HER OKULA UZAKTAN EĞİTİM SORUMLUSU

Kodla Büyü
Hocam btr görevlendirmesi 31inden itibaren geçerli olacak . Görevlendirme süreci tamamlanıncaya kadar bu işle ilgilenen birileri olsun diye düşünülmüş olabilir . Aynı zamanda btr de olmak isteyen olabilecekmiş . Bu sorumluya ekders vs gibi düşünmeyin .herhangi bir komisyona adınız yazılmış gibi düşünün bence
istemiyorsak da zorla mı verilcek hocam? komisyon gibi olursa yandık o halde. ben btr olmayacağım. bu görevi verirler mi yine de? o zaman btr ne yapcak? valla komisyon şeklinde olmaması lazım. kim çeker ki o kadar yükü ekders olmadan. çok fazla yük.

Son düzenleme:
Hocam bu durumda koca okulun yükü komisyon görevi gibi çekilir mi. Her ikisi de olursa btr ne görev yapacak sorumlu ne görev yapacsk.
Bize verilen cevaba dair paylaştım hocam uzaktan eğitim sorumlusu olan btr de olabilir dedi il sorumlusu . Ayrıca gönderilen yazıda görev isteyenlere verilir gibi birşey De yazmıyor .bu öylesine yapılmış birşey gibi geldi bana

istemiyorsak da zorla mı verilcek hocam? komisyon gibi olursa yandık o halde. ben btr olmayacağım. bu görevi verirler mi yine de? o zaman btr ne yapcak? valla komisyon şeklinde olmaması lazım. kim çeker ki o kadar yükü ekders olmadan. çok fazla yük.
Yazıyı gördünüz mü bilişim teknolojileri öğretmeni varsa o yazılır diyor .kimse size istiyor musunuz diye sormaz yani eğer bt öğretmeni iseniz

Her şeye olumsuz bakan insanlar yine doluşmuş.
Btr görevlendirmesi yapılmayacak diye bir söylenti çıkıyor ve "vay efendim uzaktan eğitimde btr olmadan nasıl olacak" diye ağlıyorsunuz.
"Tamam btr görevlendirmesi yapılsın ve doğal olarak uzaktan eğitim sorumlusu btr görevi alanlar olsun" deniyor buna da ağlıyorsunuz.
Ne istiyorsunuz merak ediyorum.

Bu ağlak insanların yorumlarını okumaktan 15 yıldır gına geldi. Klasik tembel devlet memuru zihniyeti.
Oturun evinizde hem maaş hem de ek ders yatsın. Oh ne güzel dünya.

MEB'in çifte standardını seveyim.

Neden işin adı "uzaktan eğitim sorumlusu"? Bakanlık uzaktan eğitimi beceremeyince suçu atacak günah keçisi mi arıyor? Bari "uzaktan eğitim yetkilisi" deselerdi.

Pandemide Bilişim Öğretmeni uzaktan eğitim sorumlusu oluyorsa, kimya öğretmenleri de sıvı sabun sorumlusu olsun.

Bu arada kaç milyon öğrenci, öğretmen, can derdinde; MEB rehber öğretmenlerin nöbet sorununu çözmek için yönetmelik çıkarıyor. Rehber öğretmenler insanların canından daha önemli çünkü.

Son düzenleme:
Yeğitek bu hafta içinde çalışma esaslarını yayınlayacak arkadaşlar. ondan sonra herşey belli olur. şu an böyle miydi öyle miydi diye konuşmak gereksiz.

Btr görevlendirmesi yapılmayacak diye bir söylenti çıkıyor ve "vay efendim uzaktan eğitimde btr olmadan nasıl olacak" diye ağlıyorsunuz.
"Tamam btr görevlendirmesi yapılsın ve doğal olarak uzaktan eğitim sorumlusu btr görevi alanlar olsun" deniyor buna da ağlıyorsunuz.

