HTML 5 de veritabanı bağlantısı nasıl yapılır

Kodla Büyü

SiyahAdam

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Basit bir uygulama yapacam ama bir türlü beceremedim..Bir form oluşturup buradaki bilgileri saklayıp istediğim zamanda belli kriterlerle çağırabileceğim bir uygulama örneği arıyorum..

örneğin öğrencilerin adı soyadı ve aldıkları notları yazacam daha sonra bunlardan 50-70 arasında alan öğrencilerin bilgilerini çağıracam..bunu nasıl yapabilirim lütfen yardımcı olun

Yanlış biliyor olabilirim ancak HTML5 ile veri tabanı işlemleri yapamazsınız, onun için PHP, ASP, .NET teknolojiler kullanmalısınız...

s_kajmeran' Alıntı:
Yanlış biliyor olabilirim ancak HTML5 ile veri tabanı işlemleri yapamazsınız, onun için PHP, ASP, .NET teknolojiler kullanmalısınız...

ben mobil bir uygulama yapacam ve araştırdığım kadarıyla localStorage diye bir kullanım şekli var ama fazla bilgi bulamadım kullanım şekli için..gerekirse bahsettiklerinizide öğrenirim ama bana örnek kod lazım anlamak için

hocam localstorage veriyi ziyaretçinin bilgisayarında depolamaya yarar. cookie mantığına benzer. sunucuda depolamak için hocamın dediği gibi php asp vs sunucu tabanlı script kullanmanız gerekir

Parhelion' Alıntı:
hocam localstorage veriyi ziyaretçinin bilgisayarında depolamaya yarar. cookie mantığına benzer. sunucuda depolamak için hocamın dediği gibi php asp vs sunucu tabanlı script kullanmanız gerekir

tutacağım veriler çok basit veriler bunun içindemi illa bunu yapmam lazım..mesela oyunlardaki veriler gibi telefonda saklansın istiyorum biz silmediğimiz sürece..internet bağlantısı gerektirmeden..bir kod örneği veremezmisiniz buşekilde olan..php asp veya başka bişey farketmez ama html5 bağlantısı olmalı

Geri