İDEAL EĞİTİM-SEN KURULMUŞTUR...

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Re: YENİ SENDİKAMIZ KURULMUŞTUR...

Bu arada son sayıyı söyleyeyim 9468 Öğrenci

112 okul bilgi yollamış arkadaşlar sistemden

https://docs.google.com/forms/d/1EIsVjt ... rc9FI/edit

Linki paylaşalım akşam 8 de düzenleyeceğim bilgileri.....
Herkese tanıdığı BT öğretmenlerine haber
versin...

Evet arkadaşlar son veriler de alınarak Kurs seçen öğrencilerin yayınlıyoruz...

Ekli dosyalar

• kurstalep.jpg
    kurstalep.jpg
    97.3 KB · Görüntüleme: 524

20.ay hangisi hocam :D neyse güzel bir ziyaret olmuş

20 ay sonra yapılacak demek :)

Komisyon toplanıldığında görüşülecek arkadaşlar. Biraz bilgiyi geç siteye koyduk. Asıl sıkıntıyı gelecek sene yaşayabiliriz arkadaşlar.
İnanın kimsenin konudan haberi bile yok. Durumu Aktardık. CHP gurubundan Lütfi beyin danışmanı dersin tüm sınıflarda zorunlu olması için teklif
hazırlayıp yollarsanız komisyonda görüşürüz dedi. Tabi dayanakları ile beraber hazırlamamız gerekiyor....
Raporları zaten tüm gruplara verdim arkadaşlar . Hakkınızda hayırlısı artık...
Ben sendika ve üyelerim adına gerekeni yaptığımı düşünüyorum. Artık sizde sendikalarınıza bastırın haa sizi kale almıyorlarsa
Kapımız size açık ...

Hocam dyk ile ilgili herhangi bir aciklama goremedim sitede ayrintili olarak bilgi verecekmisiniz

Hocam DYK ile ilgili TBMM de yaptığım görüşmede konu hakkında bilgi verdim. Dersi seçen binlerce öğrenci olduğunu
6 gün içinde 120 okulla ulaştığımızı bu okullarda yaklaşık 10 bin öğrenci seçtiğini söyledim .Raporları verdim . Bu durumda MEB dersin kimse
seçmiyor ifadesinin çok havada kaldığını aktardım. Çağımızın gereği olarak bu dersin sisteme tekrar eklenmesini istedim
Özellikle Mehmet Akif bey Kocaeli Millet vekili TBMM meclis komisyon katibi not aldı. Çözüm onlara kalmış arkadaşlar
ben sıkıntıyı aktardım. Tekrar açılması için daire başkanı ile görüşebilirsiniz dedim . Artık ne diyeyim

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Müdürümüz Sayın Semih Aktekin ile de saat 6 da görüştük
Ölçme ve değerlendirmeyi aradık ama çıkmışlardı. Semih bey arayıp konuşacağım dedi .
Bakalım artık ...

Ekli dosyalar

• 20161012_191231.jpg
    20161012_191231.jpg
    244.9 KB · Görüntüleme: 493
  • 20161012_191212.jpg
    20161012_191212.jpg
    236.5 KB · Görüntüleme: 494

Mebden yanit ne oldu hocam cevaben yazdiklari gerekcelrr cok havada

Bir adam hayatında hiç sevap yapmamış bir gün bir yerden geçerken birine 1 adet köfte vermiş
sonra adam vefat etmiş karar vermişler bu adamı ceheneme atın diye sonra cehenemin kapıları
açılmış deliklerden ateşler gelmeye başlamış bizimkisi hiç hayır işlemediği için elinde sadece bir köftesi var mış
sonra bizimkisi delikleri kapatmak için köfteyi ha bire salamış köfte ha köfte
Kısadan hisse eğer birlik olsaydık bir kaç arkadaşımız meclise bir kaç arkadaşımız MEB 'e gider tüm kanallarla iletişime
geçerdik. Hem durumu kendiniz görür daha iyi anlardınız ne yapılacağını Bu iş FACEBOOK,TWİTER vb. şeylerle olmaz
Ben Meclisten çıkana kadar zaten saat beş buçuk tu .. Bir güne o kadar şey çok bile

Allah razi olsun hocam yapilmadigini bilemezsiniz herkes birseyler yapmaya calisiyor

Bireysel cabalar değil hocam . Kurumsal olarak hareket etmek gerekiyor.
Yoksa çoğu arkadaşımızın sosyal medyada yaptıklarını görmüyor değilim....

Sendikamızın ziyaretleri haber sitelerinde....

