İdareci istifa ettiğinde toplam ders saati hesaplaması nasıl olur ?

Kodla Büyü

forzabilisim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hocalarım bilen arkadaşlar yorum yaparsa çok sevinirim. İdarecilikten istifa edip kendi okulumda kalmayı istiyorum.Şöyle anlatayım ,idarecinin girdiği ders saati istifa edildiğinde toplam ders saatine katılır mı yoksa norm güncellemelerinde ihtiyaç 0 olduğunda kendi okulu tercihe açılmazmı .Örneğin 2 saat bilişim dersine ben giriyorum 8 saat başkası istifa ettim norm güncellemesinden sonra norm olur ve okulumda kalırım.Benim sorum 6 saat benim girdiğim 4 saat başkası derse girdiğinde norm güncellemelerinde norm 0 olur istifa ettiğimde gene 10 olarak hesaplanır da kendi okulumda kalabilirmiyim .

Güncelleme sonrası norm saatleri değişir. Ama bildiğim idareci istifa ettiğinde istediği taktirde okulunda kalabiliyor. Norma bakılmaksızın. Daha sonra norm fazlası işleri oluyor. Kesin bilgi değil benim bildiğim

norm güncellemesinde norm fazlası ortaya çıkar muhtemelen. o durumda da hizmet puanına bakılır. biriniz norm fazlası durumuna düşebilir.

branşınız bilişim diye diye düşünelim. okulda bilişim öğretmeni normu 1 ise ve mevcut öğretmen var ise, istifa ettiğinizde okulunuzda kalma şansınız yok. hizmet puanınız yüksek olsa bile. okulda ihtiyaç varsa kalabilirsiniz ancak. aksi takdirde başka bir okula öğretmen olarak atamanız yapılır.

Siz istifa ettiğinizde eğer okulda boş norm varsa kalabilirisniz, bir norm var ve bir öğretmen varsa siz kalamazsiniz.
Diğer sorduğunuz soruya anladığım kadarıyla cevap vereyim; norm belirlenir iken o branşta okulda idareci varsa onun girdigi o alanın dersleri norm saatinden düşülür. Varsayalalim meslek lisesinde çalışıyorsunuz ve 6 saat bilişim dersine giriyorsunuz ve sizin 6 saati düşünce 78 saat ders kaldı norm ne oldu bu durumda 2 öğretmen oldu. Ama siz sene başında istifa ettiniz diyelim 6 saat bu 78 saate eklendi ve 84 saatle 3 öğretmen normu oldu ve sizde okuldaki 3. Öğretmen oldunuz ise okulda kalabilme şartları oluşur.

hocam istifa ederseniz okulunuzda öğretmen ihtiyacı yoksa kendi okulunuzda kalamazsınız.sizin ders saatiniz de toplam ders yüküne ilave edilir.istifa ettiğimde norm açıktı ve okulda geçici görevle çalışan bir öğretmen vardı.kadro dolmadığı için işlemlerimi elden takip edip kendi okulumda kalmıştım

okulda hangi branş olursa olsun eğer branşın normu dolu ise idarecilikten dönen kişi puanı ne olursa olsun norm fazlası oluyordu eğer değişiklik olmadı ise. idarecinin girdiği ders saatine bakılmaz toplam ders saatine bakılır norm hesaplarında.

Okulumda bilisim ogretmeni yok arkadaşlar.Ekimde Normlar guncellenirken idarecinin girdigi ders yuku toplam dersten dusulup norm hesaplaniyo ben 4 saat derse giriyorum diger ders yuku 4 boyle olunca kontejjan meb te norm 0 gozukuyor .İstifa ettiğimde ders yuku 8 olarak hesaplanır da norm 1 olur mu ben okulumda kalabilirmiyim diye sordum.

Hocam bu olay müdürün elinde siz istifa edeceginizi söylerseniz sene başında norm hesaplanırken sizin 4 saati normdan düşmez, sizi okulda tutmak isterse istedigini yazar. Aranız iyi değilse resmi olarak normlar hesaplanana kadar siz istifa etmemiş olursanız sizin 4 saati eklemez.

Okulumda bilisim ogretmeni yok arkadaşlar.Ekimde Normlar guncellenirken idarecinin girdigi ders yuku toplam dersten dusulup norm hesaplaniyo ben 4 saat derse giriyorum diger ders yuku 4 boyle olunca kontejjan meb te norm 0 gozukuyor .İstifa ettiğimde ders yuku 8 olarak hesaplanır da norm 1 olur mu ben okulumda kalabilirmiyim diye sordum.
8 saatle normu 1 gösterirler. burada 6 saatle 1 norm olan bir sürü okul vardı ama maaş karşılığı dolmadığı için başka okula da görevlendirme gitme gibi bir durumunuz olabilir.

Geri