işin içinden çıkamadım bir el atsanız...

Kodla Büyü

deryalı

Üye
labımdaki tüm bilgisayarlara netsupport kurdum sorun yoktu bir bilgisayar dışında
sorunlu olan bilgisayara ev ve küçük işyeri ağı kuramadım çünkü...
ayrıca labda internet yok sınırlı bağlantı yada bağlantı yok diyo elle ip vereyim dedim varsayılan ağ geçidi yok
bende bugün modemi açtım kapattım ayrıca modemle switch arasındaki bağlantı kablosunu çıkarıp tekrar taktım
sınırlı bağlantı yine devam ediyor
ama sorun şurda şimdi netsupportla sadece 1 bilgisayarı görebiliyorum diğerlerini neden göremiyorum yardımcı olur musunuz...

hocam elle verdiğiniz ipleri modemin ip aralığı içinde vermelisiniz. yani 192.168.1.100 gibi internet içinde alt ağ maskesi numarası modeme giriş yaptığınız numara olmalı ör.192.168.2.1 gibi neti böyle sağlarsınız
kısaca 1. pc den itibaren
192.168.1.101
255.255.255.0
192.168.2.1

diğer dns de
192.168.2.1 olabilir

netup içinde eğer otomatik görmüyorsa pcleri öğrenci pclerinin ip nolarını elle girebilirsiniz

peki modemle uğraştıktan sonra sadece 1 bilgisayarı görmemin sebebi ne olabilir modem ayarlarında bir değişiklik yapmış olmam söz konusu olabilir mi çalışma grubundada sadece bağlandığım bilgisayarı görüyorum bu arada

netsupportta tek bilgisayarı görüyorsanız, bu olay elle sabit ip adresi verdikten sonra gerçekleştiyse. netsupporttaki görmeyen istemci lere sağ tıklayıp yeni ip leri vermeniz gerekebilir.

Geri