İHO Sınav Görevi

Kodla Büyü
Ü

Üye silindi 126046

Misafir
İho larda 1 sene boyunca izinli olarak hafızlık eğitimi alan yurtta kalmış öğrenciler için tamamen liselerdeki gibi sorumluluk sınavları getirilmiş bizler btr olarak bu sınavlarda görev alabiliyormuyuz. gözetmen vs olarak her sınav için 5 saat ek ders ödemesi yapılacakmış. yönetmeliği lisedekinin aynısı diyorlarlar fakat bir açıklama vs. yapılmadığı için hakkımız olmayanı almayalım diyoruz nedir bu konunun doğrusu bilen varmı?

Değerli hocam yaklaşık 2- 3 senedir bizim iho'da standart 5 saat ek ders veriliyor. Sıkıntı yok yani..

Eğer dersin varsa ve sen giriyorsan zaten alırsın ben btr değilim bilişim derslerinde sınav yapıyorum. Btr'de olsam benden başka kimse bilgisayar sınavı yapamayacağına göre doğal olarak komisyonda görev alıyorsunuz. Hem görev alıp hem de ücret almamak olmayacağına göre ücretini alırsın bence....

İho larda 1 sene boyunca izinli olarak hafızlık eğitimi alan yurtta kalmış öğrenciler için tamamen liselerdeki gibi sorumluluk sınavları getirilmiş bizler btr olarak bu sınavlarda görev alabiliyormuyuz. gözetmen vs olarak her sınav için 5 saat ek ders ödemesi yapılacakmış. yönetmeliği lisedekinin aynısı diyorlarlar fakat bir açıklama vs. yapılmadığı için hakkımız olmayanı almayalım diyoruz nedir bu konunun doğrusu bilen varmı?

Bu öğrencilere zaten komisyon oluşturularak sınavlar yapılıyordu ama sınavlar karşılığı 5 saat ek ders olayını nerede okudunuz hocam, böyle bir bilgiye ulaşamadım, yardımcı olur musunuz??

Peki bilişim dersi dışındaki derslerde gözetmen olup alabilirmiyiz.

Eğer dersin varsa ve sen giriyorsan zaten alırsın ben btr değilim bilişim derslerinde sınav yapıyorum. Btr'de olsam benden başka kimse bilgisayar sınavı yapamayacağına göre doğal olarak komisyonda görev alıyorsunuz. Hem görev alıp hem de ücret almamak olmayacağına göre ücretini alırsın bence....
Mesele o değil mesela okulda bilişim derslerine giriyorsun başka okula da btr görevlendirilmişsin. kendi okulunda diyelim ki matematik dersine gözetmen olarak veya diğer derslere gözetmen olarak yazılabilirmisin.

Burdaki ücret gözetmenlik ücreti değil sen kendi branşında öğrenciye sınav hazırlıyorsun ve uyguluyorsun
Eğer o okulda herhangi bir branşta öğretmen eksikse ilçede oluşturulan komisyona başka okuldan öğretmen görevlendirilir sınavı da o yapar

Burdaki ücret gözetmenlik ücreti değil sen kendi branşında öğrenciye sınav hazırlıyorsun ve uyguluyorsun
Eğer o okulda herhangi bir branşta öğretmen eksikse ilçede oluşturulan komisyona başka okuldan öğretmen görevlendirilir sınavı da o yapar

Bu komisyon görevi karşılığında ücret ödendiğini belirten bir yazı var mıdır arkadaşlar? Bizde de komisyon görevi verildi ama ücret ile ilgili kimsenin bir bilgisi yok ve 3 yıldan beri de ücret verilmiyor.

Bu komisyon görevi karşılığında ücret ödendiğini belirten bir yazı var mıdır arkadaşlar? Bizde de komisyon görevi verildi ama ücret ile ilgili kimsenin bir bilgisi yok ve 3 yıldan beri de ücret verilmiyor.
bencede böyle bir belge olsa daha açıklayıcı veya kanıt bir şeyler bazı idarecilerin gözüne sokmayınca ek dersi haklıda olsan cebinden veriyormuş gibi davranıyorlar aslında yatan eleman olarak gördükleri için çünkü işlerimizi zamanında ve herkes gibi vaveyla etmeden hallettiğimiz için bir şey yapmıyor görünüyoruz hal böyle olunca idarecilerimizde bizim gibi yatan olarak gördükleri öğretmenlere sınav görevi vs vermeyi lütuf vermemeyi ise cezalandırma olarak görüp kendilerini böylecce tatmin ederken bizim de gereksiz yere sinirlenmemize sebep oluyorlar.

mesajı yeni gördüm arkadaşlar
yazı var komisyon için oluşturulan ek ders çizelge örneğini pazartesi atayım

Geri