Hyundai Accent Era Düşünüyorum

Kodla Büyü

yusufsemi

Site Gezgini
Hyundai Accent Era 2006 -- 2010 Düşünüyorum Ne dersiniz. Nasıl bilirsiniz bu arabayı. Kullananaız var mı?

Bir de Motor olarak 1,4 ve 1,6 versiyonları var. Hangisini tavsiye edersiniz....

Dizel alınacaksa sıfır km alın. İkinci elde hangisi temizse onu alın. 1.4 1.6 çok önemli değil ABS mutlaka olsun ama.

hocam 1.4 ile 1.6 arasında tüp taktırırsan fark olur. ben de oldukça fazla araştırdım. arkadaşımda tüplü 1.4 var. bana alacaksan 1.6 yada dizel al diyor. 1.4 ün uzun yol performansından memnun değil.tabi son karar senin hocam. bana sorarsan era bu zamanın memur arabası :) hayırlısı olur inşallah...

bende dizel düşünüyorum sıfır oto. vites dün aracı showroomda gördüm team 1.5 dizel modelinin iç donanımı hiç hoşuma gitmedi işçiliği kötüydü.Birde şunu sorucam malum istanbul da dur kalk çok oluyor rampalarda oto. vites olunca araba geriye kaçmıyor diyolar doğrumu istanbul trafiğinde önemli benim için....?

era team 1.5 dizel bence sınıfı içersinde o paraya alınacak en iyi araba. Muadillerine bakarsan Albea/Logan/Symbol içinde gayet güzel. Tamam içi sert plastik ama sen sınıfındaki diğer araçlar ile karşılaştır. Bir golf, jetta veya focus ile karşılaştırma. Bende Abs Çift Hava yastıklısı var. Gayet memnunum 3 yetişkin yarı dolu bagaj 100 km 4.6 Lt (100 km/s sabit hız) yakıyor. yokuşta kalkış desteği varsa araba geriye doğru kaçmaz. Zaten manuel vitesli arabaya alışınca onda da geri kaçırmazsın. Eğer otomatik vites alma niyetin bundan dolayı ise bence gereksiz bir seçim olur.

bende toyotayı hiç tavsiye etmiyorum mercedes yada bmv tavsiye ediyorum.....
arkadaşım toyotanın sedan dizel 100 km de ortalama 5 litre mozat harcayan klimalı abs li servis ve yedek parçası ucuz olan ve 30 bin liranın altında sıfır km olarak aracı varsa söyle bizde onu alalım...

era taksi olarakta sık kullanılan bir araç, taksiciler kullanıyorsa vardır bir bildikleri. 1.4 ün ne vergi nede yakıt olarak hiçbir avantajı yok, benzinli alacaksanız 1.6 tavsiyemdir. Dizel olacaksa kesinlikle sıfır alın, dizelin 2.eli alınmaz çünkü...

Hyundai era dizellerde motor pompası arızası çıkıyormuş diye duydum.
2000-2002 Seat toldeo veya 2000-2003 volkswagen bora comfortline modellerini tavsiye ederim :+1:

yusufsemi' Alıntı:
Hyundai Accent Era 2006 -- 2010 Düşünüyorum Ne dersiniz. Nasıl bilirsiniz bu arabayı. Kullananaız var mı?

Bir de Motor olarak 1,4 ve 1,6 versiyonları var. Hangisini tavsiye edersiniz....
bir hundayı uzmanı olarak. 0 km al derim. dizel olsun derim. 1.6 sını al derim dizel ise tabiy 1.5 al derim alabilirsen full paketini al derim, güle güle kazasız günlerde kullan derim...

1 yıldır 1.6 benzin era kullanıyorum sıfır almıştım. arabadan her hangi bir sıkıntım yok, çok iyi bence tabi parasına göre. herkes haklı olarak toyota ve wv tavsiye ediyor ama en ucuz arabası 34.000 den başlıyor. era parasının hakkını veren bir araç bence hocam alırsan dizeli al olmadı 1.6 benzinli al.

hocam alacaksan ya alman ya da japon arabası olacak boşver bence hydundaiyi.... vw polo,toyota yaris, ya da ford fiesta öneririm

hyundai accent era select otomatik vitesi brc tüplü 2009 model bir araç aldım bir ay kadar önce. 1.6 motor doch motor denen bir sistem kullanıyorlar. Araba hafif rampalarda geri kaçmıyor çok dik olduğunda biraz salıyor kendini. ama 2 ve L vites seçenekleri var. Onlarda daha kararlı duruyor. Otomatik vites tavsiye ederim. Hyundai klasik sistem otomatik vites kullanır. Yakıtı normale göre biraz daha fazladır ama diğer otomatik vites çeşitlerine göre daha az arıza yapar. Servisi ve parçası ucuzdur. 15.000 bakımını bugün yaptırdım. 215 standart ücreti var.

Özetle şimdilik memnunum ön yargılarım vardı bu araca karşı ancak şimdi kafam rahat. 25.000 TL civarı bir para vermiştim.
Her şeyden öte en güzel araba kendi arabandır. :)

era 1.5 dizel model 110 beygir..
240 Nm torque var arabada..
bastı mı uzuyor yani..
ve bu kadar seriliğine rağmen ş.içi 5.5-6-4 lt arası yakıyor..
tavsiye ederim..
ben de düşünüyorum..

Geri