İDEAL EĞİTİM-SEN KURULMUŞTUR...

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Re: YENİ SENDİKAMIZ KURULMUŞTUR...

Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu olsun

Ekli dosyalar

• 19mayıs.jpg
    19mayıs.jpg
    33.4 KB · Görüntüleme: 836

EK DERS ÜCRETLERİNİN 25 TL OLMASINI İSTİYORUZ.
İMZA KAMPANYASI BAŞLATIK. ARKADAŞLAR BİLGİNİZ OLSUN...

Ekli dosyalar

• ekders.JPG
    ekders.JPG
    45.7 KB · Görüntüleme: 846

Ders saatlerinin düşürülmesinde bizim derse bir şey yapmazlar
Balon bize patlamaz umarım.

Üst kademede gereksiz yer ve koltuk meşgul edenler bizim dersi de gereksiz buluyorlar . Zamanın yetkililerine anlatmamız 2 yıl sürdü Tecrübelerimle sabit

Kurslar sayesinde sanata büyük ilgi
Bakanlık, okulların, öğrencilerin sınav stresinden uzaklaşabileceği, nefes alabileceği alanlar olması için beceri derslerine yönelik bazı kurslar da açtı. Bu kapsamda, beden eğitimi ve spor derslerine 667 bin 325, drama derslerine 7 bin 193, görsel sanatlar derslerine 127 bin 707, müzik derslerine 108 bin 109, piyano derslerine 2 bin 895, Türk müziği koro eğitimi derslerine bin 774, Türk ve batı müziği çalgıları derslerine 2 bin 847, yazarlık ve yazma becerileri derslerine 4 bin 381, zeka oyunları derslerine 18 bin 494 öğrenci, iki boyutlu sanat atölye derslerine ise 5 bin 483 öğrenci başvuru yaptı.

kamudanhaber.com
Diye bir haber yayınlanmış. Acaba neden herkes bizi görmezden geliyor. BT kursları ne kadar açıldı .

Beni kursta 22 öğrenci vardı :) Oradan başlayabiliriz saymaya.

benim kisi sinde 125 vardı da
Demek ki yeterli sayıya ulaşamamışız....

Sefa Bey nasılsınız? :) Balıkesir den sevgi ve saygılar...

hocam Vallah ben hergün bu konuda kahır oluyorum . Bir zihniyet meselesi aslında
mesela okul müdürü ders ortasında çağırıyor sanki çok önemli bir şey varmış gibi hocam acil gelebilir misn in diye
yanına varıyorsun. Buyur hocam şu dosyayı kayıt demedim , şunu yazdıramadım kem küm : :D :D
ama bizim dersin varlığına gelince kurs açtırmaya bile izin yok çoğu okulda müdür istemiyormuş
işte böyle bir zihniyet ne diyeyim arkadaş ............

Merhaba arkadaşlar nasılsınız.
Tatiliniz nasıl geçiyor.
Güzel ülkemizde çok sıkıntılar oldu. Umarım bizim arkadaşlarda sıkıntı yoktur.
Herkese hayırlı akşamlar...

sendika olarak cemaat bağantımız yoksa kişisel olarak bizde bir sıkıntı yok. :)

ÖNCELİKLE EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILIMIZIN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM.

Allah'a şükür söylemlerimiz ve icraatlarımız hep bir olmuştur.

Sendikamız Siyaset,Cemaat,İdeolojik her hangi bir yapı yoktur. Bu çerçevede kurulan bir sendikada değildir. Hani bazıları diyor yaa sayının kaç diye
işte sayı birden çoğalıyorsa o zaman korkacaksın adamlar bir ayda sendika kuruyorlar bir bakıyorsun onbinlerce üyesi olmuş orada düşünmek lazım işte nasıl bir oluşumun içindeyim sorgulamak gerekiyor. Sendikamız da herhangi bir arkadaşımıza soruşturma veya benzeri bir durum yaşanmamıştır. Tüm arkadaşlarımız görevlerinin başındadır . Diğer sendikalarda üye olup masum olan tüm arkadaşlarımızında bir an önce görevlerine dönmesini Allah'tan diliyorum . Bir sendikaya üye olacak arkadaşların da gönül ve hatır için değil gerçekten araştırarak sendikalara üye olmalarını istiyorum .

