HP DC 7800 Bios Şifresi Kırmak

Kodla Büyü

kenan_kss

Aktif Üye
Pilini çıkardım yinede kalkmadı başka bi yolu var mı acaba jumper de yok göremedim?

pili çıkadıktan sonra power düğmesine balı tutun elinizi (bilgisayarın fişi takılı olmasın)

hocam pil aslında kesin çözüm ama anakartına göre pil çıkarma süresi değişiyor. vaktiniz uygunsa 2-3 saat bekleyin derim.

hocam merhabalar.aynı bilgisayarın daha düşük bir versiyonun kullanıyorum.youtube'da bulmuştum ben de.bios pili resetlemiyor, anakart üzerinde yeşil bir jumper olmalı pswd yazar.bende power'ı kaldırınca gözüküyor, sata girişlerinin yanında.
bilgisayarın fişini çıkar, anakarttan jumper'ı çıkar
fişi tekrar tak güç düğmesine bas, hp yazısını görünce güç düğmesinden kapat.
jumper'ı tekrar takıp bilgisayarı başlat.
dediğim gibi youtube açma şansın varsa"how to reset/restore/remove bios password on a hp compaq dc5850" diye bir video var. aynıdır diye tahmin ediyorum.

eyrek hocam dediğiniz yöntemle şifreyi kaldırdım. :) teşekkür ederim. :) bizim okulda da "hp compaq dc5700" var.
ben format atacaktım bilgisayara açılışta CD den başlatmayı ayarlamak için biosa girmek istiyordum. şifreyi kaldırdım ama bios ayarlarında CD den başlatmak için gerekli ayarı bulamadım. bugüne kadar gördüğüm bios menülerinden farklı bu.

bios menüsü farklı olmasa gerek diye düşünüyorum.
Bilgisayar açılırken F10 ile biosa giriliyor bizim bilgisayarlarda.
Dil seçiyorsunuz. Türkçe olmadığı için ingilizce seçiyoruz
"Storage"menüsünden "Boot Order" a geliyorsunuz.
Orada IDE CD-ROM Drive gözüküyor olmalı
Yanında First, Second, Third gibi seçenekler var.
Ok tuşlarıyla First seçiyorsunuz
F10 tuşuna basarak onaylıyorsunuz
"File" menüsünden "Save Changes and Exit" seçtiğinizde bilgisayar yeniden başlıyor...

hocam bios şifresini 3 defa hatalı girdiğinizde bir kod çıkıyor mu çıkıyor ise yardımcı olabiliriz.

eyrek hocam dediğiniz kısımdan CD sürücüyü ilk sıraya aldım. gene görmedi CD yi başka bir sıkıntı var galiba. CD sağlam başka bir CD sürücü ile denemeyi düşünüyorum. yardımınız için teşekkürler.

eyrek' Alıntı:
hocam merhabalar.aynı bilgisayarın daha düşük bir versiyonun kullanıyorum.youtube'da bulmuştum ben de.bios pili resetlemiyor, anakart üzerinde yeşil bir jumper olmalı pswd yazar.bende power'ı kaldırınca gözüküyor, sata girişlerinin yanında.
bilgisayarın fişini çıkar, anakarttan jumper'ı çıkar
fişi tekrar tak güç düğmesine bas, hp yazısını görünce güç düğmesinden kapat.
jumper'ı tekrar takıp bilgisayarı başlat.
dediğim gibi youtube açma şansın varsa"how to reset/restore/remove bios password on a hp compaq dc5850" diye bir video var. aynıdır diye tahmin ediyorum.

sayenizde biosu sıfırladım fakat
siyah ekranda "2215-eit failure. va boot record read failure. ensure drive with va image is installed correctly"
hatası alıyorum. harddisk i başka pcde formatladım ve taktım. boot ayarıda yaptım ama bu hatayı veriyor neden olabilir ?

Geri