Hizmet puanı hesaplamalarında değişiklik yapıldı

Kodla Büyü
Belgeler, alınan eğitimler anlamında geçmişe yönelik puanlar tabi ki verilecektir ama diğer hususlarda yönetmeliğin yayımlandığı tarihi baz alacaklar diye düşünüyorum.

Belgeler, alınan eğitimler anlamında geçmişe yönelik puanlar tabi ki verilecektir ama diğer hususlarda yönetmeliğin yayımlandığı tarihi baz alacaklar diye düşünüyorum.
benim de tezli yüksek lisansım var hocam. bu tarihten itibaren yapmamış olmam neyi değiştirir ki ben de o kadar emek ve çaba sarf ettim. umarım verirler.

benim de tezli yüksek lisansım var hocam. bu tarihten itibaren yapmamış olmam neyi değiştirir ki ben de o kadar emek ve çaba sarf ettim. umarım verirler.
Ondan bahsediyorum hocam, alınan eğitimler, yapılan doktoralar, ödüller, patentler vs kurumunuza belgelediğinizde geriye yönelik eklenecektir, boşa gitmez.

Zorunlu hizmet görevini bitirdikten sonra il dışı ile zorunlu hizmet görevi olan başka bir okula tayini cikan öğretmenlere %50 arttırımlı ödenecek mi acaba,yorumlayan var mı?

Benim yüksek lisans mebbise işlenmişti, tekrar dilekçe ile başvurmak gerekiyor galiba

Geriye dönük uygulama mevcut değişiklikte yok. Belki tekrar değişiklik yapalar

YL ve Ödüller de mebbiste işli benim ulusal dergide makalem var onu heralde dilekçe ile bildirecepim

İyi gelişme ancak atama biçiminde değişiklik olmazsa puanın fazla olmasının bir anlamı yok. Örneğin il içinde Ekim ayında gitmek istediğiniz okula norm açılsa, siz tayin isteyene kadar önce norm fazlası sonra da özür grubu atamasına açarlar. Norm giriş tarihlerinde bir değişiklik yapılmazsa, il dışı atamalarda ücra bir iki okul açıp kalan tüm okulları özür gruplarına açmaya devam ederlerse puanın artmasının çok da bir yararı olmaz.

Zorunlu hizmeti kalktıktan sonra zorunlu hizmet bölgesinde çalışanlara %50 artırımlı puan verilecek. Geçmişe dönük olacaksa işler karışır. Kim ne zaman görev yaptı, yaptığı zaman zorunlu bölge miydi? Sonradan mı zorunlu oldu?
Bu nedenle yayın tarihi sonrası uygulanır diye düşünüyorum.

Zorunlu hizmeti kalktıktan sonra zorunlu hizmet bölgesinde çalışanlara %50 artırımlı puan verilecek. Geçmişe dönük olacaksa işler karışır. Kim ne zaman görev yaptı, yaptığı zaman zorunlu bölge miydi? Sonradan mı zorunlu oldu?
Bu nedenle yayın tarihi sonrası uygulanır diye düşünüyorum.
2007 idi sanırım Uzman Öğretmenlikte de benzer birşey olmuştu. Yüksek lisans yapıp 8 ya da 10 yılını(tam hatırlamıyorum) dolduranlara direkt uzman öğretmenlik verilmişti.Örneğin 2007 de yıldan kaçırıp 2008de 10.yılını dolduran öğretmenler mahkemeye Uzman öğretmenlik unavına başvurarak kazandı, sonra Danıştay iptal ederek Milli Eğitimi haklı buldu ve yayınlandığı tarihten itibaren geçerlidir yasalar dedi.

Bakalım Milli Eğitimin tavrı nasıl olacak...

2007 idi sanırım Uzman Öğretmenlikte de benzer birşey olmuştu. Yüksek lisans yapıp 8 ya da 10 yılını(tam hatırlamıyorum) dolduranlara direkt uzman öğretmenlik verilmişti.Örneğin 2007 de yıldan kaçırıp 2008de 10.yılını dolduran öğretmenler mahkemeye Uzman öğretmenlik unavına başvurarak kazandı, sonra Danıştay iptal ederek Milli Eğitimi haklı buldu ve yayınlandığı tarihten itibaren geçerlidir yasalar dedi.

Bakalım Milli Eğitimin tavrı nasıl olacak...
Aynen hocam yayınlandığı tarihten geçerli olur.

Yüksek lisans tez belge makale ödül bunlar geçmişe dönük alınacak

hizmet puanı bu tarihten itibaren zorunlu hizmeti bitirmiş ya da muaf olduğu halde hala zorunlu hizmet bölgesinde çalışıyorsan senede %50 artırımlı alacak

diğer % 100 artırımlı alanlar yer değiştirmediği sürece almaya devam edecek eğer yer değiştirirse ve yer zorunlu hizmet bölgesiyse yüzde 50 olarak alacak

umarım açıklayıcı olmuştur

E-Twinning sertifikasına ek puan veriliyor ama Davinci vs. gibi diğer Avrupa Birliği projeleri sertifikası olanların ki sayılmıyor, oda bi garip.

Geri