Bu ağlak insanların yorumlarını okumaktan 15 yıldır gına geldi. Klasik tembel devlet memuru zihniyeti.
Hocam ben de aynısını söylüyorum. Btr olsun. Uzaktan eğitim sorumlusu da o kişi olsun. Ama bazı iller ayrı ayrı görevlendirme yapmayı düşünüyor. Birine ücret ödenecek diğerinde ücret yok diye. Buna karşı yazdım yanlış olur diye. Yoksa btr olup uzaktan sorumlu da o olursa zaten sorun yok.

Sayın hocam, çok agresifsin. Arkadaşlar fikirlerini beyan ediyorlar. Artı çoğu konuda haklılar her şeyi BTR'nin boynunun borcu gibi ona yüklemek hata. Okulda derse girsin ve ıvır zıvır işleri bile Btr'ye yükle. Kendimize haksızlık etmeyelim.

gorende uzaya mekik gonderiyor sanir su btr bilisim ogretmen muhabbetinde biliyorum tepki cekecek de memursunuz 657e tabii,verilen gorevi yapmak zorundasiniz begenmeyen gitsin ozelde calissin burnu surtsun bekleyip gormek lazim kisaca...
Benden kim yardım istese alçak gönüllükle yaparım.Her şey para değil.Geçenlerde TOGG 'un incelemesini tanıtımını izledim.Arabanın yüzde 90'ı yazılım olacak.En belirgin özelliği yazılım.Bunun geliştirmesi ve güvenliği önemli olacak.ceo yu dinliyorum milli araba diyor eğitim içinde biri olarak acaba almanyada mı yaşıyor dedim?Alman arabası olduguna karar verdim sonra:D Tesla mesela yazılım tabanlı araba.Uzaktan kontrol edebilirsin.Yazılım güvenliği ileri ki zamanlarda öyle önemli olacak ki.Şuan piyasayı takip ediyorum otomat sistemlerin insanların fiziksel işlerini elinden alırken yine insanlar kontrol sağlayacak.Fakat bu otomatların uzaktan kontrollü olması ile yazılım konusunda çok iyi olan ülkeler rahatca dünyayı fethedebilecek.Linux işletim sistemlerine bakınız.Artık telefonlara gelmesi an meselesi.Windowsu tahtından edecek sürümler var şuan.Kısaca meb bilişimden anlamadığı için korkuyor.İnsan hiçbir fikir sahibi olmadığı sistemlerden korkar.Müdürler tahtaları bile bt hocalara kitliyor.Niye bozulursa benden bulmasınlar diye.Benim 3 bin tl lik telefonuma öyle işletim sistemleri kurdum sildim ki anakartı bozulmuştu.Kali linuxun net hunter ını kurdum.Kullandım bayağa.lenovanın bir tabletini telefona çevirmiştim.o da bozulmuş.İnsan risk almadan,oturduğu yerden bir şeyler öğrenemez.Belki zararım vardı fakat çok şey öğrendim.Küçüklüğümde siyah beyaz tv yi açıp incelemiştim onu da bozmuştum.Bir şeyleri öğrenmezsen istemezsen nasıl olsa hazırı var dersen dışa böyle bağlı olursun.TL nin değerini düşünce pariteciler gelip kral tatil yapar böyle.Kağıt para üzerinden devlet bile bütceyi düzeltmeye çalışıyor.Kimin parasını alarak?Tabi ki yetim öksüzün.Zenginin parası erimiyor.Adam gidiyor altına yatırıyor.Altın almak bile şuan etik değil.Dünyadaki pasta hiç bir zaman değişmez.mal=altın olmalı.Şuan Altın>mal yani.Altın yapanın parası ermiyorsa bilsin ki yetimin parasından ona kayıyor pasta değişmez.Çoğu insana sorsan hükümete sorsan müslümanım der.Öbür dünyada göreceksin yetimin parası ile ne kadar kaybettiğini...

