Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Hisse Senedi alım/satım?

Konu, 'Her Telden' kısmında aynenbadi tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. aynenbadi

aynenbadi Hiperaktif Üye Hiperaktif

ha şunu da söylüyüm ülkede farklı olaylar olur o zaman işler değişir. beni param 70 e düşsede sabır ile bekleyecem kısmet artık bakacaz. ASELSAN kazansın biz de kazanalım:)

genc67 bunu beğendi.
  2. memn

memn Site Gezgini

hayirli kazanclar olsun aselsan vb kurumlar kazandimi ulkemde kazaniyor demektir

genc67 bunu beğendi.
  3. mse

mse Süper Üye Süper Üye

borsa5ac.png

Geçen seneki temmuz rakamları tercih sizin...

4. mse

mse Süper Üye Süper Üye

2006 dan bu tarafa altın grafiğine bakın.. en düşük eylül ayı ne hikmetse... en yüksek mart ayı.. bütün parayı borsaya girmektense.. eylülde alıp martta altın satabilirsin.. bu sene de değişeceğini sanmıyorum..

yatırım tavsiye olmamakla birlikte.. yatıranlara hayırlı kazançlar diliyorum.

5. or_han

or_han Site Gezgini

ben yatırım yapacak olsam
    ENERJİ ŞİRKETLERİNİN dışında birisine yatırım yapmam..

Son düzenleme: 19 Ağustos 2017
  6. aynenbadi

aselsan da bi nevi enerji sayılır hocam.
    ben 2 sene içerisinde 50-60 tl lere çıkacağını düşünüyorum izleyip görecez.

genc67 bunu beğendi.
  7. Btrgs

Btrgs Aktif Üye

bitcoin diye birşey duydum. facede felan gruplarda millet yok uçacak yok kaçacak vs öyle yorumlar var ki. çok para kazandırıyor felan diye söylüyo çoğu. hele hele uzun zamanda adamlar destan yazar milyoner olursunuz diyor. inanamıyorum bilmiyorum...

8. aynenbadi

bitcoinden de çok kazandım hocam, 2 sene önce 1 btc 1000 tl civarındaydı şimdi 15000 bin. şuan sanal para işini bırakıp hisse almaya başladım 2 seneye kazandıracak mutmel hisselere yatırımı yaptım uykuya geçtim:)

9. Btrgs

Btrgs Aktif Üye

bu bitcoinin geleceği var mı hocam sizce. yani alıp 2 3 senelik yatırım yapsak ilerde sorun yaşatır mı. ve bu btc işini tam anlamıyla öğrenebileceğimiz tavsiye edebileceğiniz kaynaklar var mı sizin.

10. ekicimert

ekicimert Seçkin Üye Seçkin Üye

aselsandan zarar edeceğini sanmıyorum ama tek hisseye direk kafadan dalmak büyük cesaret tebrik ederim. Bende bir yıldır ufak ufak alıyorum her ay aselsan ve birkaç büyük şirketten şimdilik iyi gidiyor bakalım.

11. LostParadise

LostParadise Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben de ilgileniyorum 2-3 sektorden iyi hisseler secip girmek daha mantikli geliyor ben küçük bir para ile girdim limit koydum kendime hatta limitimi koydugum icin guzel hisselee denk geliyo kar ucup gidiyo gozumde bisey yapamiyorum :) borsa cok uzun vadede iyi degil bir cok hisse grafigi belli bir senede geri cekilmeler yapıyor ihtiyacin oldugu zaman o tek hissenin basina bir is gelebilir o zaman sıkıntı olabilir belli araliklarla takip edip al sat yaparak birazda teknik bilerek guzel kazanirsin. Borsa yüksekte ama endekse takilmayan hisseler var o düşüs kar realizasyonlari olarak tarif edilir. Madem uzuncusun madem tek hisse kademeli alim yap tavsiyem :)

12. aynenbadi

hocam mesele btc almak değil, onu saklayacak cüzdanların riskli olması. bi hack olayın da bütün btc leriniz gidebilir bunlar yaşanmış şeyler. btc nin ben 2-3 sene içinde 25 bin civarında olacağını düşünüyorum

13. aynenbadi

önereceğiniz diğer hisseler nelerdir hocam?

14. aynenbadi

hocam al sat işi biraz kafa yorar diye hiç uğraşmak istemedim, 3-4 hisse belirledim ve yatırım yapıp beklemeye geçtim. aslan payını aselsan a yatırdım inş. utandırmaz bizi

15. bas_kan

bas_kan Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam bende 2-3 senedir küçük küçük alımlarla borsaya alışmaya çalışıyorum.
    Temettü yani kar payı muhabbetiyle işyatırım alarak başladım. Bir tane de iyi bir kağıt denk geldi şükür %50-60 civarı karla devam ediyorum.
    Naçizane görüşüm eğer ki büyük firmaları alacaksanız ASELSAN bunlardan biri. Belki hemen 1-2 ayda kazanamazsınız ama son 3-5 yılına baktığınızda büyük firmaların sürekli kazandıklarını görürsünüz.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir Diyelim Adettendir :)

16. aynenbadi

hocam benim de favorilerim ; Aselsan-İhlas gayrimenkul-petkim-Karsan- Zorlu enerji.. ben bunlara yatırım yapmayı düşünüyorum. tavsiye değildir fakat seneye en az %50 kar alacağımı düşünüyorum kısmet bakacaz

17. barikat

barikat Seçkin Üye Seçkin Üye

Kendi düşüncem borsa 1 yıldır yükselişte tavana geldi yada çok yakındır, 6-8 ay borsadan uzak durup sonra bist30 lardan yavaş yavaş alıp 2-3 sene beklemek olacak. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

18. srknkkc

srknkkc Aktif Üye

viop nasıl sayın hocaşar?birde hangi yatırım hesabı iyidir? komisyon vs. bir de mobil uyg oalrak

19. ay51

ay51 Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaslar hic girmeyin, Peygamber efendimiz (sav) dinde helal bellidir haram bellidir, birde supheli isler vardir, bunlardan uzak durdugunuz surece imaninizi muhafaza edersiniz. Yalan dunya bugun variz, yarin yokuz... Rabbimizin huzuruna ne yuzle cikacagiz

ofkar bunu beğendi.
  20. astalavista23

astalavista23 Seçkin Üye Seçkin Üye

Şunu soyleyim bir kağıt zirvesinden alınmaz hemde zirvesinde en yüksek hacimli işlemler gerçekleşiyorsa. Her yerde görüyorum aselsan pazarlıyorlar birileri. Umarım elinde kalmaz o mallar.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal