Hp chpset Arızası Tamiri

Kodla Büyü

yaasinn

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Hp pavillion laptopum 2 kere chipset arızadı verdi tamir oldu. Şimdi yine aynı arızadan ekrana görüntü vermiyor. Bildiğiniz chipset değişimi yapan firma var mı kargoyla gönderirim. Bu sefer chipset onarımı değil de komple değişim tapuşsın istiyorum. Adana da bir firma tamire 230₺ değişime de 550₺ fiyat verdi.

Hocam chipset arızalarında tamirden verim alınmıyor.
Hatta bazı firmalar kısa çözümlere yöneliyor. Bunların da en fazla ömrü 3-6 ay oluyor.
Değişim yaptırmanızı tavsiye ederim...

Benim de Samsung laptopun ekran kartıyla chipset driverini her güncellediğinde ekrana görüntü gelmiyordu chipset bozuk diyip tamir olmaz diyorlardı ,sadece ısıtırız biraz çalışır sonra yine olur diyorlardı,yılda bir kez aynı şey oluyor,kargoyla ilgilenecek iyi bir firma tavsiye olunursa çok iyi olur.

aynı sorun vardı. benim kasa capslock ışığı yanıp sönüyordu açılmıyordu tamire verdim şimdilik yaptılar chipsetin ayaklarında sorun varmış temizleyip yeniiden taktılar 3 hafta falan oluyor bakalım bozulacak mı olmasaydı aliexpressden hp pavaion anakartı satan yerler var onlardan alıp komple anakartı değiştirebilirsiniz 300 tl civarıydı sanırım

Geri