Hotmail ile ilgili son durum-Tek başlık

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Son günlerde MEB'in hotmalide filitrelemesi sonucu okullardan hotmail hesabına ulaşmak imkansız hale geldi. Bu sebeple hergün foruma yeni başlıklar açılıyor buda forum kirliliğine sebep oluyor bu konuyu sabitleştirerek tek başlıktan hotmail ile ilgili sorunlarımızı paylaşalım.

Son durum:
Hotmail eposta hesabı bazen açılıyor, bazen açılmıyor. Eğer emaillerinizi okumak istiyorsanız ultrasurf programını kullanın. Fakat; bu programla sadece e-postaları okuyabilirsiniz ekteki dosyarı indiremezsiniz. Alternatif çözüm önerim gmail hesabını kullanmak bunuda kullanmak istemeyenler okulun MEB e-posta (....@meb.gov.tr) servisinden faydalanabilirler.

Ekli dosyalar

• hata.jpg
    hata.jpg
    98.6 KB · Görüntüleme: 7,555
ÇÖZÜM1: Mozilla Thunderbird kullanmak

Kişisel bilgisayarınız değilse güvenli olmayabilir. Çünkü indirilen postalar bilgisayarda kalıyor outlook expressde olduğu gibi. Ama çok kullanışlı ve pratik.
http://tr.www.mozillamessaging.com/tr/thunderbird/

ÇÖZÜM 2: Gmail Hesabı kullanma

En güzel ve en mantıklı çözüm bence bu. Güvenli olduğu için her bilgisayarda kullanılabilir.
Ayarlar > Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi > Posta ve kişi al (işlem çok basit)

teşekkürler hasari hocam, bende bugün bununla ilgili başlık açmıştım düşünemedim forumda olacağını ben meb den değilde sayfa yapısı iinternet explorerdan kaynaklandığını düşündüğüm için açtım yani tamamıyla kişisel genel düşünemedim :)

semantic' Alıntı:

Kişisel bilgisayarınız değilse güvenli olmayabilir. Çünkü indirilen postalar bilgisayarda kalıyor outlook expressde olduğu gibi. Ama çok kullanışlı ve pratik.

En güzel ve en mantıklı çözüm bence bu. Güvenli olduğu için her bilgisayarda kullanılabilir.
İçe aktarma hizmetinin daha önce kullanmıştım ama meb engelinde hiç aklıma gelmemişti harikasın hocam tşkler. :alkis:

semantic' Alıntı:

hocam bu aktarma işlemini yptım gmaile, ancak yeni gelen mailler görüntülenmyor,sadece posta kutumdaki eski mailler görüntülendi.Yeni, gelen mailleri görüntülenmiyormu bu aktarma işlemi ile?

Bu M.E.B. de iyice saçmaladı. aynı hatadan dolayı Microsoft Update sitesini de açamıyoruz. çözüm önerilerine falan baktım hep proxy kullanımıyla ilgili öneriler.

Bakanlığın işlerine şaşılır oldu, o kadar anlaşma yapıp bütün okullara Windows XP lisanlı bilgisayarlar aldırıyorsun, binlerce öğretmeni Microsoft eğitimlerinden geçiriyorsun, bu milletin çalışanlarını, üretenlerini, eğitimcilerini ve bu milletin geleceği olan çocukları Microsoft bağılısı haline getiriyorsun ve sonra da sırf Microsoft firmasının çok kullanılan bir ürünü olan MSN mullanılmasın diye resmi kurumlardan Microsoftun pek çok hizmetine erişimi engelliyorsun. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

işte [Hata numarası: 0x80072EE7]

bibiku' Alıntı:
Bu M.E.B. de iyice saçmaladı. aynı hatadan dolayı Microsoft Update sitesini de açamıyoruz. çözüm önerilerine falan baktım hep proxy kullanımıyla ilgili öneriler.

Bakanlığın işlerine şaşılır oldu, o kadar anlaşma yapıp bütün okullara Windows XP lisanlı bilgisayarlar aldırıyorsun, binlerce öğretmeni Microsoft eğitimlerinden geçiriyorsun, bu milletin çalışanlarını, üretenlerini, eğitimcilerini ve bu milletin geleceği olan çocukları Microsoft bağılısı haline getiriyorsun ve sonra da sırf Microsoft firmasının çok kullanılan bir ürünü olan MSN mullanılmasın diye resmi kurumlardan Microsoftun pek çok hizmetine erişimi engelliyorsun. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

:+1:

Tosbaa' Alıntı:
bibiku' Alıntı:

:+1:[/quot
çok doğru bir görüş hocam katılıyorum

yaparsa' Alıntı:
Tosbaa' Alıntı:
bibiku' Alıntı:

