Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Hisse Senedi alım/satım?

Konu, 'Her Telden' kısmında aynenbadi tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. genc67

genc67 Aktif Üye

Aselsanli bilişimcileri görmek sevindirdi beni daha öncedende yazmiştim yaklaşik 1 yildir aselsandayim ben alirkende çok yüksek diyenler vardi geldiği nokta ortada. 2018 in daha iyi olacagini dusunuyorum aldigi isler ortada karini sürekli katlayan bir şirket. Milli gururumuz...

2. aynenbadi

aynenbadi Hiperaktif Üye Hiperaktif

Ah ah keşke 1 yıl önce beni aselsan ile tanıştıran biri çıksaydı neyse kısmet. Hocam çok şişti düşecek diyenler aselsana girememiş olanlar ya da düşsede alsak ümidi taşıyanlar. şimdi 1 gün eksi de kapasa hemen biz demedik mi derler. Ama aselsan 1 geri iki ileri gitmiş grafiği incelersek. Siz iyi yakalamışsınız geçen sene tebrikler bol kazançlar hocam

3. genc67

genc67 Aktif Üye

Teşekkür ederim hocam 5 yil kalmak hedefim uzun vadede her seviyeden alinir. Hepimize bol kazançlar inşallah

4. tubilubba

tubilubba Aktif Üye

Milli Eğitimde matriks e de mi engel var? sistemi okuldan kullanabilen var mı?

5. bidene

bidene Süper Üye Süper Üye

Fena operasyon yapıldı akşam

6. e-ceylan

e-ceylan Aktif Üye

aselsan ayağa kalkacak operasyon vız gwlir türkiyenin en değerli şirketine. acil değilse satmayın elinde aselsan olanlar. bence.

halkb. halkbankasının hikayesi nedir varmı bilen. 26 kasım muhabbeti var beklesekmi sanki dip görcek. bu düşünceler beni bağlar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Son düzenleme: 15 Kasım 2017
  7. Btrgs

Btrgs Aktif Üye

yarın nerelere kadar düşer tahmininiz var mı. ya da biraz toparlar yükselir mi ne dersiniz anlayan arkadaşlar

8. abtani

abtani Seçkin Üye Seçkin Üye

Dün akşam ASELSAN ile ilgili bir şeyler yazmıştım.Keşke yanılmış olsaydım.

9. e-ceylan

e-ceylan Aktif Üye

hocam ben 33 ten girdim şimdi 40 dedi girdim yarın 20 desin yine imkan varsa alırım. şirket sadece ihale aldı daha teslimat ve geri döüşler olacak 3 çeyrekte. sadece fiyatlama bitti. hikayesi bence yeni başlıyor.

bu düşünceler beni bağlar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

10. bidene

Bir kağıt parçasına çok anlam yüklememeli. Defter sahibi dilerse altın kaplatır dilerse müsvedde yapar

11. bidene

son açıklanan 2017 3.çeyrek bilançosunda şirketin öz sermayesi (herkes alacağını alsın, vereceğini versin... şirketi kapatıyoruz! dedikten sonra elde kalan varlıkların toplam değeri) 4,442 milyar tl olan, bist30'da işlem gören hisse senedine sahip, sadece %15'lik kısmı halka açık olan, savunma sanayinde türkiyenin en büyük cirosuna sahip şirkettir. tanımı yapmaya öz sermayeden başladım çünkü bunun üzerinden basitçe bir açıklama yapmak istiyorum. şirketin şu anki piyasa değeri yaklaşık 35milyar tl seviyelerinde. yani siz ederi yaklaşık 4,5milyar tl olan bir şirkete 35milyar değer biçiyor ve yatırım yapmak istiyorsanız her yıl ciddi kar getirmesini bekliyor olmanız gerekir. aselsan geçen yıl yaklaşık 800milyon tl kar açıkladı. bu sene 3 çeyrekte bu rakamı yakaladı hatta biraz da geçti. 2017yi 1 - 1,5 milyar tl kar aralığında bitirmesi muhtemel duruyor. peki bu ne demek? iyi performans gösterdiği düşünülen bir yılda 1 ,5 milyar kar getiren şirket bu performansını stabil tuttuğu müddetçe 20 yılda (20x1,5milyar tl kar + 4,5milyar tl özsermaye) şu anki piyasa değerini yakalıyor. bu yirmi yıl içinde elbette karını arttırması ve bu değeri 10 yıl içinde de yakalaması mümkün, lakin şu anki piyasa fiyatına göre hesaplamalar bunu gösteriyor.

12. aynenbadi

Arkadaşlar şuan nerdeyse 2 aydır %100 e verdiği kar ı düzeltiyor , uzun vadede sıkıntı yok her zaman yazıyorum tekrar yazayım. Ben bu başlığı 17 ağustosta açtım o günden bu güne iyi kar verdi, düzeltme geleceğini tahmin ediyordum ama bu kadar sert olacağını tahmin etmiyordum ne yalan söylüyüm. Benim maliyetin altına salarsa ben takviye yapmayı düşünüyorum ve yaklaşık 1-2 yıl bekleyeceğim. Aselsana güveniyorum. Başlığı açarkende dedğim gibi yazdıklarım beni bağlar herkes özgür istediği fiyattan alır istediği fiyattan satar. Herkese bol kazançlar inş.

13. abtani

biz de anlatmaya çalıştık dilimiz döndüğünce,umarım 1-2 kişiye faydamız olmuştur.Şirket iyi de bir de ederi var bunun.

14. bidene

Borsada güvenli liman yoktur.
    Aselsana parayı atarım yan gelir yatarım diye düşündü herkes. Hatta birileri çıktı 100 lirada olsa alınır dedi.
    Borsadaki kağıt simitçinin boyacının bile ağzına düştüyse bir şeyler yanlış gidiyor
    İllaki değeri artar artmalı da ama bu şekilde bir artış hem şirkete hemde yatırımcıya zarar verir. Söylenene göre citybank 3 buçuk milyon lot satmış. Diğerlerini siz düşünün. Millete ders olur dikkatli davranır bundan sonra derim ama fadıl akgündüz örneği hep gözümün önünde 100 kere gelse 100 kere aynı sonuç olur.

15. astalavista23

astalavista23 Seçkin Üye Seçkin Üye

Bu kağıt pazarlaniyor. Dustukcede alım yapılmaz. Düşen bıçak tutulmaya calisilmazmis. Bu kagitta bence şu an mal çıkılıyor. Alım yapanlar ekrana görüntü koysun görelim bakalım. Yoksa kağıdın zirvesinden alım yapmayın.ytd

16. astalavista23

Takaslara hicmi bakmıyorsunuz yabancı kaç gündür mal çıkıyor uzak durun derim.ytd

17. abtani

bir önceki sayfada 2 gün önceki takastaki son durumu atıp,uyarmaya çalıştık.Milli hissemize sahip çıkıyoruz,yabancıya ihtiyacımız yok dendi.2 gün önce yaklaşık 45,00 aldıkları mal bu gün 32,00 TL.Buranın etkisinde kalıp mal ala arkadaş zararının çıkması için senedin %50 çıkmasını beklemek zorunda ne yazık ki.Psikolojisi kim bilir nasıldır.Birde kredili mal aldıysa bütün yatırımı SIFIRA düştü neredeyse.
    NOT:Ben de borsa ile ilgiliyim,ben de kazanıp kaybediyorum ama ASELSAN bağıra bağıra söylüyordu düşeceğini.

18. abtani

Senedin çok da sert düşmediği söylenemez.Tarihte her senedin düşebileceğini görmeyenler de gördü.Borsa da çok büyük konuşmak doğru değildir.Yeni girecek arkadaşlar en az 3-5 yıl küçük miktar ile senet alıp,satın.Her çeşit senetle ilgilenin.2-3 kriz atlatın,sonra borsa ile kazanç/kayıp değerlendirmenizi yapın.

Son düzenleme: 16 Kasım 2017
  19. astalavista23

Ortadan kaybolup giderler millete aldiranlar. Yıllarca hemde yıllarca aynı yeri bir daha zor görür. millet in alın terini çalıyorlar böyle. Yabancı o kadar malı boşuna çıkmıyor. Biseyler olacak ama ney bilmiyorum.

20. aynenbadi

kim millete aldırıyor dostum? beni kastediyorsan ben bu başlığı açalı kaç ay olmuş ve ilk sayfada belirttim düşüncelerim yatırım tavsiyesi değildir diye. O zamanlar 26 lardaydı eğer benim lafım ile alan olduysa 47 den satmamış olsa şuan satsa bile karda. 2 gün evet taban yedik ama bu gün bi sinyal verdi yukarıya doğru. Aynı yeri yıllarca görmez diyorsun şimdi senin lafına adam belki hisse alacakken almayacak ve bu fiyatı 3-4 ay a gördüğünde ne olacak? bu senin düşüncen aynı mantık kimse kimsenin lafı ile alım satım yapmasın.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal