Hizmetiçi eğitim ek ders ücreti

Kodla Büyü

fernandito

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar seminer döneminde Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursunda görevlendirildim. Kurs toplamda 5 gün 30 saat ve 30 saat ek ders ücreti var. Kendi okulumdaki seminerde görevli izinli oluyorum. Görevli izinli olduğum için günlük 3 saat verilen seminer ek ders ücretini de almıyor muyuz?

Hocam aynı şeyi şu an bende yapıyorum. Ek dersimizi okuldan da alıyoruz. Sizin mudur bilmiyor hocam.

Hocam ispatlamak için uğraşma. ilçe yada il memi ara sor öğren de. Bunu bile bilmeyen adam nasıl idarecilik yapıyor anlamıyorum.

30 Saatlik kursun ek dersini Kadromuzun bulunduğu okul mu, yoksa kursu verdiğimiz okul mu düzenleyecek?

Kurs klasöründe ekders formatı var hocam. Onu dolduruyosun. Kurs amirine ( kursu verdiğin okulun müdürü veya vekiline) imzalatıp kadronun bulunduğu okula götürüyorsun. Onlar ekdersine ekliyorlar.

Ücretini alırsın, sıkıntı yok. Rahat ol. O müdüre ek ders yönetmeliğini öğret.

Bir defasında benim de başıma gelmişti. Sömestr tatilinde haftada 12 saat kursum vardı. Dediki haftada 12 saat ile maaş karşılığını doldurmuyorsun. Hepsini fahri yazacağım. Sonra öğrettim ona da ek ders yönetmeliğini.

hocalarım müdür gerekçe olarak, senin için milli eğitimden gelen yazıda kurs tarihlerinde görevli sayılır yazıyor diyor, görevli izinli sayılır yazılsaydı kesilmezdi diyor. Bu ek dersi alan arkadaşlara gelen yazıda görevli izinli mi yazıyor, bizim milli eğitim mi yanlışlık yapıyor acaba.

bilişim07' Alıntı:
Kurs klasöründe ekders formatı var hocam. Onu dolduruyosun. Kurs amirine ( kursu verdiğin okulun müdürü veya vekiline) imzalatıp kadronun bulunduğu okula götürüyorsun. Onlar ekdersine ekliyorlar.

Hocam bu kurs klasörü sizde varsa paylaşabilir misiniz? Kursu bitirdim şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. sertifikayı da kursu verdiğimiz okul çıkaracak galiba değil mi?

fernandito' Alıntı:
hocalarım müdür gerekçe olarak, senin için milli eğitimden gelen yazıda kurs tarihlerinde görevli sayılır yazıyor diyor, görevli izinli sayılır yazılsaydı kesilmezdi diyor. Bu ek dersi alan arkadaşlara gelen yazıda görevli izinli mi yazıyor, bizim milli eğitim mi yanlışlık yapıyor acaba.
Bende de aynısı yazıyor hocam kafam karışmış durumda... Ödenecek mi ödenmeyecek mi...

Arkadaşım ben de idareciyim. İki hafta önce merkezi bir kursa katıldım.
Kendime ek ders yazacağım.İdarecinize uygun bir dille anlatın.

İkisini de alırsın hocam, bende idareciyim ve sürekli hizmetiçi eğitim veriyorum buda yönetmelik

MADDE 7- (1) Bakanlık veya verilen yetki uyarınca valilikler tarafından açılan hizmet içi
eğitim, kurs ve seminerlerde, aday memurların temel ve hazırlayıcı eğitimlerinde ders vermekle
görevlendirilenlere, fiilen derse girmeleri kaydıyla haftada 30 saate kadar ek ders görevi verilebilir.
Bu faaliyetler için alınacak onayda ek ders görevi verilen personelin adı, unvanı, girecekleri dersler
ile saat sayısı gibi hususlar belirtilir.

redeemthepast' Alıntı:
Aynı durumdayım bana da idarecim alamazsın diyor. Tahakkuk bölümüne soracaklarmış ilçde

hocam bu kadar öğretmen alıyormuş bunu bizim de almamız lazım, vermezlerse sendikaya taşırım ben olayı...

Arkadaşlar konuyu bugün milli eğitim müdürlüğüne sordum seminer dönemi değil de ders döneminde verseydin kursu, ikisini de alırdın ama seminer döneminde verince sadece verdiğin kursun ücretini alırsın, seminerin ücretini alamazsın dediler. Yönetmelik öyle diyormuş, acaba nerde yazıyor böyle bir şey?

fernandito' Alıntı:
Arkadaşlar konuyu bugün milli eğitim müdürlüğüne sordum seminer dönemi değil de ders döneminde verseydin kursu, ikisini de alırdın ama seminer döneminde verince sadece verdiğin kursun ücretini alırsın, seminerin ücretini alamazsın dediler. Yönetmelik öyle diyormuş, acaba nerde yazıyor böyle bir şey?
sallamışlar nerede yazıyormuş bu ifade ??

Yönetmelik ek ders ödenir diyor. Bu maddeye göre ödenmesini talep edin.

Meb ek ders Yönetmeliği madde 16 1 a
Ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller
MADDE 16- (1) Bir öğretim yılında 90 günü geçmemek üzere, bu Karar kapsamında bulunan personelden; a) Bakanlıkça veya verilen yetki uyarınca valiliklerce yurt içinde düzenlenen her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilenler; fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir.

Yukarıdaki madde çok açık. Görevli izinli yazması veya hiçbirşey yazmaması önemli değil zaten görevlendirilmişseniz görevli izinli sayılırsınız yukardaki maddede o yazyor zaten. Ayrıca birara sizin göreviniz aynı anda iki ek ders ödenmez diyen çok bilmişler vardı bakanlığa yazı yazdık gelen cevap da okulda çalışan btr lerin hizmetiçi eğitim verme gibi bir görevleri yoktur! Diye cevap geldi ödeme yaptılar. Diyeceğim o ki sitede mevcut yazıları toplayın gidin konuşun sendikayıda devreye sokun. Eğer ödemezseniz bakanlığa şikayet edicem dr sorumluluk sizde de.

egunay' Alıntı:
Yönetmelik ek ders ödenir diyor. Bu maddeye göre ödenmesini talep edin.

Meb ek ders Yönetmeliği madde 16 1 a
Ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller
MADDE 16- (1) Bir öğretim yılında 90 günü geçmemek üzere, bu Karar kapsamında bulunan personelden; a) Bakanlıkça veya verilen yetki uyarınca valiliklerce yurt içinde düzenlenen her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilenler; fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir.

hocam iyide bu madde de Ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller gecerli. seminer döneminde ders yok ki

Arkadaşlar konu halen netliğe kavuşmuş değil. Biz verilir diyoruz, verilmesi gerektiğini savunuyoruz, bildiğimiz kadarıyla yönetmelik de verilir diyor, ama işin başındakiler verilmez diyor. Eğer verilmezse neye istinaden ek dersin verilmediğine dair okula dilekçe vereceğim. Dilekçenin cevabına göre gerekli yolları izleyeceğim.

Arkadaşlar bugün milli eğitimden gelen habere göre ek dersi verecekler. İlgili arkadaş yönetmeliği okumuş ve verilmesi gerektiğine kanaat getirmiş sonunda...

Arkadaşlar yeni gelişme: Milli eğitimde mutemetliğe sormuşlar durumu o da verilmez demiş ve okuldaki seminer ek dersimi alamadım. Okula dilekçe vereceğim artık.

Geri