idari işlerde görevlendirme

Kodla Büyü

terkidiyar

Üye
arkadaşlar ben özür grubuyla tayin oldum.bulunduğum okulda bt sınıfı olmadığından ve de bilgisayr dersi seçmediklerinden dolayı beni maaş karşılığı olarak idari işlerde görevlendirdiklerini söylediler.Bu durum bana gelecekte sorun yaratır mı? aynı ya da benzer durumda olan var mı?

o zaman siz norm fazlasısınız hocam.... Başka okula görevlendirme isteyin tabi açık varsa

hocam zaten ders seçilmemiş, büyük ihtimal bu yüzden norm fazlasısınız...Ayrıca başak okula görevlendirme isteyebilirsiniz..Okulun sizi idari işlerde görevlendirme gibi bi hakkı olabileceğini düşünmüyorum...

Hocam siz oraya geldiniz. idare ders programı gibi ekstra bir yükle uğraşmak istemediği için böyle yapmış. sizin yapacağınız bt dersini seçtirmeniz. dilekçe verin bt dersini seçmeleri için ki idarenin fazla olan dersleri(beden müzik resim tektas vb dersleri) mecbur olarak eşit dağıtmak zorundadır. size görev verme yetkisine sahip ancak ders vermeden tutupta memur gibi çalıştırma yetkisine sahip değil. büyük bir suç işliyorlar. Bu konuyu Milli eğitim ile konuşacağınız gerekirse orayada dilekçe vereceğiniz söyleyin. bu durumu düzeltmek zorunda kalacaklar hemde kuzu kuzu :+1: .

alideniz2000' Alıntı:
hocam durum şu.
okulun normunda bilgisayar öğretmeni açığı var.
yani okulun bilgisayar öğretmenine ihtiyacı var.

lakin daha önceden bilgisayar öğretmeni olmadığından,
seçmeli ders olarak bilgisayar seçilmemiş.

bu durumda bu dönem için,
isterseniz başka okullarda görev alabilirsiniz.
ya da maaş karşılığı okulunuzda çalışırsınız.

son seçenek de şu;
isterlerse il milli eğitimden,
formatör öğretmen olarak EK GÖREVLENDİRME, çıkarabilirler.
derse girip girmediğiniz de sorun olmaz, formatörler, en az sıfır, en fazla 15 saat derse girerler son yazıya göre.

teşekkürler hocam ilden de konuştuğum kişi bt sınıfı olmadığından dolayı formatör yapamayız sizi dedi.henüz göreve başlayalı 2 gün oldu.ben bu durumdan şikayetçi değilim sadece bu konuda başıma sıkıntılı bir durum gelir mi.Benim sıkıntım bu.Norm fazlası olmak korkutuyor beni açıkcası.

Norm sayıları okuldaki sınıf şubelerinin sayısına göre belirlenir bu sebeple norm fazlası durumuna düşmezsiniz. Ayrıca okul idaresinin idari işlerde görev verme yetkisi vardır.

mkarahan' Alıntı:
Norm sayıları okuldaki sınıf şubelerinin sayısına göre belirlenir bu sebeple norm fazlası durumuna düşmezsiniz. Ayrıca okul idaresinin idari işlerde görev verme yetkisi vardır.
İlginç sizden ilk defa böyle bir yorum aldım.Zor bir durum norm fazlası yönetmeliğini okudum.Tam olarak benimle alakalı bir durum bulamadım.Sonuçta seçmeli dersin seçilmemesi gibi bir durum geçmiyor.

derse girip girmediğiniz de sorun olmaz, formatörler, en az sıfır, en fazla 15 saat derse girerler son yazıya
demişsiniz bu yazıyı görmemiz mümkünmü tşk

Geri