Hizmet puanı adaletsizliği

Kodla Büyü

dicle2102

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar ben 2009 yılında göreve başladım. İlk başladığım okulda halen görevime devam etmekteyim. Ancak 2010 yılındaki yönetmelik değişikliği ile zorunlu hizmetten muaf tutuldum. 2010 dan sonra başlayan öğretmenler 2 yılda 1 kademe alırken ben 3 yılda 1 kademe almaktayım. 2010 dan sonra başlayan öğretmenler 3 yılını doldurduktan sonra zorunlu hizmet bölgesinde çalışmaya devam ederse ilk yıl yüzde 25, ikinci yıl yüzde 50, sonraki her yıl içinse yüzde 100 arttırımlı hizmet puanı almakta ben bundan da faydalanamamaktayım. Gerekçe zorunlu hizmetten muafım. Tayin isteyeceğim zaman benden sonra başlayan arkadaş istediği yere gidecek ben kalacağım. Hala zorunlu bölgede çalışmama rağmen. Bu adaletsiz bir durum değil midir mahkemeye başvursam mı

Hocam neremiz doğru ki bun da adalet olsun. Ben de 2008 girişliyim ne ekstra hizmet puanı alabiliyorum, ne de 2 yıla 1 kademe.

2010 yılından önce başlayanlarda böyle bir durum olduğunu hiç bilmiyordum. Öyleyse gerçekten sıkıntılı bir durum.

Hocam ben Doğuda zorunlu hizmetimi tamamladıktan sonra Batıda zorunlu hizmet olarak geçen bir yere atandım ve ekstra 18 puan aldım 1.5 yılda. Fakat daha sonra bu puanlar silindi. İl Milli Eğitim'e dilekçe vermeme rağmen bir sonuç alamadım. Verseler de geri alıyorlar zaten

Hocam zorunlu hizmetten muaf tutulmuşsun ne güzel işte 7 yıldır zorunlu hizmet bölgelerinde dolaşıp duruyoruz.Muaf tutulan bütün arkadaşlarım istedikleri yerlere çoktan tayin isteyip gittiler zamanında.Zorunlu hizmeti yıllar sonra yeni bitirdik ama iş işten geçti bütün yerler doldu.İStediğimiz yere tayin de olamıyoruz.Muaf tutulan grup kadar şanslı kimse yok.Sen puandan bahsediyorsun.Keşke zamanında ben de muaf tutulsaydım da puanım hiç olmasaydı.İstedğim yere gittikten sonra puanı ne yapayım.

Size yapılan haksızlık ama diğer taraftan zorunlu hizmetten muaf olabilme haksızlığını da atlamamak lazım

Merhaba arkadaşlar ben 2009 yılında göreve başladım. İlk başladığım okulda halen görevime devam etmekteyim. Ancak 2010 yılındaki yönetmelik değişikliği ile zorunlu hizmetten muaf tutuldum. 2010 dan sonra başlayan öğretmenler 2 yılda 1 kademe alırken ben 3 yılda 1 kademe almaktayım. 2010 dan sonra başlayan öğretmenler 3 yılını doldurduktan sonra zorunlu hizmet bölgesinde çalışmaya devam ederse ilk yıl yüzde 25, ikinci yıl yüzde 50, sonraki her yıl içinse yüzde 100 arttırımlı hizmet puanı almakta ben bundan da faydalanamamaktayım. Gerekçe zorunlu hizmetten muafım. Tayin isteyeceğim zaman benden sonra başlayan arkadaş istediği yere gidecek ben kalacağım. Hala zorunlu bölgede çalışmama rağmen. Bu adaletsiz bir durum değil midir mahkemeye başvursam mı
Geçen yıl lisede görevlendirildim. Benden 3 yıl sonra atanan arkadaşla aynı kademede olduğunu tesadüfen öğrendim. Özlüğe gidip bunda yanlışlık var dedim . Adam yanlışlık olmadığını 2010 sonrası atamalarda bu (saçmalık) getirildiğini söyledi.Sendikam yok emin olun bu düşünce benimde aklımda geçti. Mahkemeye giderse kesinlikle lehte sonuçlanır.

Değerli dostlar ben mi istedim muaf tutulmayı? Eğer bunu ömrümün sonuna kadar hizmet puanından adaletsiz bir şekilde vereceklerse yere batsın muaflık? En azından bir süre sınırlaması koyarsın böyle adaletsizlik mi olur

Zorunlu hizmet affı geldiğinde bundan yararlanan hiç kimsenin şikayetçi olduğunu görmemiştim. Bize bu güzelliği yaptılar diğerlerini de muaf tutsunlar diyeni de görmedim. Ama iş hizmet puanına ve kademe dereceye gelince haksızlık olduğunu düşünülmeye başlanmış. Varsa adaletsizlik hizmet affı verilmeyecekti.

İsteğe bağlı muaflık tercihi sunulabilir. İskenderden bahseden değerli dostum sana sesleniyorum canım çekti vallahi

Zorunlu hizmet affı geldiğinde bundan yararlanan hiç kimsenin şikayetçi olduğunu görmemiştim. Bize bu güzelliği yaptılar diğerlerini de muaf tutsunlar diyeni de görmedim. Ama iş hizmet puanına ve kademe dereceye gelince haksızlık olduğunu düşünülmeye başlanmış. Varsa adaletsizlik hizmet affı verilmeyecekti.
Hocam ben şikayetçiydim. 11 yıldır aynı doğuda bir okuldayım. Ben muafiyet istemedim. Ayrıca kimse 2 yıla 1 kademe vb. Konularda sıkıntı olacağını kestirememişti.

Ben ilk çıktığında da şikayetçi olmuştum. O zaman sendika üyesiydim. İstifa ettim 2015 yılında. Hala şikayetçiyim sevgili dostum
Herkes için de aynı temenniler içinde oldum

Bu işten kimsenin mağdur edilmesini arzu etmem süresiz hizmet puanından yoksun bırakılmak kadar saçma bir şey olamaz.

Katılıyorum. Madem muaf olanları başka haklardan mahrum bırakacaksınız ozaman sormak zorundasınız kardeşim sen bu muafiyeti istiyor musun diye. Adama resen muafiyet verip bir takım haklardan yine resen mahrum bırakamazsın

Hocam bu tarz adaletsizlikler sık sık yaşanıyor.
2006 yılında nisan ayında yayımlanan yönetmelikle asker öğretmenlik zorunlu hizmetten çıkarılmıştı.
2008 yılında ise yayımlanan yeni yönetmelikle zorunlu hizmet bölgesinde geçirilen asker öğretmenlik tekrar zorunlu hizmet kapsamına alındı.

Af hiç zorunlu hizmet bölgesine gidip çalışmayanların işine yarar. Eskiden okullara göre zorunlu hizmet yoktu.
Zaten zorunlu hizmetini yapanların affa uğramasının onlara hiç bir faydası olmadı. Öğrendin benim zorunlu hizmetimin bitmesine bir ay kalmıştı af geldi. Ve dolayısıyla bu ilave puan olayından da yararlanamadım.

Geri