Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

İdareci İl İçi Atamada Kendi Okuluna Tayin İsteyebilir Mi?

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında ibrahim_hoca tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. ibrahim_hoca

ibrahim_hoca Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar malum il içi tayinler açılacak. Acaba idareci il içi atamada kendi okulunda norm varsa buraya tayin isteyebilir mi? Mümkün olması gerekse de yapılamayacağı konusu dillendiriliyor. Daha önce bu durumu yaşayan ya da yaşandığına şahit olan var mı bunu soracaktım. Şimdiden teşekkürler.

2. isikayhan

isikayhan Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Evet mümkün
    Eski çalıştığım okulda bir müdür yardımcısı böyle yapmıştı
    Branşı Türkçe idi, boş norma atandı. Ama ondan daha yüksek puanlı biri isteseydi herhalde olmayacaktı

3. yumakli

yumakli Seçkin Üye Seçkin Üye

okulunuzda bransinizda boş norm varsa iliçi tayin istemeden dilekce verip okulunuza öğretmen olarak atanabilirsiniz.

4. ibrahim_hoca

ibrahim_hoca Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam il istifa kabuletmiyor.

5. html99

html99 Seçkin Üye Seçkin Üye

Bu iş bi yönetmelikle engellemişti sanırım hocam. Eskiden oluyordu, artık bu şekilde olmuyor

6. isikayhan

isikayhan Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Son çıkan yönetmenliğe göre mümkün:

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/02/20210205-1.htm

Yöneticilik görevinden ayrılma

MADDE 37 – (1) Yöneticilik görevlerinden istekleri üzerine ayrılanlar, bulundukları eğitim kurumunda alanlarında boş norm kadro olması ve istemeleri hâlinde bu eğitim kurumuna; aksi durumda ise öncelikli olarak kadrolarının bulunduğu ilçe içerisinde durumlarına uygun bir eğitim kurumuna, ilçe içerisinde durumlarına uygun norm kadro bulunmaması halinde ise il içerisinde istekleri de dikkate alınarak alanlarında boş norm kadro bulunan eğitim kurumuna öğretmen olarak atanır.

(2) Yöneticilik görevlerinden, aile birliği, can güvenliği, sağlık durumu mazeretlerine veya alan değişikliğine bağlı yer değiştirenler, üst yöneticilik görevine görevlendirilenler ve 36 ncı maddenin dördüncü ve beşinci fıkraları ile 39 uncu maddenin ikinci fıkrasına göre öğretmenliğe atananlar hariç olmak üzere, dört yıllık görev süreleri dolmadan herhangi bir nedenle istekleri üzerine ayrılanlar, ayrıldıkları tarihten itibaren yazılı sınav başvuru tarihinin son günü itibarıyla aradan bir yıl geçmeden yönetici olarak görevlendirilmek üzere başvuruda bulunamaz.

html99 bunu beğendi.
  7. html99

html99 Seçkin Üye Seçkin Üye

Doğrudur hocam, idareci olmadığım için yakın takip ettiğim bir konu değil. Bilgi için teşekkürler

isikayhan bunu beğendi.
  8. mdelier

mdelier Site Gezgini

İdaresinin il içi atamayı beklemesi gerekmez. Ayrılmak istediği tarih ne olursa olsun kendi okuku da dahil tayin isteyebilir.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal