HER KADEMEDE ZORUNLU BT VE YAZILIM DERSİ İMZA KAMPANYASI

Kodla Büyü

eerhan

Site Gezgini
Bilişim Öğretmenleri Platformu etkinlik önerisi ----------- Mantıklı / Mantıksız / Gereksiz / vs vs
https://www.facebook.com/groups/bilisimogretmenleriplatformu/

Nedir Şimdi Bu?

• Her kademede zorunlu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi imza kampanyası 25.08.2014-27.10.2014 tarihleri arasını kapsayacaktır.
• Tablonun ortasında yer alan metinde Türkiye’de neden zorunlu BT ve Yazılım dersinin olması gerektiği anlatılacaktır.
• 81 il merkezinden bu çalışmaya katılacak BT Öğretmeni olan arkadaşlarımız belirlenecek ve bu iki aylık süreç boyunca ulaşabildiği kadar kişiye ulaşacak. (En önemli sorun imzalatma sorunu olabilir. Bu sorunun üstesinden gelebilecek.) (Bu imza olayı sırasında kişilere gerekli açıklamalar/özetler yaparak bt dersinin yanlış anlaşılmasına sebep olan ifadeler yok edilmeye çalışılacak.)
• Belirlenen bu arkadaşlar, oluşturulan imza kampanyası dilekçesini/dökumanını vs (adı ne olacak ise işte onu) çıktı olarak alacak ve ulaşabildiği kadar insana ulaşıp imzalatmaya çalışacak.
• 2 aylık süreç sonunda toplanan imzalar Ankara’da ikamet eden bir arkadaşımıza gönderilecek. Peki Ankara’da ikamet eden bu arkadaş toplanan imzaları ne yapacak? Bu iki aylık süreç sonunda tekrar eylem oluşturulacak. Bu eylemde, toplanan imzalar kullanılacak ve gerekli mercilere eylem sonunda ulaştırılacak. Tv kanallarına da bu şekilde bir daha çıkmış olucaz.
• Bu uygulama 18-60 yaş aralığını kapsayacak.
• Okulların açılması ile birlikte okullarda yer alan öğretmen arkadaşlarımız velilere imzalatacak.
• Dershaneye giden arkadaşlarımızı dershanelerde faaliyet gösterecek.
• İş yerlerinde; öğle yemeklerinde/molalarda faaliyet gösterilecek.
• Cafe/Kahvehane tarzı yerlere giderken yanınıza bu dilekçelerden/dökumanlardan alıcaz ve imzalatmaya çalışıcaz.
• Annenizin kısır günü, altın günü efendim bilmem ne günü ortamlarda çalışmaya katılacaz. Burada görev annelere düşüyor.
• Teoride toplam imza sayısı ise;
o 81 il var. Her ilden 10 kişi olsa (ki zannetmiyorum ama) toplamda 810 kişi yapar.
o 1 kişi günde 10 imzaya ulaşılırsa 64 gün boyunca(etkinlik 64 gün sürüyor) 640 imzaya ulaşmış olur.
o Toplamda 810 kişimiz vardı. O zaman 810 * 640 =518400 imza yapar.
o Bilişim Teknolojileri Eğitimi veren üniversitelerin sayısı 82 olduğuna göre: Bu üniversitede okuyan arkadaşlarda sürece katıldığında imza sayısı kat ve kat artacaktır. Her yıl 4 - 5 bin kişi bu bölümden mezun oluyorsa ve her kişi 10 arkadaşına imzalatırsa toplamda 50000 bin imza yapar.
o Meb bünyesinde yer alan hocalarımızın sayısı 12-14 bin civarında sadece onlar imzalasa en az 12000 imza yapar. Meb de yer alan hocalarımızdan en az 5 bini 10 veliye imzalatsa yine 50000 bin imza yapar.
o GENEL TOPLAMDA İMZA SAYISI = 518400 + 50000 + 12000 + 50000 = 630400 imza yapar.

• Böyle bir etkinlik işte…

Ekli dosyalar

• etkinlik önerisi.zip
    17.7 KB · Görüntüleme: 25
BT sınıfı olmayan birisi olarak bu şartlar altında her kademeye Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi olması benim için zulüm olur. Çünkü geçen seneki 5 lere bu sene BT sınıfı olmadan ne anlatacağımı kara kara düşünüyorum. Önce altyapı sonra ders bence...

patlıcan' Alıntı:
BT sınıfı olmayan birisi olarak bu şartlar altında her kademeye Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi olması benim için zulüm olur. Çünkü geçen seneki 5 lere bu sene BT sınıfı olmadan ne anlatacağımı kara kara düşünüyorum. Önce altyapı sonra ders bence...

Yeter ki ders olsun gerisi gelir sonra

Geri