilgisayar kullanmanın gündelik hayat için daha değerli bir yeti olduğunu” belirtti.

Karar “Evinde bilgisayarı olmayan öğrencileri” zor duruma düşüreceği gerekçesi ile eleştirildiyse de veli ve öğrencilerin büyük bir kısmı “El yazısından vazgeçmenin yerinde bir tercih olduğunu” düşündüklerini söyledi.

Geri