Hp Lazerjet 1010 Kurulumu

Kodla Büyü

Kruvazör

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selamlar Win 10 64 bit lik bir işletim sistemimiz var .

Hp Lasejet 1010 modeli bir yazıcıyı bir türlü tanıtamadım. Aygıt yönetisinde bile görünmüyor intenete birkaç yöntem vardı denedim ama başarılı olmadım. Tavsiyesi olan var mı acaba?

Hocam denetim masasından yazıcı ekle dediğiniz zaman hata mı veriyor nasıl ekleyemediniz

Usb kablonuzda sorun olmasın. Hani anlatmak istediğim bilgisayarınız yeni donanımı algılıyor mu?

Selamlar Win 10 64 bit lik bir işletim sistemimiz var .

Hp Lasejet 1010 modeli bir yazıcıyı bir türlü tanıtamadım. Aygıt yönetisinde bile görünmüyor intenete birkaç yöntem vardı denedim ama başarılı olmadım. Tavsiyesi olan var mı acaba?
Yazıcı ekle deyin ve bağlantı noktasını DOT4 001 olarak seçin. Yazıcı Listesinde Disketi Var düğmesine tıklayın ve sürücünün açıldığı dizinden yazıcı sürücüsünü bulun. HP Laserjet 3055 PCL5 i seçin ve kurun.

Ben w7'ye kurarken sorun yaşadım. Tanımıyor saçma sapan işler yapıyordu. Bende @titan1905 hocamın dediği gibi yaptım ama disketi var dediğimde HP 1010 olarak tanıttım. Şimdi çıktı alırken bastığım anda yazmıyor. Önce geleni bir sorguluyor. 10 sn kadar düşündükten sonra yazmaya başlıyor.

Sorunu okulumdaki Pardus kurulu bilgisayardan halletim. Maalesef ne denedim ise olmadı.

İlginize çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar bende bugün win10 bilgisayara tanıtamadım aygıt yöneticisinde görünüyor ama bağlantı noktalarında dot4 görünmüyor kabloda sağlam başka yazıcıya oluyor niye yapamadım acep

Ben bilgisayarı değiştirdim gayrı yine Windows 10 başka bir pcye kuruldu onu verdim

Sanırım bu linkteki ekli dosya.Biraz da kendim için ekledim.Bende de aynı yazıcı var,fakat bunu denemedim ben de.
https://support.hp.com/tr-tr/driver...driver-series-for-windows/503548/model/503519
Yazıcı ekle deyin ve bağlantı noktasını DOT4 001 olarak seçin. Yazıcı Listesinde Disketi Var düğmesine tıklayın ve sürücünün açıldığı dizinden yazıcı sürücüsünü bulun. HP Laserjet 3055 PCL5 i seçin ve kurun.
Bu ikisini uygulayın faydalı olacaktır ayrıca video

Hp’nin sitesine gidince bilgisayarın işletim sistemini otomatik tanıyıp sisteme göre driverları listeliyor. Eğer sistem win10 ise, ona uygun driver olmadığından, temel sürücüler kısmında driver göstermiyor. HP SCAN driver programını indirmenizi istiyor ki o da yine bilgisayara kurulup sistemi tarayıp tekrar HP’nin sitesine yönlendiriyor; yani iş görmüyor.

Sayfanın yukarısında farklı bir işletim sistemi için ara gibi bir bölüm var.

Win 8.1 için seçip, indirip kurunca direkt sorunsuz yazıcıyı kullanırsınız. Bu hafta aynı yazıcıyı win10 sisteme o şekilde tanıttım.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bende bugün win10 bilgisayara tanıtamadım aygıt yöneticisinde görünüyor ama bağlantı noktalarında dot4 görünmüyor kabloda sağlam başka yazıcıya oluyor niye yapamadım acep
bende bugun kurdum. dot4 görünmüyordu usb seceneği var en altta onu seçtim. hp 3055 pcl6 seçeneğini seçtim sonra win8 uyumlu indirdiğim driver gösterdim çalıştı

Geri