işte okulumuzun yeni flash sitesi....

Kodla Büyü

zlatanibo

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Uzun zamandır uğraştığım projemdi biraz farklı bişeyler olsun istiyordum nihayet bitirdim, tamamen flashta yaptım ve içeriklerin büyük bir kısmını XML'den çekiyor arkadaşlar, görüş öneri ve yorumlarınızı bekliyorum benim için sizin görüşleriniz önemli...

http://www.saratli.meb.k12.tr/

emeğinize sağlık güzel bir site olmuş yalnız oyunlar fotoraf albümü ve bahçe gezintisi çok ön planda gibi

haberler bölümünün çözünürlük kötü olmuş hocam, ayrıca ağacın da arka planını düzgün temizlenmemiş. Yine de çok emek harcamışsınız elinize sağlık.

emeğiniz çok hocam elinize sağlık ama
resimler özellikle çok kalitesiz iyi temizlenmemiş.Hele uçağın arkasındaki yazan okul adı çok fena
23 nisan panosuda yine bide şu meb logoları tepede olmamış bence
yani güzel işe turp sıkmış biraz

site genel olarak güzel,
bunu bilgisayar öğretmeni değilde başka biri yapsaydı çok güzel derdim,
ama bizden beklenti daima yüksek olduğu için bazı noktaları eleştireceğim amacım yapıcı yaklaşmak yaptığınız işe, emeğe saygısızlık yapmak değildir.
bu gibi eleştirilerin daha iyiye yönelteceğini düşündüğüm için,
-Görseller kalitesiz, yaptığınız işi arka planda bırakıyor,
-sayfadaki gerçek resimlerle çizimler karıştırıldığı için bazı bölgeler emanet duruyor, bence çizim kullanın.
- açılış sayfası boş geliyor karşılama ekranında etkinlik, duyuru vs. olsa güzel olur,
bunlar kendimce görüşlerimdir. emeğinize sağlık diyorum.
bakınca ilk çalışmanız gibi görüntü var ama ilerleyen zamanlarda çok çok daha profesyonel çalışmalar yapacağınız görünüyor.
çalışmalarınızın devamını dilerim

celikumit' Alıntı:
site genel olarak güzel,
bunu bilgisayar öğretmeni değilde başka biri yapsaydı çok güzel derdim,
ama bizden beklenti daima yüksek olduğu için bazı noktaları eleştireceğim amacım yapıcı yaklaşmak yaptığınız işe, emeğe saygısızlık yapmak değildir.
bu gibi eleştirilerin daha iyiye yönelteceğini düşündüğüm için,
-Görseller kalitesiz, yaptığınız işi arka planda bırakıyor,
-sayfadaki gerçek resimlerle çizimler karıştırıldığı için bazı bölgeler emanet duruyor, bence çizim kullanın.
- açılış sayfası boş geliyor karşılama ekranında etkinlik, duyuru vs. olsa güzel olur,
bunlar kendimce görüşlerimdir. emeğinize sağlık diyorum.
bakınca ilk çalışmanız gibi görüntü var ama ilerleyen zamanlarda çok çok daha profesyonel çalışmalar yapacağınız görünüyor.
çalışmalarınızın devamını dilerim

Evet hocam ilk flash çalışmam çok profesyonel bişey olmadığının farkındayım önerileriniz için teşekkürler ancak görseller derken hangilerinden bahsediyorsunuz?

uğraşmışsınız ama görselleri düzgün olmayınca emeğiniz yazık olmuş. personel bilgisi etkinlikler vb bilgiler sabit değildir sanırım..

Naçizane fikrim gereksiz...

Hem meb okul sitelerini ortak bir şablona çevirmeye hazırlanıyor. Hem de meb bağlantısıyla böyle siteleri açmak bir hayli sıkıntılı...

Emek vermişsiniz tabi, elinize sağlık...

ibo güzel tasarlamışın. :alkis: Tebrikler. Kadromuz bölümünden eski sınıf arkadaşım olarak seni görünce şaşırdım. Tesadüfe bak. :)
(Balıkesirli)

Grafik kısımlarının birbiriyle entegrasyonuna biraz daha çaba harcarsanız sanırım daha iyi olacak.
Fikir hoş,emek vermişsiniz,emeğinize sağlık ...

hocam eline sağlık, bana kalırsa arkadaşlar flash miladını tüketmek üzere özellikle mobile alanda güncelleme yapmayacağını duyurup ve ardından oyun geliştiricilerden 50.000 doları geçen projelerden telif ücretleri istemeleri beni bu düşünceye sevk etti. belki iyi en baştan kodlanarak yapılacak bi optimizasyon kurtarabilir ama.

XML den güncellenebilen Flash okul sitesi-
İşte olması gereken bu.Çok güzel olmuş hocam.Arka plan manzarası çizim olabilirdi önemli değil.Son derce mükemmel.Olmayanı yapmışsınız. XML Flash bir site bence cms (İçerik Yönetim Sistemi )gurubuna girer.
Helal olsun hocam.

Hocam çok güzel olmuş emeğine sağlık.
Ama flash artık ölüyor gibi
bundan sonra HTML5 css3 jQuery gibi teknolojiler gelecek diyorlar

Hocam eline sağlık gayet güzel olmuş elbette eksikleri var ama eminim ki sende farkındasın eksiklerin zamanla daha iyilerini yaparsın. Vesselam güzel olmuş işte :D

Geri