ify EBA CANLI DERS OTOMASYONU (Firefox ve Chrome) (Python, Javascript, Excel, VBA, Selenium)

Kodla Büyü

Uygulama Hakkında Geribildirim

• Faydalı Bir Uygulama

• Gereksiz bir uygulama

• Kullanımı Kolay

• Kullanırken Zorlandım

• Program Sorunsuz Çalıştı

• Program Çalışmadı

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Merhaba arkadaşlar
Uygulamayı hem kendi derslerim hem de eşimin (lise) derslerini atamak için kullandım. Toplam 20+25 dersin 40 ını tanımladı.
Uygulamayı yapan hocamız Excelde veri oluşturup bu verileri text dosyasına aktaran, oradan da Python ve javascript ile verileri Eba ya aktaran bir sistem düşünmüş. Düşünce güzel ama son kullanıcı açısından verilerin oradan oraya aktarılması ve işlenmesi pratik değil tabii ki. Hata yapmaya oldukça müsait bir işlem silsilesi var. Zoom linki ile ilgili sondaki tek bir boşluk yüzünden sorun yaşadım mesela. Sorunun bir verideki enter/boşluk yüzünden olduğunun farkındayım ama hangi veri olduğunu bulmam yarım saat falan sürdü.

Sonuç olarak işini başarıyla yerine getiren bir uygulama olmuş ama veri oluştururken kullanıcılar çok dikkatli olmalı ve adımları sırası ile takip etmeli.

Emeği geçen(lere) teşekkür ederim.

hocam ellerinize sağlık teşekkür ederiz ancak
!HATA: KATILIMCI BİLGİLERİ YÜKLENEMEDİ: 0 Öğrenci Derse Katılamıyor >>>>> hatası alıyoruz neden olabilri acaba?
teşekkür ederiz..

bende haftalikprogram.txt dosyasını yazma sırasında hata verdi. nasıl aşabilirim fikri olan?

Tahminine göre ya başta dosya üzerinde düzenlemeyi aktif hale getirmediniz ya da o klasörün yazma izni yok
Makro izinlerini verdim ama dosyaya yazma hatası verdi. Dosya yoktu klasörde. Ben de kendim txt oluşturdum. Ona da yazamadı. :) Yazma iznini nasıl halledeceğiz win10'da?

• Beğen
Tepkiler: omd
Ayarlar normal görünüyor hocam. Başka bir sıkıntı var ama dur bakalım :)

Hocam öncelikle ellerinize sağlık. Biliyorsunuz artık dersleri öğretmenler kendileri giriyorlar ve lise öğretmenleri harici canlı ders oluşturmuyorlar. Mesela benim 30 saat dersim sadece eba da tanımlı. Sizin otomasyonu kullanmak istedim zoom linki olmadığı için ilerletemedim , lisede harici ders ekleme yok malesef. Bu sorunu çözmenin bir yöntemi var mı? Şimdiden teşekkürler.

Geri