HP laptopta recovery problemi

Kodla Büyü

berra_u

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaslar merhaba.vista yuklu hp lptopta recovery yaptım. ama sonra xp kurmaya karar verdim. daha once aynı cd yle 4 bilgisayarı vistadan xp ye cevirmiştim ama benimkinde hata verdi. kurulum yapılıyor. oturum acma kısmına gelince hata veriyor acılmıyor. aynı marka aynı model başka bir hp laptopun recovery bolumu dvd ye yazdırsam benimkine kurabilirmiyim???

olur hocam. biz ev arkadaşımla aynı laptopu almıştık. onunkine benim recovery dvd'lele kurmuştuk windows'u ve problem çıkmadı. yalnız direk recovery'den dvd'ye yazdıramazsınız. başlat>progrmalar>recovery manager menüsünden dvd'ye yazdırabilirsiniz. dikkat edin yalnıza bir kere yazmaya olanak veriyor sistem.

amdturion' Alıntı:
olur hocam. biz ev arkadaşımla aynı laptopu almıştık. onunkine benim recovery dvd'lele kurmuştuk windows'u ve problem çıkmadı. yalnız direk recovery'den dvd'ye yazdıramazsınız. başlat>progrmalar>recovery manager menüsünden dvd'ye yazdırabilirsiniz. dikkat edin yalnıza bir kere yazmaya olanak veriyor sistem.

tesekkurler hocam....

Aslında değerli öğretmenlerim, dvd ye yazdırmanıza da gerek yok, herhangi bir xp format cd ile bios ayarlarından cd den ön yükleme yapın daha sonra disk bölme işlemlerine geleceğiniz zaman, recovery diski haric diğer bölümleri silin, daha sonra xp format cd sini cd rom dan çıkarın, diz üstü bilgisayarınızın güç düğmesine uzunca basın ki kapansın, daha sonra güç düğmesine tekrar basınki açılsın, işte bu sırada hp recovery devreye girer, ve bilgisayarınız fabrikadan ilk çıktığı gibi olur, dvd lere yazdırmanız fuzuli masraf olur ve üstelik dvd lerinde uzun vadeli çalışma durumları yok, bir bakmışsınız bozulmuş.... :-1:
Saygılarımla...

Geri