İdare 2.sınıfı açmak istiyor nasıl engel olabiliriz

Kodla Büyü

mc63

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba.
Bölümde 6 kişiyiz hatta biri de idareci olacak yani 5 e düşeceğiz idare fazladan kayıt almış bu sefer bilişim 2 sınıf olsun diyor 9.sınıflarda.
Sorum şu ki yeni 9 larda şube açarken öğrenci tercihleri ne göre mi açılıyor, okulun idaresine mi bırakılmış. bunlardan tercih alınmadan 2 sınıf açmak ta mantıksız ama şimdi normalde hangi öğrenciye sorsa bilişim ister ama bizim için 2 sınıf da baya sıkıntı olacak bu konuda yeni yönetmelik vs de göremedim idareyi caydırmamız lazım tavsiyeniz nedir?

Hocam yanlış anlamayın bilmediğim için soruyorum; ikinci sınıfın açılması sizi neden ve nasıl sıkıntıya sokacak? (Art niyet yok, sadece soru)
Bu soruyu şundan soruyorum; malum ülke genelinde norm sıkıntısı yaşaıyoruz. Yer değiştirmeler bırakın ilden ile, ilçelerde de fazlalık oldu.
9.sınıflardan bölüm derslerinin olması bence branşımız için bir umut. Eski parlak günlerimize döneriz diye düşünüyorum.
Not: Sorunuza cevap veremeyip farklı bir soru sorduğum için de kusura bakmayın.

Estağfurullah hocam proje okuluyuz öğretmen il içi veya dışıyla gelmiyor il dışından biri seçti iptal ettiler yani bizim okula gelmek baya zor. 9 lara iki sınıf açarsak bu pandemi sürecinde 35 kişilik sınıflara tek kişi girmek durumunda kalabiliriz o yüzden. Öğretmen olsa gerçekten açacağız istesek te ancak görevlendirmeyle oluyor 1 yıllık onu da istemiyorlar genelde. Okul çok merkezi geleni gideni çok o sebeple pek seçilmek istenmeyen bi okul

9. sınıfların alan seçimi için takvim yayınlandı. 4 eylül'e kadar idare alanların kontenjanlarını girecek, öğrenciler tercih yapacak, nihayetinde 2 Ekim'de de süreç sonlanacak.
Kontenjan meseleleri okuldaki kontenjan ve kayıt belirleme komisyonu tarafından karar bağlanır. Ancak şöyle de bir durum var, belirlenecek kontenjan sayısı şu an kayıtlı öğrenci sayısından az olamaz. Bu durumda alanların şube sayıları artırılabilir.
Siz şöyle bir şey yapabilirsiniz 25 kişilik 2 şube oluşturursanız iyi olur diyebilirsiniz. Laboratuvar ve öğretmen durumlarınızı bilmiyorum ama bir yerde idarenin istediğini kabul etmek zorunda kalabilirsiniz.

hocam konuda belirttiğin şeylerin hemen hepsi bizde mevcut. Kontenjan sayıları toplantıda belirleniyor ama ilçede sayı artışlarına göre sayılar artabilir, bizde de fazladan 1 sınıf açıldı 22 saat ders çıktı bizde ücretli öğretmen istedik, norm 7 den 8 e çıktı. 4 kadrolu öğretmen 4 ücretli var ve proje okuluyuz öğretmen gelmiyor 4 senedir, neresinden tutarsan elinde kalıyor

hocam konuda belirttiğin şeylerin hemen hepsi bizde mevcut. Kontenjan sayıları toplantıda belirleniyor ama ilçede sayı artışlarına göre sayılar artabilir, bizde de fazladan 1 sınıf açıldı 22 saat ders çıktı bizde ücretli öğretmen istedik, norm 7 den 8 e çıktı. 4 kadrolu öğretmen 4 ücretli var ve proje okuluyuz öğretmen gelmiyor 4 senedir, neresinden tutarsan elinde kalıyor
4 ücretli mi? Okulunuz il dışı tayinlerde açık gösterilmiyor mu hocam?

Sene başı toplantısında oluşturulan kontenjan belirleme komisyonu alanların kontenjanlarını belirler.
Alanların öğretmen ve laboratuvar/atelye durumuna göre kontenjan belirlenmeli.

Bizde de hepimizde olduğu gibi 9.sınıf öğrenci sayısında patlama oldu.
Biz seneye ve sonraki yıllara bu sayıları bulamayacağımız için normu şişirmemek adına çok fazla kontenjan girmedik.
Norm fazlası olan alanlara daha fazla kontenjan ayırmak daha mantıklı olacaktır.

Meslek liselerinin proje okulu olması konusunda bir dezavantaj da bu tayin işi oldu. Bu okullar sadece il içinden istekli öğretmen varsa tayin olunabiliyor. Ayrıca il içi tayin ve mazaret tayinlerinde norm olsa bile açık gösterilmiyor.

Meslek liselerinin proje okulu olması konusunda bir dezavantaj da bu tayin işi oldu. Bu okullar sadece il içinden istekli öğretmen varsa tayin olunabiliyor. Ayrıca il içi tayin ve mazaret tayinlerinde norm olsa bile açık gösterilmiyor.
Benim anlamadığım proje okullarını artık çoğu zümremiz biliyor. Bırakın, açık gösterin yazmak isteyen gelsin yazsın, çalışsın. Yani tayinle gelenle, görevlendirme olan arasında çok mu fark oluyor..

Benim anlamadığım proje okullarını artık çoğu zümremiz biliyor. Bırakın, açık gösterin yazmak isteyen gelsin yazsın, çalışsın. Yani tayinle gelenle, görevlendirme olan arasında çok mu fark oluyor..
Hocam olay şu bu proje okulları tayinlerde kapalı. İhtiyacı olan okul müdürü ile konusacaksiniz araya adam sokacaksiniz eğilip bukuleceksiniz. Adaminiz güçlü ise müdür eğilip bukulecek. İşiniz olacak. Burada bi arkadaş müdürle konuşuyor müdür de diyor ki doğudan bi abimizin kızı gelecek diyor. Proje okulu= torpil okulu.

Geri