İDEAL EĞİTİM-SEN KURULMUŞTUR...

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Re: YENİ SENDİKAMIZ KURULMUŞTUR...

Merhaba hocam
Yeni yönetmelik bizi tamirci yapmaya niyetli gibi
Meb kadrolu tamircileri geliyor.... :)

Adana da çıkan yangından dolayı hayatını kaybeden öğrencilerimize Allah tan rahmet
Yaralananlara ise acil şifalar diliyorum...

Merhaba Arkadaslar DYK ile ilgili yazışmalarınız gördüm .
Öncelikle 2. dönem kurslarımız açılacaktır. Bu konuda ilçelerde bilgi kirliliği olduğu kesindir.
Sıkıntı çıkaranlar olursa 4133247 numaradan bilgi alabilirler. Ankara bizim acımızdan herhangi bir sıkıntı yok demiştir.
Tüm arkadaşların bilgisine ....

İnşallah öyledir hocam ama artık bilişim teknolojileri öğretmenleri olarak soğuttular bizi herşeyden

Hocam ona bakarsan 2010 yılından beri bizim dersimiz önemsizleştirildi. Ama herşeye rağmen mücadeleye devam
bakın gecen dönem çalmadığım kapı kalmadı. İşi umutsuzluğa bırakırsak veya birilerinin keyfine bırakırsak o zaman
gerçekten biteriz. Ama sıkıntı olduğununda mücadele edersek işi bir şekilde çözeriz. Umudunu kaybeden herşeyini kaybeder.

Neyse kısacası okul müdürünüz
ilçeniz veya iliniz sıkıntı çıkarıyorsa söyleyin .
Ankara kursun açılmasında bir sıkıntı yoktur. Demiştir. Bugün aradım il ve ilçelerdeki bu belirsizliği bildirdim.
Hocam bizim için sıkıntı yok dediler. Ne desinler.
Varsa sendikanız iletin. İlgilensinler. Yoksa bize üye olun biz sizin hakkınızı ararız...

sefatetik' Alıntı:
Merhaba Arkadaslar DYK ile ilgili yazışmalarınız gördüm .
Öncelikle 2. dönem kurslarımız açılacaktır. Bu konuda ilçelerde bilgi kirliliği olduğu kesindir.
Sıkıntı çıkaranlar olursa 4133247 numaradan bilgi alabilirler. Ankara bizim acımızdan herhangi bir sıkıntı yok demiştir.
Tüm arkadaşların bilgisine ....
bu numara kime ait hocam

Kime ait olabilir sayın hocalarım . Kamil kenan beyin numarası
ben sordum kursun acılmasında bakanlık acısından herhangi bir sıkıntı yok . Haa iş ilçenize veya ilinize veya müdürünüze kaldı
kendinizi ezdirirseniz o zaman sonuca da katlanırsınız .
BT öğretmenleri olarak bastırır. Durumu anlatırsanız kursunuz açılacaktır.

İstanbul kucukcekmece ilçesini il dışında balikesir de olmama rağmen aradım . Durumu anlattım yetkili kişiye RED verilmesin diye ama sonucunu pazartesi göreceğiz. RED edilirse kucukcekmecedeki arkadaşlar beni arasın....

Merhaba arkadaslar istanbula döndüm . Bugünde ilçe uğradım KURS için durumu aktardım. Küçükcekemce için herhangi bir sıkıntı yok. Başvurularınızı yaparsanız. Onaylanacak işallah
Hayırlısı olsun şimdiden.

hocam okulunuz gönderdiyse ilçeniz sıkıntı çıkarmaz veya çıkaramaz ama işin peşini bırakmayın....

Dersimizin onayını aldık. Öğrencilerimiz kursumuzu seçtikten sonra kursumuzu açacağız işallah...

Değerli hocalarım DYK konusunda kendinizi ezdirmeyin. Ben bunun için bakanlığa , meclise kadar gittim birinci dönem eğitim komisyonuna taşıdım konuyu eğer il,ilçeniz veya müdürünüz size onay vermiyorsa sizde kendinizi ezdiriyorsanız artık size diyeceğim. bir şey yok.
Bakanlık dersi listeye eklemiş gerisine bir şey düşmez...
Hakkınızı savunamıyor sanız .sendikanıza gidin o da size sahip çıkmıyorsa bize üye olun..... http://www.idealegitimsen.org

Küçükcekemce RED vermişti bir geçen hafta müdürle konuştum. Hemen değiştirdiler..

sefatetik' Alıntı:
Değerli hocalarım DYK konusunda kendinizi ezdirmeyin. Ben bunun için bakanlığa , meclise kadar gittim birinci dönem eğitim komisyonuna taşıdım konuyu eğer il,ilçeniz veya müdürünüz size onay vermiyorsa sizde kendinizi ezdiriyorsanız artık size diyeceğim. bir şey yok.
Bakanlık dersi listeye eklemiş gerisine bir şey düşmez...
Hakkınızı savunamıyor sanız .sendikanıza gidin o da size sahip çıkmıyorsa bize üye olun..... http://www.idealegitimsen.org

Küçükcekemce RED vermişti bir geçen hafta müdürle konuştum. Hemen değiştirdiler..
:alkis:

Güncel

Ekli dosyalar

• tercih.jpg
    tercih.jpg
    141 KB · Görüntüleme: 745
DYK İle ilgili sorun yaşıyorsanız İl ve ilçelerde üye olduğunuz sendikaya gidin baskı kurun. En azından telefon açın temsilcinize
sahip çıkmıyorlarsa kapımız size acık :)

Boşuna üye olmadınız yaa o sendikalara ...
Şuan hakkınızı savunma zamanları
sayımız çok , yok güçlüyüz , yok bilmem ne diyenlere
veya hocam kaç kişisiniz sendikanız üye sayısı kaç diyenler
sıra sizde üyelerinizin hakkını yedirmeyin....

Başbakan Sayın Binali Yıldırım sendika temsilcilerine vermiş olduğu iftar yemeğine katıldık ....

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    64.1 KB · Görüntüleme: 445
  • 2.jpg
    2.jpg
    44.5 KB · Görüntüleme: 445
  • 3.jpg
    3.jpg
    49.8 KB · Görüntüleme: 450
  • video.jpg
    video.jpg
    127.2 KB · Görüntüleme: 445
Pilot okul olup dersi kaldırılan kaç öğretmenimiz var . Bu konuda sizden bilgi istiyorum arkadaşlar .
İL:
İLÇE :
OKUL ADI:
info@idealegitimsen.org
gönderiniz
Yazıp yollayın bu konu önemli arkadaşlar . Gündeme getirmemiz gerekiyor yoksa zamanla hepimiz norm fazlası olacağız yine

Tüm arkadaşların Yeni Eğitim ve Öğretim Yıllını Kutlarım

Ekli dosyalar

• egitim_ogretim.jpg
    egitim_ogretim.jpg
    97.9 KB · Görüntüleme: 12
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaokula geçişte bir yılın hazırlık sınıfı olması için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda 5. sınıfta öğrencilere sadece Türkçe ve yabancı dil eğitimi verilecek. Yabancı dil dersleri, ikinci sınıftan sonra zorunlu seçmeli dersler olan İngilizce, Fransızca, Almanca ve Arapçadan oluşacak. Bu kademede okutulması gereken diğer konular, 4. ve 6. sınıf müfredatına entegre edilecek. Yabancı dilde öğretmen açığının kapatılması için ise İngilizcenin yanı sıra Almanca, Fransızca ve Arapça branşlarında atama yapılacak. Denilmektedir.

Yabancı dil ders saatinin üçten 15-18’e yükselmesi, bir taraftan yabancı dil öğretmeni ihtiyacını arttırırken, diğer taraftan da dersi alınan öğretmenlerin norm kadro fazlası durumuna düşmelerine neden olacaktır ki olmaya başlamıştır. Burada mağduriyeti ilk yaşayan öğretmenlerimiz ne yazık ki Bilişim Teknolojileri öğretmenleri olmuştur. Uygulamaya başlayan okullarımız bilişim dersini hemen kaldırmış çoğu öğretmenimiz şimdiden norm fazlası haline gelmiştir. bugüne kadar dersleri azaltılan,dönem dönem kaldırılan sonra 5 ve 6. Sınıflarda zorunlu hale getirilen ve bu uygulamanın hayata geçmesi ile tekrardan dersleri müfredata koyulan Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerimiz tekrar bu uygulama ile yeni bir çıkmaza girmiştir.

Bilişim Teknolojileri ; modern toplumların vazgeçilmez bir yapı taşı hâline gelmiştir. Birçok ülke Bilişim Teknolojileri konusundaki gelişmeleri anlamaya çalışırken aynı zamanda bu teknolojilerin temel kavramlarını ve kullanım becerilerini öğretmek için gerekli değişimleri öğretim programları içine yerleştirmeye başlamışlardır. Günümüzün modern okullarında da Bilişim Teknolojileri bir yandan anlamlı öğrenme etkinliklerinin gerçekleşmesine katkı yaparken bir yandan da aktif kullanım sağlamaktadır.

Bilişim Teknolojilerini aktif kullanan bireylerde;

Eleştirel düşünme Karar verebilme Beklenmeyen durumlarda ortama hâkim olabilme Grup içerisinde çalışabilme İletişim becerilerine sahip olma Çok yönlü yeterli olma Gelişen ve değişen teknolojiyi takip etme gibi özellikler görülmektedir. Öte yandan

İngilizce evrensel bir dildir yani her yerde geçerliliği olan, her an kullanabileceğiniz ve öğrenmek için farklı alternatiflerinizin bulunduğu bir dildir.Bilim dili İngilizcedir.Çoğu dil, sadece kendi coğrafi bölgelerinde konuşulmakta ve kullanılmaktadır. İngilizce, dünyanın her köşesinde kullanılan bir dildir.Dünya çapında ticaret, bilim, diplomasi, sanat, sinema, denizcilik ve havacılık alanlarının da temelinde bulunan bir dildir.Çağımızın en önemli buluşu olan internetin de ana dili olarak ingilizce kullanılmaktadır.

Bu anlamda baktığımızda İngilizce – Bilgisayar bir birinden vazgeçilmez iki unsur haline gelmiştir. Bugün bir işe başvurduğunuzda sorulan ilk sorulardan birisi İngilizce ve bilgisayar kullanma seviyenizin nasıl olduğu sorusudur. Bu iki unsurunda geleceğimiz olan çocuklarımıza en güzel şekilde aktarmamız gerekirken ne yazık ki gün geçmiyor ki yanlış yanlış üstüne yapılmaktadır. Bir şeyleri güzel yapayım derken bir taraf ihmal edilmekte yada yok edilmektedir.

böyle bir yazı hazırlayıp MEB göndereceğim katkı sağlamak isteyen varsa mail göndersin....

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri