host öneriniz? (yüksek bant genişliği olan site için)

Kodla Büyü

nuribjk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
şimdilik bant genişliği ayda 50gb civarı olan web sitesi için host arıyorum. kebirhostta sürekli 10gb 10gb bant genişliği ekliyorum ama uzun vadede çok masraflı olacak gibi bu iş. bu nedenle daha uygun bir firma arıyorum. önerebileceğiniz bir adres varsa sevinirim.

tamam hocam, daha iyi bir paket teklifi olmazsa bu site benim işimi görür. teşekkürler.

söz konusu site flash oyun içerikli bir site. natro ile görüştüm. nedense flash oyun sitelerini serverlerde barındırmıyoruz gibi bir mesaj geldi. yani maalesef natro yattı. benm asıl merak ettiğim çok büyük oyun siteleri bunu nasıl hallediyor. benim site en fazla 100gb bant genişliği kullanır ama kraloyunu tahmin bile edemiyorum.

Sunucu kiralıyorlardır. Yurtdışı hosting firmalarını incelemenizi tavsiye ederim. Türk firmaları ne yazık ki bandwidth konusunda çok cimriler. hostgator, bluehost, byethost, justhost gibi yabancı firmalarda 100-150 TL/Yıllık gibi bir fiyata neredeyse her şeyin sınırsız olduğu bir paket alabilirsiniz.

Hocam bu bilgi çok işime yaradı :) yabancı bir host hiç düşünmemiştim, sonrasında en iyi yabancı host hangisi diye araştırma yaptım, genel cevap hostgator olduğu yönündeydi. işin güzel tarafı ise hostgator.com.tr nin 2-3 ay önce açıldığını gördüm. yani türkçe site, ve şartları türkiye' ye göre çok çok iyi. bilgi için tekrar teşekkür ederim.

benim dreamhosttan herşey sınırsız paketim vardı 2 sene önce ama fazla veri transferinde sorun çıkartıyorlar diye duymuştum. yani herşey sınırsız demelerine de güven olmuyor bazen :)

Çoğu zaman sınırsız ya da yüksek trafik aldatıcı olabiliyor. Bu trafiği yüksek oranda kullandığınız zaman hosting'ler çamura yatabiliyor.(işlemciyi şu oranlarda kullandınız gibi) Hatta tek taraflı sözleşmede bir maddeye uyduruktan dayandırıp kapatabiliyor. Buna benzer bi olayı vital hosting (vit.com.tr) de yaşadım. Veritabanımı bile sildiler.

Geri