Bakanlıktan isteklerimiz....

Ekli dosyalar

• STEKLERİMİZ.jpg
    STEKLERİMİZ.jpg
    110.3 KB · Görüntüleme: 351
  • ideal.jpg
    ideal.jpg
    162.7 KB · Görüntüleme: 355

İyi akşamlar herkese
Bilişim Kitabı konusunda ne düşünüyorsunuz..

Bakanlığa tavsiyemiz

Ekli dosyalar

• gonul.jpg
    gonul.jpg
    75.1 KB · Görüntüleme: 330

Merhaba arkadaşlar gördüğünüz gibi yine bizi gözden çıkardılar
Hep gelin birlik olalım diyorum ama nafile

Dersin seçilmediğini söyledi . Bazı nedenlerden dolayı kapandığını ama gelecek dönem açılabileceğini söyledi. Yaptıklarından haberleri yok bunların . Adam iki haftadır dersi kaldırdık dedi bende müdürüm dün akşam 22:00 ders seçimi yapıldı. Seçen bir sürü öğrenci var dedim. inceleyeceğim dedi...

Bende bilişim öğretmeniyim hocam dedim . Ben bu ders için ankara da eylem yapmış insanım dedim. Olayı bu kadar büyütmeye gerek yok dedi ama takipcisi olacağım dedim ....
Mağduriyetin bir an önce giderilmesini istiyoruz dedim kendisine ...

bakanlık müsteşarı muhterem bey asıl konu ile ilgilenen
Hamza beye ulaşmaya çalıştım ama yerinde yoktu

Duyuma göre bilişim teknolojileri ve teknoloji tasarım dersleri DYK dan çıkarılmış.

Nedeni ise maliye DYK ekders ödemeleri fazla oluyor diye ödeme onayı vermemiş.

Bütçeyi planlayanlarda ilgili birime sormuşlar hangi dersleri çıkaralım diye, onlarda bilişim teknolojileri ve yazılım ile teknoloji tasarım demiş.

Öylece bizim dersler DYK dan çıkarılmış.

Bu saatten sonra iş oldu bittiye gelir, yarın sistem kapanıyor.

Başta BİMER olmak üzere sesimizi duyurmalıyız. Kodlama diyorlar, gelecek bilişimde diyorlar, fatih diyorlar durum malum.

Arkadaşlar BİMER'i boş bırakmayalım. SENDİKAlarımızı boş bırakmıyalım. Herkes yazsın lütfen, dile getirsin.

Yönetmelik diyor ki, haftalık ders çizelgesinde olan tüm dersler seçilebilir. Öyle kafaya göre törpülemek olmamalı.

Show Tv WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 533 701 91 61

Tgrt Haber Tv WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 543 269 71 92 / 0 544 269 71 92

Habertürk Tv WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 532 165 01 15

Trt WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 530 662 05 62

Sözcü WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 549 807 27 99

Kanal D WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 530 930 04 91

DHA WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 533 714 86 90

Sayın hocam duyum filan değil . Ders kurs sisteminden çıkarıldı resmen . Ama bu konuda bizde de suç var desem yerinde olur. Bir türlü birlik olamadık. Bu işten sorumlu kişi ile görüştüm. Sendika değince herkes azcık kıvırıyor . İşi bir birine atıyor hemen. Ama işi resmi olarak
ta takipçisi olacağım . 2 dönem diyor yetkili kişi sisteme koymasan seçilmez tabii. Adam diyor ki sizin dersiniz az seçilmiş ondan çıkardık diyor ...

Hayırlı osun.
Hafta sonu destekleme kurslarından bilişim teknolojileri dersi kaldırıldı. Bu konuda desteğinizi bekliyoruz.

Hocam konuyu duyar duymaz bakanlık ile iletişime geçtim . Ortada açıklanmayan bir sebep var ama bakalım ne çıkacak
Söyledikleri şu ders az seçilmiş merak ediyorum kaç ilimizde seçildi ve geçen sene kaç öğretmenimiz kurs açtı
ben her iki dönem de İstanbul da açtım . Her kes yazarsa resmi dilekçe haline getireceğim. geçen sene benim okulumda seçen öğrenci sayısı 160

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri