Hükümet bombayı patlatıyor...

Kodla Büyü

zzh

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hükümet, uzun süredir tartışılan ve dershanelerin kapatılmasını öngören Dershane Yasa Tasarısını dün gece geç saatte TBMM’ye götürdü. Ancak tasarıda dershanelerin kapatılmasının yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı’nın Müsteşar hariç tüm üst düzey yönetiminin değişmesi de gündeme geldi.

4 YILLIK OKUL MÜDÜRLERİ DE GİDİYOR
Tasarı ile yine okul müdür ve yardımcılarının görev süreleri de belirlendi. Kanun yürürlüğe girdiği tarihte 4 yıl ve üzeri sürelerle okul müdür ve yardımcısı olanların, bu görevlerinin ‘hiçbir işleme gerek kalmaksızın’ sona ereceği belirtildi.

OKUL MÜDÜRLERİNİ VALİ ATAYACAK
Okul müdürü ve yardımcılarının bir okulda yapabilecekleri görev süresi 4 yıl olarak belirleniyor. Okul müdür ve müdür yardımcılarını atama yetkisi il milli eğitim müdürünün teklifi ile valiye veriliyor.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25753799.asp

dersanelerde çalışanlarda olduğu gibi milli eğitim çatısı altına alınacak. atanamayanlarda anca kpss ye çalışsın

Valla dersane ogretmenlerini meb e alacaklarsa mebteki hocalarin isi zor... kalite direkt ortaya cikacaktir.. birisi senede 5000 soru birisi omrunde gormuyor o kadar soruyu... :puhaha:

Kosovali' Alıntı:
Valla dersane ogretmenlerini meb e alacaklarsa mebteki hocalarin isi zor... kalite direkt ortaya cikacaktir.. birisi senede 5000 soru birisi omrunde gormuyor o kadar soruyu... :puhaha:

merak etmeeee.. dershaneciler de ortama ayak uydurur :)

Bunları birçoğunun dersaneyle alakası yok, resmen herkesi ben atarım benim istediğim olur demekten başka birşey değil.

sözlü sınavla öğretmen olarak atanacaklarmış,
herkesi sözlü sınava almaları lazım o zaman.
torpil olmayacağı ne malum.

dershane öğretmeni kalitelidir mantığını nerden çıkardınız anlamadım.benim gördüğüm atanamayanların buralarda çalıştıkları.kpss tabiki bir ölçü değil ancak bu neyin kalitesidir...

dershanede çalışın bir öğretmen kendi alanında uzman ancak atanmış bir öğretmen ise tarih, coğrafya, vatandaşlık, matematik, türkçe alanlarında yeterince uzmanlaşıyor yıllarca çalıştığı binlerce soru çözdüğü için. bu öğretmen KALİTESİZDİR şeklinde nasıl olurda bir yorumda bulunulur. Kalitesiz bir öğretmen varsa kendini ve başkalarını bu şekilde düşünen kişidir.

bu tasarıda da gördüğüm gibi bu hükümet siyaseti bütün kurumlara yaymakta. vali (hükümet adamı) okul müdürlerini atayan kişi olucak. ortalık akpli müdür dolucak hayırlı uğurlu olsun.

bu yasa problemlerle dolu hiç düşünülmeden hazılanıyor ve yarın birileri bunu mahkemye veriri ve faturası ağır olur.

öncelikle bu 6 yıl meselesinde açıklık yok 6 yıl çalışan bir dersanecinin aceba kaçtanesinin 6 yıl devamlı sigortası yatmıştır, ayrıca neden 6 yıl? ve sözlü mülakatta neyi ölçü alacaksınız, adam cemaatin dersanesinde çalışıyorsa bu durumda sçzlüden yüksek alma şansı ne olur, kpps ye çlışıp 10 yıldır atama bekleyenler ne olacak onlara haksızlık olmayacak mı? özel okullarda suistimallere açık örneğin bir öğretmenin çocuğu bursluluk sınavına giremiyorken bir sarrafın çocuğu bursluluk sınavına girebiliyor daha zenginle fakir ayırımını yapamayan bir devlet neyin ölçüsünü alacak.

okul müdürlerine getirlen 4 yıl idarecilere ders niteliğinde şube müdüründeki rotasyonu durduran ebs nedense okul idarecilerine farklı bir gözle bakıyor, ama ne gariptir idarecilerin çoğu ebs üyesi demekki ne yaparsan yap bu müdürler adam olmaz

toker42' Alıntı:
bu yasa problemlerle dolu hiç düşünülmeden hazılanıyor ve yarın birileri bunu mahkemye veriri ve faturası ağır olur.
Hocam ne mahkemesi yaa..? Allah aşkına bunların aksine karar verecek bir mahkeme mi var..? :shock:

Kaldırırlar öğretmenin memurluk statüsünü Kpps de devre dışı gelen dershane öğretmeni geçer MEB e... :?:

Kosovali' Alıntı:

Bir tek benim mi zoruma gidiyor KPSS geçemeyen adamların gelip yanıma ben de öğretmen oldum demesi...

A doğru ya. Ne de olsa 100 saat kurs göreni BTR yapıyorduk, kimse de alınmıyordu....

Olur olur bal gibi de olur. Yarın öbür gün çalıştığımız okullar da özelleştirilir (farkındasınızdır kapanan dershanelere bina lazım özel okul açabilmeleri için), memurluk statüsünden de çıkartılırız, öğretmenlere bölgesel anlamda farklı illere rotasyon da gelir 4-5 senede bir yer değiştiririz yerimiz yurdumuz belli olmaz.

Bunlar hep ilerde başımıza gelecek şeyler arkadaşlar. Ona göre kendimizi kollayıp geleceğimiz için bir yedek plan yapmaya ihtiyacımız var hepimizin.

yaşasın dersaneler kapanacak kapanmalı da zaten diyenler bile bu tasarıyı görünce tututu :+1:

Bu hükümetin dersane kapatma olayında da müdür atamalarında da yapmak istediği açık açık ortada torpilsiz yöneticilik bittiiiiiii.... Geçmiş olsun

:verymad: dersane tasarısı bahanesiyle yine yine yine eğitim sistemiyle oynama lar bırakın da millet bi eğitim öğretimi düşünsün sürekli meslekleriyle oynamaktan usanmadılar

ordinaryus' Alıntı:
toker42' Alıntı:
Hocam ne mahkemesi yaa..? Allah aşkına bunların aksine karar verecek bir mahkeme mi var..? :shock:

mahkemlerde kafayı yedi, yükse lisanstan dolayı mahkemeyi kzanada var kaybedende var. kazanıpta tekrar iptal edilende var. yakın zamanda yaşanan sbs ayrı bir rezillik. daha adam gibi bir sınav bile yapmayan MEB her yıl değişiklik yaparak eğitime kalite vereceğini mi zannediyor.

akıllının biri yazmış dersanedeki öğretmenler çok kaliteli milli eğitime gelirlerse diğer öğretmenler rahatsız olur diye bence en çok onlar sıkınıt çeker öğretmenin elindeki malzeme kötü olunca istersen profosör getir ne yazar.

toker42' Alıntı:
ordinaryus' Alıntı:
toker42' Alıntı:

mahkemlerde kafayı yedi, yükse lisanstan dolayı mahkemeyi kzanada var kaybedende var. kazanıpta tekrar iptal edilende var. yakın zamanda yaşanan sbs ayrı bir rezillik. daha adam gibi bir sınav bile yapmayan MEB her yıl değişiklik yaparak eğitime kalite vereceğini mi zannediyor.

akıllının biri yazmış dersanedeki öğretmenler çok kaliteli milli eğitime gelirlerse diğer öğretmenler rahatsız olur diye bence en çok onlar sıkınıt çeker öğretmenin elindeki malzeme kötü olunca istersen profosör getir ne yazar.

hocam kesinlikle size katılıyorum. dersanelerde bile belli bir derecenin altında kalan sınıflara sallama bir eğitim verilir.

Kosovali' Alıntı:

Hocam nerde çalıştığınızı merak ettim ve Bakış açınıza hayran kaldım.
Bir anda Meb de çalışan öğretmenlerin hepsini aynı kefeye koymanız çok acı bir durum.
Öğretmenlik sadece deli gibi soru çözme alışkanlığı kazandıran bir meslek dalı değildir. Bunu size öğretecek değilim. Hele ki karşımdaki bir öğretmen ise.
Öğretmenlik öğrencileri her anlamda hayata hazırlayan bir meslektir.
Ama gel gör ki büyüklerimiz ve sistem öğretmenlik mesleğini ayaklar altına aldığı için maalesef meslek saygınlığını yitirmiştir.
Emin ol Meb de çalışan çoğu öğretmenimiz mesleklerinde başarılı kişilerdir.
Fakat Meb de öğretmen başarıları reklam edilmediği için bunları göremezsiniz.

Lafın kısası kendinizi yetersiz hissediyorsanız tavsiyem dershane öğretmenleri gelmeden kendinizi geliştirmeye başlayın. ;)
Saygılar...

Bundan sonrası için test,soru çözme,şu kadar net çıkarma olayı da tarihe karışır gibime geliyor.Üniversiteye giriş sınavsız olacak, okul notlarına yada sanat ve spordaki başarıya göre Amerikadaki gibi değerlendirilecek.Sadece öğretmen artık okulda biraz daha zorlanacak yasalarla kuşatılıp mevcut düşürme durumuna gidilebilir.Ben bakan olsam şu emekli maaşını artırır erken emekliliği teşvik ederim.Şu anda bir sürü 60'nı geçmiş ilçe mem müdürü,okul müdürleri,öğretmenler var ve kimse emekli olmuyor.Genç taze kan lazım mebe.

bi ülkenin EĞİTİMİNE-HUKUKUNA-YARGISINA-ORDUSUNA-POLİSİNE el birliği işte böyle s......lır!!! (bknz. işadamı mehmet cengiz )hatta milletin ...sına da ........ :alkis: ülkenin 3. dünya ülkelerine dönmesinde emeği olanlara teşekkürler..

Kosovali' Alıntı:

dershane öğretmenlerinin sizinle bir kalite farkı yaratacağı kesin.

Geri