Ekli dosyalar

• mymemur.jpg
    mymemur.jpg
    133.2 KB · Görüntüleme: 724

Arkadaşlar sendikalar Bildiğiniz gibi sivil toplum kuruluşlarıdır. Kanun hazırlama ve Teklif etme hakkına sahiptir.
Mecliste konuları görüşürken CHP grubunda Alirıza bey baş danışmanla sohbet ettik biraz durumumuz belli derslerimiz sürekli belirsizlik
içinde şunu yapabiliriz.. Oda teklifi hazırlayın TBMM eğitim komisyonuna sunalım dedi.
Bu konuda iş bize düşüyor. Dersimizin tüm sınıflarda zorunlu hale getirilmesi için teklif hazırlayalım ama dayanakları da sunalım.
1. Dersin amaç ve hedefleri
2. Dersin neden zorunlu olması gerektiği
noktasında bilgi lazım ama detaylı teklifi ben meclise gönderirim...

Cumhurbaşkanına göndermedim sadece onda göndereyim
Sendika ve bilişim öğretmeni olarak üstümüze düşeni yapayım ...
Ama BT ciler gitsin diğerlerine üye olsun :)

Ekli dosyalar

• CUMHURBASKANLIGI.jpg
    CUMHURBASKANLIGI.jpg
    85.9 KB · Görüntüleme: 694

Arkadaşlar eba da BT kitabı vardı . Ebadan kaldırmışlar BT kitabı koyulacak mı acaba ............

657 'ye güvenmeyenler ..............

Ekli dosyalar

• 657 TABI OLUNMALI.jpg
    657 TABI OLUNMALI.jpg
    83 KB · Görüntüleme: 653

Sendika olarak söylediğimiz her sözün arkasında olacağız....
Bu dünyanın en değerli mesleği öğretmenliktir.....

Ekli dosyalar

• DAVETİYE.jpg
    DAVETİYE.jpg
    115.5 KB · Görüntüleme: 624
  • 2.jpg
    2.jpg
    468.9 KB · Görüntüleme: 621

hocam tebrik diyorum şahsım adına.Hak hukuk mücadelesi veriyosunuz.İnanıyorum ki çoluğunuza çocuğunuza bu kadar zaman ayırmıyorsunuz. Ama bu toplum neye müstehak ise onu yaşayacaktır ve tabiki arada olan mazluma olacaktır.Bu hükümet memuriyeti bitirecek bu kaçınılmaz sonuçta sürekli yüksek oy alıyor ve kendine göre sorunlu herşeyi bitirecek ama bilmiyor ki kendi sorunları gittikçe büyüyor, acaba kendini ne zaman bitirecek?

Arkadaşlar ben 2010 den beri siyasi ,ideolojik sendikalara karşı olmaya karar verdim. O sendikalar bana yöneticilik dahi çok güzel tekliflerle geldiler ama ben sizinle aynı görüşte olabilirim ama sendikal anlamda kesinlikle aynı noktada değiliz dedim onlara teklifleri geri çevirdim...
Belki mevcut düzeni değiştiremem ama doğrularımla yaşayabilirim . Karınca misali ....

Benim yaptığımı üye sayısı ile övünen sendikalar hayli hayli yapabilir. Size onların aylık ve yıllık gelirini hesapladım ...

Ekli dosyalar

• SENDİKA GELİ.jpg
    SENDİKA GELİ.jpg
    53.9 KB · Görüntüleme: 609

Yıllarca aidat yatıracaksın iş düştüğünde sorununu bakanlığa iletmekten aciz ki DYK da gördük durumu ondan sonra en iyi sendika benim hadi öyle olsun
ne diyelim....

http://www.idealegitimsen.org/index.php ... a-kutladik

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İÇİN DÜZENLEDİĞİMİZ
YEMEK ÜYELERİMİZİN CEBİNDEN BİR KURUŞ DAHİ ÇIKMAMIŞTIR.
DAHA ÖNCE SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ 10 ÜYEMİZİN OLDUĞU HER İLDE BU TÜR ETKİNLİKLER YAPILACAK
ÜYELERDEN KESİNLİKLE ÜCRET TALEP EDİLMEYECEKTİR.

Ekli dosyalar

• og1.JPG
    og1.JPG
    116.2 KB · Görüntüleme: 581
  • ogrt4.JPG
    ogrt4.JPG
    96.5 KB · Görüntüleme: 581
  • IMG_5407.JPG
    IMG_5407.JPG
    136.9 KB · Görüntüleme: 581
Durum
Konu kilitlenmiştir.