Hyundai Era Otomatik Vites Arabayı Nasıl Bilirsiniz ?

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar kızkardeşim için otomatik vites araba almayı düşünüyoruz, kendisi çalışıyor ilk arabası olacak Hyundai era lar nasıldır ? otomatik vites düşünüyor, geri kaçırma falan varmıdır ? şanzuman problemi falan varmı ? kullanan arkadaşlar tavsiye edermi ? çok kararsız kaldık, opel astra triptonik veya fiesta falan da düşünüyorum ama onlarda 2004-2005 alınabiliyor o paraya, 2010-2011 era almak daha mantıklı değilmidir ? birde 1.4 motor la 1.6 motor farkı çok varmıdır era larda ? cevaplar için şimdiden tşekkürler

dizel otomatik ile benzinli otomatik vites arasinda sanziman olarak fark vardir. benzinlilere ziyade, dizeller daha cok sanziman sorunu yasar. bende era dizel otomatik var. 14 bin kilometrede. vites gecisleri zamanla hissediliyor. geri kacirma normalde yok ama yokus diklestikce kaciriyor pek tabi. sanziman sorunu konusunda hyundai otomatikler cok sikintili degil. sehir icinde bi depo ile 400-450 km yapiyor (istanbul ici), sehirler arasi bu yaz bi depo ile 850 kim yaptik.

Hyundai otomatik tavsiye etmiyorum hocam, accent otomatik aldık arkadaşa sonra pişman olduk..

hocam ne gibi bir sıkıntısı vardı ? ustalarda genelde onu tavsiye ediyor

tam otomatik sanzimanlar az sorun verir. lakin 4 vitesli oldugu icin cok yakar. dizel araclar fazla guc urettigi icin sanziman sorunlari her zaman olasi. memnun olmamasinin iki sebebi olabilir. 1- sehirici yakit tuketimi 2- suspansiyon(ki tum eracilarin ortak sorunu, fazla yumusak)

soyle de birsey var. yari otomatik sanzimanlarin sorunsuz olani yok gibi. hele ki dizel icin. en iyi diye gecen dsg'li wv ve seat'lar servisten cikmaz adeta. mevzu sorunsuz otomatikse hyundai o konuda basarilidir. ama cok yakar, onu da goze alacaksin.

hocam vites geçişlerinde sorun oluyor yaklaşık bir saniye kadar sanki boşa alıp ara gaz veriyor.. bahsettiğim araba 2002 model ama onu görünce soğudum ben.. 97 honda civic otomatik kullunıyorum ben hiç bir sorun yaşamadım daha..

Birçok yarı otomatik şanzımanlı araç denedim az yakacağını bildiğim halde ileride sorun yaşamamak için tam otomatik era aldım.
Benzinli tam otomatikler genelde sorun çıkarmaz.
Düz bir yerde yaşıyorsanız 1.4 yeterli olur, ama inişi çıkışı bol biryerse 1.6 daha iyi olur.

Önceki araç dizel olunca tüketim olarak kıyas yapmamak gerekiyor yoksa arabaya binemeyiz.
Tork konvertörü olduğu için çok dik yokuşlar harici geri kaydırmaz.

Bu arada araç için ayırdığınız bütçe nedir?

kaybil' Alıntı:
hocam vites geçişlerinde sorun oluyor yaklaşık bir saniye kadar sanki boşa alıp ara gaz veriyor.. bahsettiğim araba 2002 model ama onu görünce soğudum ben.. 97 honda civic otomatik kullunıyorum ben hiç bir sorun yaşamadım daha..

o zaman sen hic cift kavramali kullanma. bi iki sanziman haric tum cift kavramalilarda vites gecisleri daha cok hissedilir.

Geri