gorende uzaya mekik gonderiyor sanir su btr bilisim ogretmen muhabbetinde biliyorum tepki cekecek de memursunuz 657e tabii,verilen gorevi yapmak zorundasiniz begenmeyen gitsin ozelde calissin burnu surtsun bekleyip gormek lazim kisaca...
verilen görev mevzuata uygunsa yapmak zorundayız, mevzuata uygun değilse tepki gösterilmeli, neden yapılmaması gerektiği söylenmeli. Yıllarca "biz tamirci değiliz" demedik mi? Dedik ama tamir işini de yaptık. Görevimiz olmayan işi de yaptık. Mrd yardımcısıyım, pandemi sürecinde hep okula gittim, idari izinlerde bile. Bilgisayar labındaki bilgisayarları baştan temizledim, program, gereksiz dosyalar, net support kurulumu vb. O bitti, yedek bilgisayarlar vardı, fırsat buldukça onlara baktım, format attım, program yükledim. Ben mdr yardımcısıyım artık demedim, okulda boş boş duracağıma o işleri yaptım. Geri kalan zamanda da buraya girdim. :cool::D

Katılıyorum,Bilişim öğretmeni dururken başka branşa verilmesi ne kadar doğru bilemedim...

Yapılacak işin içeriğine göre en geniş kelime olmuş sorumlu kelimesi. Sorumlu ne yapar;
Formatörün işini yapar
Yeni gelen öğrencilerin resmiri çeker e okula yükler vs
Tahtaları tamir eder
Ders saatlerinde dersine girer çıkar
Öğretmen ve idare ile görüşür uzaktan eğitimin planlamasını yapar. Öğretmenler ile idare arasına köprü olur
Uzaktan eğitim alamayan öğrenciye destek olur.
Tüm bu tanımlamaların içini ancak sorumlu kelimesi doldurabilir.

IMG-20200819-WA0001.jpg

Haftanın ortasına geldik ama yazı hala gelemedi.
BTR başvuruları basladı. Bir an önce uzaktan eğitim sorumlusu ile BTR görevini yapacak kişinin aynı kişi olup olmadığı açıklanmalıdır. Sürekli aldığım BTR görevini bu dönem evdekilerin risk durumu sebebiyle almayı düşünmüyorum ama BTR olmadığım halde uzaktan eğitim sorumlusu seçilip her gün idarecilerle beraber okulda bekletileceksek BTR görevini almamış olmamızın bir anlamı da kalmıyor. Yine MEB yine belirsizlik ‍:(

Bu yazının tamamını atar mısınız hocam . Baya baya bt sınıfına tahtaya oraya buraya program kurma vs yazıyor . Btr olmadık diyelim hiç kimse okula gitmezken bu programları kurmak için bizi okula mı çağıracaklar yoksa

Valla sonuna kadar haklısın hocam. Her konuda bu kadar şikayet edecek sonuç nasıl çıkarılıyor anlamadım gitti. "Uzaktan Eğitim Sorumlusu" isminden şikayet edenler var. Allah aşkına koyulan her isime de bir kılıf takılıyor. Bir yandan yazı gelirse şu olur bu olur diye şikayetleniliyor bir yandan yazı gelmedi diye. Siz ne istiyorsunuz Allah aşkına bir anlatın da anlayalım.

Haftanın ortasına geldik ama yazı hala gelemedi.
BTR başvuruları basladı. Bir an önce uzaktan eğitim sorumlusu ile BTR görevini yapacak kişinin aynı kişi olup olmadığı açıklanmalıdır. Sürekli aldığım BTR görevini bu dönem evdekilerin risk durumu sebebiyle almayı düşünmüyorum ama BTR olmadığım halde uzaktan eğitim sorumlusu seçilip her gün idarecilerle beraber okulda bekletileceksek BTR görevini almamış olmamızın bir anlamı da kalmıyor. Yine MEB yine belirsizlik ‍:(
ben de aynı durumdagım hocam. annem risk grubunda btr almayacağım. hatta sertifikası olan biri alıyor farklı branş yani. ama tüm işi bana yıkacaklarsa ve o btr olup para alacaksa çok sinir olurum.

Uzaktan eğitim sorumlusu görevi btr ye verilmiş. Kavram kargaşası bitti galiba. Yanlış mı anladım yoksa

Ekli dosyalar

• Btr gorev.pdf
    940.6 KB · Görüntüleme: 216
Geri