çok doğru bir görüş hocam katılıyorum

:+1: :alkis:

hotmail sayfasında css dosyaları yüklenemediği için bozuk gözüküyor. aynı durum flickr, wikipedia, cnet gibi büyük sitelerde de var.

evet arkadaşlar meb tarafından msn mail ve microsoft güncellemeye filtreleme olasılığı yüksek. neden mi.
malum geçenlerde okullara yazı geldi internetten program vs indirmeyin diye. galiba telekomun meb e verdiği çıkışlar ya doldu ya da dolmak üzere. o yüzden ellerinden geldiğince update lerde dahil olmak üzere engelleyeceklerdir.

MSN Live Mail ile gelen e-mail programını kurun %100 çalışıyor. Ekler filan indirmede sorun çıkarmıyor

valla bu hotmail çıldırtacak beni
okulda kimse giremiyor
diyorum arkadaşlar meb filtre koymuş
girilmiyor ama inanmamış gözlerle bana bakıyolar...

md4483' Alıntı:
diyorum arkadaşlar meb filtre koymuş
girilmiyor ama inanmamış gözlerle bana bakıyolar...

İnsanın en sinir olduğu durumlardan birisi. Senin yaptığın tespite inanmamaları..İnanmamalarından ziyade başka bir alternatif ortaya koymayarak öylece inanmamaları :)

enestar' Alıntı:
MSN Live Mail ile gelen e-mail programını kurun %100 çalışıyor. Ekler filan indirmede sorun çıkarmıyor
Evet %100 olmasa da (yani bazen sunucu istemci arası eşitlemede hata veriyor) alıp okuyabiliyoruz Live Mail ile mesajları.. Ek programlar aramak yerine bunu denemelerini tavsiye ederim denemeyen arkadaşalara..

şimdilik gene en garantilisi gmail gibi görünüyor. Diğer yöntemler randıman vermedi.

Hotmail hesabını okulda kullanma (Güvenli çözüm yöntemi)

IncrediMail veya Live Mail gibi programlarla hotmail hesabını kullanabiliyorduk fakat güvenlik problemi vardı. Programı açınca bilgisayara indirilen iletiler görüntüleniyor yani birisi sizin kullandığınız bilgisayara oturup programı açsa size gelen bütün iletileri okuyabiliyordu. Mozilla Tunderbird ve startupmaster eklentisi ile hotmail sorunumuz çözüme ulaşıyor. Hemen anlatayım;

1. Önce Tundrbird indirip kurun.

2.Kurulumun son aşamasında kullanıcı adı ve şifrenizi girip parolayı hatırlayı işaretleyin.

3. Tunderbird açılacak ve iletileriniz otomatik olarak inmeye başalayacak siz bu arada ARAÇLAR > EKLENTİLER menüsüne tıklayın ve aşağıdaki eklentiyi indirip bu pencere izerine sürükleyin. Eklentiyi kurun, programı yeniden başlatın.

4. ARAÇLAR > EKLENTİLER penceresinden Startupmaster eklentisinin üzerindeki Seçenekler butonuna tıklayın. Kutucukların ikisinide işaretleyin, Change Master Password'e tıklayıp bir şifre belirleyin. Hepsi bu kadar...

Ekli dosyalar

• startupmaster-1.2-fx+tb.rar
    4.1 KB · Görüntüleme: 90
  • tunderbird2.jpg
    tunderbird2.jpg
    148.2 KB · Görüntüleme: 3,893
hocalarım, tarafımdan denemiştir...hani bizler facebook için ultra surf kullanıyorduk ya...işte o programı kullanarak hotmaile girerseniz herhangi bir sıkıntı kalmıyor....sorunsuz mail sayfasını goruntulüyebiliyorsunuz...semantic hocamın yöntemini denemedim .bilmiyorum.... ama ultrasurf ile sıkıntısız giriyorsunuz

elrond' Alıntı:
hocalarım, tarafımdan denemiştir...hani bizler facebook için ultra surf kullanıyorduk ya...işte o programı kullanarak hotmaile girerseniz herhangi bir sıkıntı kalmıyor....sorunsuz mail sayfasını goruntulüyebiliyorsunuz...semantic hocamın yöntemini denemedim .bilmiyorum.... ama ultrasurf ile sıkıntısız giriyorsunuz

sağol hocam işe yaradı ultrasurf u paylaşan arkadaşında eline sağlık

Ultrasurf ile e-postalarınızı okuyup, eklerini indirip yeni e-postalar gönderebiliyormusunuz? Bende denedim e-posta kutumu açtı ama iletileri okuyamıyorum.

Geri